Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakaś "oaza spokoju" od 13 września - pomóżcie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bestisz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2014
Jakaś "oaza spokoju" od 13 września - pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestisz » 28.07.2014 10:04

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum. Wybieram się z żoną i 3,5 rocznym synem we wrześniu na Chorwację. Ze względu na okres i rady znajomych którzy jeżdżą co rok, raczej będę jechał "w ciemno". Znalezienie zakwaterowania nie powinny być w tym okresie problematyczne a owi znajomi jednogłośnie potwierdzili że w sezonie trzeba owszem się zabezpieczyć jakąś zaliczką. Natomiast zawsze jak zajechali na miejsce znajdowali miejsca gdzie według nich zakwaterowanie było w lepszej lokalizacji i standardzie a "pieniądze" te same.
Czego szukam:
-ciszy i spokoju (wręcz czegoś odludnego bez obleganych plaż i imprez)
-kawałka morza z w miarę normalną plażą
-miejsca gdzie będę mógł wyjść coś zjeść

Jechał będę z okolic Będzina (23km od Katowic). Odległość nie ma większego znaczenia - no powiedzmy te 1300km max ze względu na dziecko.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.07.2014 07:00

to może ja coś Ci skrobnę:
ogólnie w tym terminie to się w większości opróżniają miejsca, ale np Brela dzielnice odległe od Centrum (Stomarica, Podcrkavlje, Jardula), oczywiście polecam te domy najniżej położone;
zjesz na miejscu lub po spacerku promenadą w Centrum Breli;
1200km
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 29.07.2014 07:22

Stara Baska na wyspie Krk. Tam będziesz miał to wszystko o czym piszesz
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 29.07.2014 12:04

tomekm67 napisał(a):Stara Baska na wyspie Krk. Tam będziesz miał to wszystko o czym piszesz


Potwierdzam 8)
bestisz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestisz » 29.07.2014 17:47

Dzięki Wam wszystkim za pomoc. Nie wiem gdzie szukać jakiegoś zakwaterowania. Na popularnych portalach nie ma zbyt wiele ofert w "Starej Basce". Szukam czegoś przyzwoitego 2+1 (3,5 roczne dziecko). Kwota jaką mam do wydania to 50-60euro/doba. Jeżeli macie sprawdzone miejsce to będę wdzięczny PW lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam wszystkich.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 29.07.2014 18:27

Jeżeli chcesz jechać z rezerwacją to Szukaj tutaj: http://www.apartmani-zala-starabaska.co ... mmodations
Proponuję szukać apartamentów w "centrum" wsi.
Ale jak pojedziesz we wrześniu bez rezerwacji, nie będzie problemów ze znalezieniem
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 29.07.2014 19:21

We wrześniu sporo małych miejscowości będzie już "spokojniejsze" niż w sezonie. Polecam Bibinje koło Zadaru. Kwota 50 E we wrześniu - chyba jeszcze Ci sporo zostanie, tym bardziej, że baby małe :papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.07.2014 10:39

tomekm67 napisał(a):Proponuję szukać apartamentów w "centrum" wsi.


"Centrum" wsi, dobre :D

Oto cała Stara Baška:

Obrazek

A we wrześniu to spokojnie w ciemno.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 30.07.2014 12:15

Piter_M, słowo centrum wziąłem w cudzysłów. Mówiąc o "centrum" miałem na myśli część S.B. gdzie znajduje się kościół, sklep, agencja turystyczna ZALA. Czyli prawa strona powyższego zdjęcia.
Część środkowa i ta przy marinie są mniej klimatyczne i plaże są brzydsze. To tak gwoli wyjaśnienia. co poeta miał na myśli.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.07.2014 17:14

tomekm67 napisał(a):Piter_M, słowo centrum wziąłem w cudzysłów. Mówiąc o "centrum" miałem na myśli część S.B. gdzie znajduje się kościół, sklep, agencja turystyczna ZALA. Czyli prawa strona powyższego zdjęcia.
Część środkowa i ta przy marinie są mniej klimatyczne i plaże są brzydsze. To tak gwoli wyjaśnienia. co poeta miał na myśli.


No ja wiem :wink: mnie chodziło tylko o to że Stara Baška jest bardzo małą wioską i właściwie to jest obojętne w którym miejscu znajdziemy apartament.

A jeżeli chodzi o plaże to najładniejsza (moim zdaniem) jest całkiem na lewo patrząc na to zdjęcie, tą drogą trzeba iść tam gdzie te auta stoją.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 30.07.2014 18:01

Stara Baśka na Krk jest OK, ale też wszystkie mniejsze miejscowości na wyspach Kvarneru, a nawet Krk od zachodniej strony miasta gorąco polecamy. Koniec miasta więc graniczysz z dziczą a jednocześnie masz 15 na butach do centrum cywilizacji czyli Krku . To tak , jak byś chciał po deptaku się "polansić" ( choć we wrześniu to już słaby lans :wink: )
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 30.07.2014 18:02

Z dalszych terenów ( jeśli jednak chciało by się wam zapuścić dalej ) to szczególnie południowe wybrzeże Hvaru ( Ivan Dolac, Jagodna ) . Tam to jest dopiero klimat i dzicz :)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jakaś "oaza spokoju" od 13 września - pomóżcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone