Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Jeż piknik" wokół Lastovo.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009
"Jeż piknik" wokół Lastovo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 25.07.2009 14:11

W większości wypływamy w Chorwacji na fish pikniki ale czasami udaje się załapać na inne stworzenia. W tym roku opłynęliśmy wyspę Lastovo, co było połączone ze zjadanie jeży dopiero co wyłowionych z morza. Rejs rozpoczął się w Zavalaticy na wyspie Korczula.
Oto nasz środek transportu.
Obrazek
Pierwszy postój po wypłynięciu z Zavalaticy w małej przystani koło Lastova
Obrazek
fragment Lastova

na trasie widać pozostałości po bunkrach artyleryjskich
Obrazek
Obrazek

następnie nieoczekiwanie poczęstowano nas tamtejszym specjałem:
Obrazek

Obrazek

Dalej latarnia przy Skrivena Luka

Obrazek

I wreszcie dopływamy do Ubli, gdzie zawijamy do bunkra dla torpedowców:

Obrazek
Obrazek

W drodze powrotnej kapitan pokazuje kvalitetne miejsca na winnice na korculi:

Obrazek

nasz przewodnik i kapitan:
Obrazek

Polecam wszystkim opłynięcie wokół Lastova z Zavalaticy. Stateczek nie jest może luksusowy, ale duża frajda
:D
Statek cumuje obok sklepu w Zavalaticy, każdy miejscowy wskaże drogę do kapitana.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.07.2009 15:28

:D
Lastovo ... koniec świata. Może kiedyś będzie mi dane zobaczyć.
Piękna wyprawa - jak na Karaibach.
Jeże smakowały ?
:papa:
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 26.07.2009 11:22

Buber. Mnie jeże przypominały w smaku taką szwedzką pastę z ikry, którą można kupić w marketach. Ale moja żona opisała smak jeży (trafnie moim zdaniem) jako "połączenie koreczków helskich z kawiorem". Jak to zwykle bywa na tego rodzaju piknikach, dostaliśmy również białe wino, pod które jeże smakowały jeszcze lepiej. Kawałki chleba są po to, żeby nabierać na nie ikrę ze skorupek. Puste skorupki odrzuca się z fantazyjnym zamachem przez ramię do morza.

Obrazek

Tak jak już ktoś napisał na forum, do zjedzenia nadają się tylko "żenskie" jeże, które na dnie można rozróżnić od męskich po tym tym, że "stroją" się w różnego rodzaju muszelki, trawy, itp (jak to z kobietami bywa). Kapitan szepnął mi na ucho, że "jeże dobrze wpływają na energię seksualną" ale był z niego wesołek i nie wiem czy mnie nie nabierał ;-)

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
"Jeż piknik" wokół Lastovo.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone