Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaką miejscowość wybrać (poza Brela)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jonaska
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 23.12.2015 06:25

Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
Jest tyle pueknych miejsc, ze nie chcialabym wracac w to samo miejsce.
W Breli bardzo mi sie podolo, cudowne zatoczki, ale trosze za spokojnie - nocowalismy daleko od centrum.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie. Tak, zeby byly ladne plaze, fajny klimat. Region bez znaczenia.
Myslalam o Baskiej Vodzie, po sasiedzku :)
klerjeser
zbanowany
Re: Jaka miejscowosc wybeac (poza Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 23.12.2015 12:00

jonaska napisał(a):Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
W Breli bardzo mi sie podolo, cudowne zatoczki, ale trosze za spokojnie - nocowalismy daleko od centrum.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie. Tak, zeby byly ladne plaze, fajny klimat. Region bez znaczenia.
Myslalam o Baskiej Vodzie, po sasiedzku :)

No ale właśnie sęk w tym, że masląc o Basce wracasz w to samo miejsce. Kilka/kilkanaście kim dalej, ale wciąż to te same widoki, te same klimaty, te same zatoczki, tylko tablica z nazwą miejscowości inna.

Jeśli już to szukaj czegoś na wyspach, wyżej od Splitu albo w okolicach Dubrownika.
jonaska
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 23.12.2015 13:02

Masz racje, dlatego liczę, że ktoś podpowie mi jakieś konkretne miejscowości. ;)))
Z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.12.2015 15:26

Baska to zupełne przeciwieństwo Breli,tłumy i gwarno
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.12.2015 11:28

Z napisał(a):Baska to zupełne przeciwieństwo Breli,tłumy i gwarno

Latem w Breli tłumy i drogo :D
jonaska
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonaska » 03.01.2016 08:30

Nie moge stwiedzic, ze w szczycie sezonu odczuwalismy tlumy w Breli, natomiast ceny w knajpach rzedu 200zl za obiad jednodaniowy dla 4 osob odczuwalismy ;)
Ale nie o ceny pytam, a o miejsca gdzie wiecej sie dzieje po prostu. Jak nic mi nie podpowiecie pewnie pojedziemy obok do Baskiej Vody, ale na pewno sa tez inne miejscowosci.
jdn
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdn » 03.01.2016 12:06

ja mogę Ci polecić zobaczyć tą okolicą z drugiej strony, czyli z wyspy Brać, tutaj jak chcesz coś podobnego do Breli to Supetar i wszystkie okolice.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2016 18:42

jonaska napisał(a):Kochani, bylismy w Breli kilka lat temu. W tym roku mysle o powrocie do Chorwacji.
Mize polecicie mi miejscowosc , gdzie jest nieco tlocznuej ;) -tak, tak, ja lubie.

Makarska >>> makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html#p283471
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2016 18:52

Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.
miniek90
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 03.01.2016 19:09

Jak wygląda ta trasa deptakiem z Makarskiej? wybieram sie drugi raz do Makarskiej w lipcu i wlasnie planuje taka wyprawe tylko niewiem czy spacer zrobic czy wycieczkie rowerowa?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2016 19:17

miniek90 napisał(a):Jak wygląda ta trasa deptakiem z Makarskiej? wybieram sie drugi raz do Makarskiej w lipcu i wlasnie planuje taka wyprawe tylko niewiem czy spacer zrobic czy wycieczkie rowerowa?

Nogami trochę daleko jak na krótki spacer :wink:

https://www.google.pl/maps/@43.3522027, ... a=!3m1!1e3
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.01.2016 19:18

ociepka93 napisał(a):Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.

Sęk w tym, że Brela była dla Nich za spokojna i za mało tłoczna. Oni poszukują pełnych plaż, zatłoczonych ulic i braku wolnych miejsc w konobach i na parkingach. Każdy woli coś innego.
miniek90
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 03.01.2016 20:49

a to jest droga przy samym Jardanie czy leśna droga czy jak wyglada?
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 03.01.2016 20:57

elka21 napisał(a):
ociepka93 napisał(a):Polecam miejscowość Promajna. Miejscowość nie jest tłoczna w apartamentach też można powybrzydzać plaża duża, restauracji jest parę, 3 sklepy z pieczywem i dwa większe markety Studenac, Konzum. A deptakiem można spacerować od Makarskiej do samej Breli :wink: . Pozdrawiam.

Sęk w tym, że Brela była dla Nich za spokojna i za mało tłoczna. Oni poszukują pełnych plaż, zatłoczonych ulic i braku wolnych miejsc w konobach i na parkingach. Każdy woli coś innego.

Może Omis, skoro lubią się ocierać o inne ciała? :D

Obrazek
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.01.2016 14:03

jonaska napisał(a):Nie moge stwiedzic, ze w szczycie sezonu odczuwalismy tlumy w Breli, natomiast ceny w knajpach rzedu 200zl za obiad jednodaniowy dla 4 osob odczuwalismy ;)
Ale nie o ceny pytam, a o miejsca gdzie wiecej sie dzieje po prostu. Jak nic mi nie podpowiecie pewnie pojedziemy obok do Baskiej Vody, ale na pewno sa tez inne miejscowosci.

A to mnie zaskoczyłaś. Myślałam, że w szczycie sezonu tłumy są wszędzie :)
Ja osobiście unikam tłumów, więc i szczytów sezonu.
Ale ponieważ dwa razy ,,wpakowałam się" w szczyt szczytów 8) to polecę Ci Makarską (ale to ciągle ta sama okolica)
albo Opatiję (bajeczny, niezbyt tani region o zupełnie innym charakterze).
Wydaje mi się, że im większa miejscowość, tym gwarniej i więcej się dzieje :papa:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019