Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jeżowce

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madzia
jeżowce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia » 27.06.2002 15:53

Czy na wyspie Brać są jeżowce :?: Interesują mnie też okolice Splitu. W jakiej cenie są w Chorwacji buty do pływania?
krups

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 02.07.2002 21:18

Na Brac prawdopodobnie są jeżowce, niedaleko w Dugim Racie wielokrotnie widziałem jak Chorwaci wyławiali te stworzonka z głębokości kilku metrów. Do pływania polecam jednak najzwyklejsze tenisówki kupione w Polsce, moje dzieciaki używały ich z powodzeniem przez dwa tygodnie, a prawie nie wychodzily z wody.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 09.07.2002 10:54

Woda jest czysta i jezowca z daleka widać. Nie ma ich za dużo ale buty radziłbym mieć.
Maja Biniewicz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maja Biniewicz » 13.07.2002 18:09

Byliśmy w Kaszteli ( 15 km od Splitu) i ciągle nie wiem jak wygląda ten jeżowiec... :D
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 13.07.2002 22:27

Spokojnie, jeżowce to nie rekiny ludojady. Poza tym widać je z daleka. Byliśmy w Omisu w zeszłym roku i trochę ich wyłowiliśmy. Ale trzeba wiedzieć, że jeżowce odwzajemniają brak miłosci do ludzi i tam gdzie więcej ludzi, tam mniej jeżowców.Co do butów, to zgadzam się z Krupsem, najlepsze są zwykłe polskie tenisówki, bo plastiki niewygodne. Mój maluch (3 lata miał wtedy) też ich używał i przyjechał cały i zdrowy. Pozdrowienia.
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 30.07.2002 10:59

krups napisał(a):Na Brac prawdopodobnie są jeżowce, niedaleko w Dugim Racie wielokrotnie widziałem jak Chorwaci wyławiali te stworzonka z głębokości kilku metrów. Do pływania polecam jednak najzwyklejsze tenisówki kupione w Polsce, moje dzieciaki używały ich z powodzeniem przez dwa tygodnie, a prawie nie wychodzily z wody.



Cześć!

Wybieram się za kilka dni na wyspe Brać i chciałbym wiedziec coś więcej o tych jeżowcach. Czy bliski kontakt z tym zwierzątkiem grozi jakąś kontuzją :?:
Nie lepiej kupic takie gumowe butki na basen, zamiast normalnych tenisówek :?: . Przecież w tych butach mozna dostać całkiem dużych otarć, w dodatku w wodzie.

Udanych wakacji :D

Emil

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
#gg: 2003340
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 30.07.2002 11:53

J używam zwykłych klapek ale chyba wygodniejsze są tenisówki bo nie spadają w wodzie z nóg oraz chronią również palce.
tuska
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.06.2002
jeżowce

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuska » 30.07.2002 13:16

bliski kontakt z jeżowcem może nie grozi kontuzją ale rana po ukłuciu bardzo długo się goi (czasami ropieje) i jest bolesna - ja polecam sandały z pianki (są lekkie i niezatapialne)
AsiaJ
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 29.04.2002
Jeżowce

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJ » 30.07.2002 13:22

Buty bezwzględnie trzeba mieć, problem tylko, jakie. 12-latek z naszej ekipy miał sandały piankowe z odkrytymi palcami i niestety wszedł w bliski kontakt z tym stworzonkiem. Efektem były kolce wbite w duży palec u nogi i konieczność wizyty w Domu Zdrowia (swoją drogą bardzo ładnie się tam szpitale nazywają). Problem został załatwiony szybko i bezboleśnie przez siłę fachową (pielęgniarka), ale na przyszłość radzę wszystkim zabierać obuwie z zakrytymi palcami. Pozdrawiam wszystkich, którzy wyprawę do Chorwacji mają jeszcze przed sobą.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 30.07.2002 14:23

czesc, kazde buty, ktore chronia przed niezbyt mileym spotkaniem z jezowcerm (raczej jego iglami) sa OK, byle ich podeszwa nie byla zbyt cienka, moje niestety okazaly sie zbyt ciekie... :wink:
meffistox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.07.2002
zasada

Nieprzeczytany postnapisał(a) meffistox » 31.07.2002 16:59

Im bardziej skaliste naturalne wybrzeze tym wiecej jerzowcow.
buty kosztuja 45 kun ale osobiscie polecam trampki przydadza sie nie tylko do wody
M
tomek2234
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 24.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek2234 » 31.07.2002 18:56

Niestety w okolicach Omisia jest ich sporo (w Kasztelach mniej ale też są). Chyba miałem szczęście bo całe 3 tygodnie wraz z dziećmi kąpaliśmy się bez butów i jakoś na jeżowca nie nadeplęliśmy ale widzielismy takich którzy mieli mniej szczęścia, więc jeżeli zamierasz więcej chodzić niż pływać, to obuwie są konieczne.
sp5xsc
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp5xsc » 05.08.2002 16:29

Kompleks Solaris (okolice Sibenika) - bardzo duzo
Primosten - nie zauwazylem

Generalnie, jezeli sa skaly to jest pelno jezowcow bo maja sie do czego przyczepic. Gdy plaza jest zwirowa to jezowcow nie ma. Wystarczy poszukac w okolicy bardziej zwirowej plazy i problem z glowy. A na nogach wygodnie leza pletwy dzieki ktorym mozna swobodnoiej poplywac. No i oczywiscie maska na twarz zeby sobie poogladac podwodny swiat (WARTO!!!).
diamond
tenis w wodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) diamond » 08.08.2002 18:28

sandaly do wody moim zdaniem sie zdecydowanie nie nadaja. jezowce "chowaja' sie czesto w zaglebieniach skalnych, do ktorych wklada sie noge przy wychodzeniu z wody - moj kolega przekonal sie osobiscie (noga goila sie 2 tygodnie). ja mialem zwykle tenisowki, owszem po 3-4 dniach dostalem otarc na pietach. przeszlo jednak kiedy zrzucalem to mile obuwie zaraz po wyjsciu z wody...i biegalem w klapeczkach 8)
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 13.08.2002 09:54

Sandały stykają chociaż trzeba uważać na paluszki. ale buty bardziej są potrzebne na skaliste dno po którym łażenie na bosaka to zgroza.
Ps
Czy jeżowce są pod ochroną???
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone