Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najtaniej przesłać pieniążki do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
machol
Jak najtaniej przesłać pieniążki do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) machol » 24.01.2003 15:02

Już zarezerwowałem kwaterę w Chorwacji na lato 2003.
Czy ktoś może mi poradzić jak tanio przesłać tam pieniądze na konto lub na adres kwatery. W zeszłym roku w PKO BP w Polsce było to około 30-40 Euro. Jeżeli ktoś zna tańszy sposób to proszę o informację. Pozdrawiam.
radomiak

Nieprzeczytany postnapisał(a) radomiak » 26.01.2003 19:13

Proponuję list wartosciowy na Poczcie.Opłaty połowe tego co w pko bp.
Przy okazji mały niuans,jaki spotkał mnie w sierpniu.Pani w pko bp jak usłyszała o przelewie do Chorwacji "zdębiała" i podała druk do wypełnienia.
Na słowa o pomocy w wypełnieniu usłyszałem ze "nie może bo wzięła by na siebie ODPOWIEDZIALNOSC za dotarcie przelewu"(sic).I takie osoby spotyka sie w największym polskim banku.
Pozdrawiam Kkrzys
machol napisał(a):Już zarezerwowałem kwaterę w Chorwacji na lato 2003.
Czy ktoś może mi poradzić jak tanio przesłać tam pieniądze na konto lub na adres kwatery. W zeszłym roku w PKO BP w Polsce było to około 30-40 Euro. Jeżeli ktoś zna tańszy sposób to proszę o informację. Pozdrawiam.
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 26.01.2003 20:49

Jestem zdziwionia tym co piszecie.Posiadam rachunek rozliczeniowy w PKO SA,przelałam pieniązde do Chorwacji z rachunku rozliczeniowego, po prostu podeszłam do punktu obsługi klienta wypłniłam stosowny prosty druk przelewałam na poczet rezerwacji 100 EURO pieniądze bank miał sobie pobrać zgodnie z kursem na dany dzeń z mojego konta,koszt manipulacyjne to 30 zł pl, blakowane jest też 5 EURO gdy pieniądze nie trawiły do benificjenta z powodu złego konta, kiedy dojdą 5 Euro zostaje odblokowane jest z powrotem na rachunku właciciela.Po 4 dniach otrzymałam informację od właciciela apartamentu że przelew otrzymał i potwierdza rezerwacje.Na wydruku mojego rachunku miałam pobrane 100 Euro zgodnie z kursem dnia oraz 30- zł koszt operacji.Pragnę zaznaczyć że koszty manipulacyjne nie są związane z sumą przelewaną, gdyby to było 50 czy 500 EURO zapłaciłambym tyle samo.Może inne banki mają większe prowizje, po prostu idż do banku PKO SA to ten z znaczkiem bizona i tam załatw sprawę.Gdybyś miał dodatkowe pytania pisz na pocztę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.plenia z polską niekompetencją grażka :lol: 8O 8)
mekis
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mekis » 12.05.2003 22:32

Bodajże najtaniej jest w multibanku, ale trzeba mieć tam konto, żeby wysłać pieniądze za granicę. Przelew zagraniczny kosztuje 0,15% kwoty nie mniej niż 20 zł.

mekis
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 13.05.2003 08:37

Ja wysyłałem 100 euro, a wzięli mi za to 200 PLN czyli 50 % złożyłem reklamascję i połowę oddali. Ktoś mi mówił, że korzystnie jest wysłać przez Western Union
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002
Jak najtaniej przesłać pieniążki do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 20.05.2003 11:30

Ja wysyłam pieniądze w różne miejsca na świecie (np. kupuję książki w USA). Robie to przez CitiBank. Nigdy nie było problemów i koszty nie są wysokie. Kiedyś mi obciążali konto złotówkowe. Teraz mam także konta w USD i EURO, więc nie ma problemu z przelicznikiem :-)

Znając jednak naszą Polskę kochaną, raczej bym nie próbował przez PKO :D , a n apewno bym się wcześniej zapytał, ile mnie za to skasują.
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003
jak najtaniej przesłac pieniazki do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 27.05.2003 14:56

:D :D :D
Witam serdecznie !!!!!!
Upewniłam sie na 100 % ze najlepiej wysyłac zaliczke wczasowa za posrednictwem poczty w liscie wartosciowym. :D
Dziekuje wszystkim za porady w tej sprawie ,od kilku lat zaliczke na wczasy były wysyłane z Banku ,zawsze był jakis problem takiego typu:niezadowoleni wczasowicze ktorzy musza w bankach czekac lub wypisywac formularz swiftu,lub problem pracownika w banku ktory pierwszy raz robi taka transakcje, doze koszty transferu,niezadowoleni włascicie kwater lub agencji kturzy musza czekac ponad 10 dni na przesyłke zdazało sie nawet ze niewiadomo od kogo przyszły pieniadze poniewaz w Chorwackich bankach nie informuja o wpłacie kto wysłał ,tylko o sumie pieniedzy ile jest na koncie .Bez strachu wysyłacie swoje zaliczki przez poczte ,własnie dzisiaj taka otrzymałam 100 euro w bardzo ładnym opakowaniu ,listonosz dostarczył go osobiscie na moj
adres,podpisałam zaswiadczenie o przyjeciu i to wszystko ,a poczte dostałam go wciagu 5 dni co w banku jest niemozliwe :!: :!: :!:
Opłata prowizji w poczcie na 100 euro i transfer nadawce kosztował 16,70gr
Pozdrowienia ze słonecznego Splitu :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Bozena Kljakovic.
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 27.05.2003 18:50

Cześć,
Jeżdżę do Chorwacji już od jakiegoś czasu :) , rezerwuje apartamenty przez internet i nigdy nie zdarzyło mi się, aby żądano ode mnie zaliczki. Gdy pytałem o zaliczkę otrzymywałem odpowiedź: "...to nie jest konieczne...", albo "...wierzymy Tobie...".
Natomiast nieco dziwią mnie Wasze informacje o bankach. Z czystej ciekawości spytałem w swoich bankach (Pekao S.A. oraz Citi) i w obu usłyszałem, że nie ma żadnego problemu, nie ma znaczenia, czy wysyłam pieniądze z konta złotówkowego czy dewizowego, przeliczenie po rozsądnym kursie, prowizja jest prawie groszowa. Jak słowo daję - nie rozumiem.
Nie podzielam natomiast optymizmu Bozeny co do przesyłek wartościowych. Na pewnoi jest to tania forma przesłania pieniędzy, ale ja niestety nie mam zaufania do Poczty Polskiej. Kilkakrotnie zamawiałem za granica książki. Niektóre przesyłane były właśnie jako "wartościowe". Każda paczka "wartościowa" była naruszona (czytaj: rozerwana). Poczta Polska z właściwą sobie bezradnością rozkładała ręce i proponowała pisanie reklamacji...
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 28.05.2003 00:19

BPH- 170 złotych za przelanie 100 Euro do Chorwacji.
Bez komentarza :twisted:

Iwona
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 28.05.2003 09:39

Millennium - jedyne :twisted: 150 zł
PZDR
Monika
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 28.05.2003 09:48

CITIBANK - 1% od przelewanej kwoty, nie mniej niz 15 zł. nie więcej niż 100 zł. Przelew idzie 2-4 dni w zależności od banku docelowego.

Czyli dla 100 euro -> 15 zł.

Brawo dla polskich banków. Tak dalej. A czemu nie po 200 zł ?
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 28.05.2003 10:30

Bożeno !
ładnie się pisze o przesyłaniu pieniędzy gdy się na nie czeka.Gorzej jest gdy trzeba je samemu wysłać a nie ma się pewności do końca czy dojdą , a przy możliwościach poczty polskiej " wszystko się może zdarzyć".
I co pózniej zrobisz ? wyślesz następną przesyłke z pieniędzmi ? a z pocztą będziesz się sądzić ?
Uważam że poczta jest od listów a banki od pieniędzy.
Właśnie przelałem niedawno z rach. osobistego pieniądze i wczoraj dostałem potwierdzenie od gospodarza z Chorwacji że wszystko jest O.K. wypełnianie formalności w banku to 10 min. A koszty - no cóż jak już decydujesz się wywalić ładne kilkaset zł. na wczasy to te 30 zł więcej chyba cię nie zbawi. A śpisz spokojniej.
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 28.05.2003 21:03

Rysiek to zależy jak zwykle od ludzi.Ja mam złe doswiadczenia z pracownikami banków,trafiłem natomiast na bardzo sensownego człowieka na poczcie.Dlatego polecam list wartosciowy.
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 29.05.2003 09:22

kkrzys
chodzi mi tylko o to co robić gdy taki list "zniknie" dużo dostaję korespondencji z zagranicy i nie zdażyło się aby coś nie było naderwane,rozerwane,zaklejone jak myślisz dlaczego?
będziesz póżniej latał po pocztach i tłumaczył że szukasz swoich pieniędzy ?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Jak najtaniej przesłać pieniążki do Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone