Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-jaka miejscowosć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pacsirta
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.02.2015
Vinkuran

Nieprzeczytany postnapisał(a) pacsirta » 21.04.2017 11:13

Czy ktoś był w Vinkuran i może mi napisać coś o tej miejscowości? Rezerwacja już zrobiona, ale zaczęłam mieć wątpliwości czy dobrego wyboru dokonałam. Chodzi mi w zasadzie o plażę, jak wygląda? Rodzina najbardziej lubi drobne kamyki, raczej nie skały i duże kamienie ze względu na strach przed jeżowcami. Czy plaża nas zadowoli czy raczej będziemy musieli szukać czegoś w okolicach? Jeżeli tak to gdzie najlepiej podjechać?
Jako baza wypadowa do zwiedzania zachodniej Istrii to chyba nie jest najgorsze miejsce? Będę wdzięczna za wskazówki i opinie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Vinkuran

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.04.2017 11:31

pacsirta napisał(a):Czy ktoś był w Vinkuran i może mi napisać coś o tej miejscowości? Rezerwacja już zrobiona, ale zaczęłam mieć wątpliwości czy dobrego wyboru dokonałam. Chodzi mi w zasadzie o plażę, jak wygląda? Rodzina najbardziej lubi drobne kamyki, raczej nie skały i duże kamienie ze względu na strach przed jeżowcami. Czy plaża nas zadowoli czy raczej będziemy musieli szukać czegoś w okolicach? Jeżeli tak to gdzie najlepiej podjechać?
Jako baza wypadowa do zwiedzania zachodniej Istrii to chyba nie jest najgorsze miejsce? Będę wdzięczna za wskazówki i opinie.

Podczas pobytu w Puli byłem zwiedzić rowerkiem i sprawdzić możliwości kwaterunkowe na wrzesień. Wioska i do plaży daleko. Można chodzić na plażę w Baniole ale to już lepiej było też tam zamieszkać. W sumie jako baza wypadowa to dobre miejsce ale żeby tam spędzić cały pobyt to z tego co zobaczyłem to nie. Niedaleko Kamenjak jest to też zaleta.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.04.2017 13:37

Mieszkam w Vinkuran. To nie jest typowym miejscem turystycznym, miejsce bez hałasu i tłumów. Plaża jest dobra, bez wielu osób, albo w pobliżu są plaży w Banjole i Pješčana uvala i plaża Rt kamenjak(Premantura). Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć, proszę o kontakt na mój e-mail.
http://www.medulinriviera.info/hr/medulin/
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.04.2017 15:24

mirko napisał(a):Mieszkam w Vinkuran. To nie jest typowym miejscem turystycznym, miejsce bez hałasu i tłumów. Plaża jest dobra, bez wielu osób, albo w pobliżu są plaży w Banjole i Pješčana uvala i plaża Rt kamenjak(Premantura). Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć, proszę o kontakt na mój e-mail.
http://www.medulinriviera.info/hr/medulin/

Wysłałem majla na prw bo ten podany prowadzi do strony turystycznej i w sumie nie bardzo wiadomo jaki jest adres majlowy?
pacsirta
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pacsirta » 21.04.2017 15:41

Nie zależy nam na typowo turystycznej miejscowości, tym bardziej, że następny tydzień spędzimy w Rabac. Chodzi o to, żeby w ogóle była jakaś sympatyczna plaża niezbyt daleko od kwatery i żeby były miejsca do zwiedzania w niezbyt dużej odległości. Będziemy mieszkać przy ul. Strped. Czy to daleko od plaży? Gdzie jest plaża na mapie? Czy w Vinkuran jest jakiś sklep, piekarnia? Czy da radę dojść spacerkiem do sąsiedniej miejscowości np. Pjescana Uvala? Czy w ogóle da radę gdzieś pójść na popołudniowo-wieczorny spacer?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2017 20:23

pacsirta napisał(a):Nie zależy nam na typowo turystycznej miejscowości, tym bardziej, że następny tydzień spędzimy w Rabac. Chodzi o to, żeby w ogóle była jakaś sympatyczna plaża niezbyt daleko od kwatery i żeby były miejsca do zwiedzania w niezbyt dużej odległości. Będziemy mieszkać przy ul. Strped. Czy to daleko od plaży? Gdzie jest plaża na mapie? Czy w Vinkuran jest jakiś sklep, piekarnia? Czy da radę dojść spacerkiem do sąsiedniej miejscowości np. Pjescana Uvala? Czy w ogóle da radę gdzieś pójść na popołudniowo-wieczorny spacer?

https://www.google.pl/maps/place/52100, ... 13.8657301
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 21.04.2017 21:04

Janusz Bajcer napisał(a):
pacsirta napisał(a):Nie zależy nam na typowo turystycznej miejscowości, tym bardziej, że następny tydzień spędzimy w Rabac. Chodzi o to, żeby w ogóle była jakaś sympatyczna plaża niezbyt daleko od kwatery i żeby były miejsca do zwiedzania w niezbyt dużej odległości. Będziemy mieszkać przy ul. Strped. Czy to daleko od plaży? Gdzie jest plaża na mapie? Czy w Vinkuran jest jakiś sklep, piekarnia? Czy da radę dojść spacerkiem do sąsiedniej miejscowości np. Pjescana Uvala? Czy w ogóle da radę gdzieś pójść na popołudniowo-wieczorny spacer?

https://www.google.pl/maps/place/52100, ... 13.8657301

Ta mapka niestety do niczego się nie przyda ponieważ do plaży prowadzi ścieżka, której na mapie nie ma. Na mapie nie ma też ścieżek którymi można pospacerować ani nie ma tras rowerowych. Nie ma też zaznaczonej plaży a nie jest tak, że cała linia brzegowa jest dostępna. Z tego co pamiętam to plaża od ul. Strped już już bardzo blisko. Ja widziałem jeden mały sklepik ale powinno ich być więcej. Do Pjesciny Uvali da się dojść ścieżkami przez chaszcze albo drogą - myślę że to niecałe 2km. Na spacer można pójść w stronę Banjloe albo Pjeściny albo do takiego nieco zdziczałego parku przyrodniczego. Atrakcji zapewne jest więcej- ja tam spędziłem zaledwie kilka godzin więc nie wszystko widziałem.
pacsirta
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pacsirta » 21.04.2017 21:08

Ano właśnie. Mapa nie informuje o wszystkim i w zasadzie mogę tylko zgadywać, gdzie jest plaża i jak tam dotrzeć. Dlatego pytam o doświadczenia tych, którzy byli i widzieli.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2017 21:42

pacsirta napisał(a):Ano właśnie. Mapa nie informuje o wszystkim i w zasadzie mogę tylko zgadywać, gdzie jest plaża i jak tam dotrzeć. Dlatego pytam o doświadczenia tych, którzy byli i widzieli.

Mapa pokazuje gdzie jest ulica przy której masz kwaterę, do plaży w Vinkuran trzeba iść ulicą Put za Soline i drugą bez nazwy.
https://www.google.pl/maps/@44.832271,1 ... 56!6m1!1e1
Na mapie skorzystaj z ludzika - sporo pokaże.

No i pytaj o wszystko Mirko, bo On tam mieszka.
carroselek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) carroselek » 25.04.2017 08:55

@mirko ! poda mi ktoś adres email do tego pana?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2017 09:01

carroselek napisał(a):@mirko ! poda mi ktoś adres email do tego pana?

Pod awatarem jest PW i e-mail
PW jest aktywne po 4 postach.
Kliknij w kopertę z e-mail.
KarolinaR93
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.05.2017
Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolinaR93 » 10.05.2017 11:13

Witam,
Wybieramy się wraz ze znajomymi w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji. Długo zastanawiałam się gdzie i postawiliśmy na miasto Pula - "Apartament Rudan 253" przy ul. Carlieva, czy był może ktoś w tym miejscu i jak ocenia? :)
Jakie miejsca polecacie do zwiedzenia, a przede wszystkim do wypoczynku? Chodzi mi dokładnie o plaże, gdzie najlepiej ulokować się w mam nadzieję słoneczne dni? :)
Zastanawiałam się także, czy w któryś dzień nie pojechać do Wenecji, bo w końcu nie jest tak daleko.

Proszę o opinie, każda mile widziana :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.05.2017 13:06

Pytanie o app. to nie w tym dziale.
Na resztę pytań odpowiedzi masz na forum: użyj wyszukiwarki - prawy górny róg.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.05.2017 13:51

KarolinaR93 napisał(a):Zastanawiałam się także, czy w któryś dzień nie pojechać do Wenecji, bo w końcu nie jest tak daleko.

Jeśli nie byliście, to koniecznie.
Reszta, jak pisała piekara114 :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pula - pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2017 21:22

KarolinaR93 napisał(a):Witam,
Wybieramy się wraz ze znajomymi w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji. Długo zastanawiałam się gdzie i postawiliśmy na miasto Pula - "Apartament Rudan 253" przy ul. Carlieva, czy był może ktoś w tym miejscu i jak ocenia? :)
Jakie miejsca polecacie do zwiedzenia, a przede wszystkim do wypoczynku? Chodzi mi dokładnie o plaże, gdzie najlepiej ulokować się w mam nadzieję słoneczne dni? :)
Zastanawiałam się także, czy w któryś dzień nie pojechać do Wenecji, bo w końcu nie jest tak daleko.

Proszę o opinie, każda mile widziana :)

https://www.pulainfo.hr/hr/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria-jaka miejscowosć? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone