Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria 2008 - powrót do źródeł.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.01.2013 18:30

Wg mnie lepsze plaże są w Funtanie, a Vrsar na zwiedzanie.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 23.01.2013 13:15

A w tej funtanie jest co robić wieczorem ? . Bardzo podobała mi się Baśka Voda pod względem mieszkańców Vrsar podobnie :lol: :lol: :lol: . Zdaje sobie sprawę ,że klimat i plaże inne bo to Istria nie Dalmacja :cry: :cry: :cry: .
W tym roku tydzień spędziliśmy w Igrane za sprawą znajomych i te 500 mieszkańców to mało wieczorami nuda , dla rodzin z dziećmi czy lubiących ciszę to ok bo różne są gusta . Dlatego sama już nie wiem co mam wybrać ,proszę o pomoc znawcę tematu :papa: :papa: :papa: .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2013 13:33

W Funtanie raczej nuda, bo to wioska, Vrsar to małe miasteczko, najwiecej rozrywek jest w Porec i Rovinj.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.01.2013 13:38

Nie wiedziałem Janusz, że jesteś taki rozrywkowy 8O 8O 8O
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 24.01.2013 14:02

Dzięki za odpowiedz . Vrsar byłby bazą wypadową bo zamierzam zwiedzać :lol: :lol: :lol: i troszkę plażować ,bo to z pogodą różnie ale na szczęście Istria ma dużo miejsc do zwiedzania . Serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji. :papa: :papa: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2013 14:55

agnes128 napisał(a):Serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji. :papa: :papa: :papa:

Dziękuję :lol: ja w tym roku lecę na Korfu :oczko_usmiech: :lol:
Rox_PU
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rox_PU » 25.01.2013 01:32

Będąc na Istri:

nocowanie: Vinkuran, Banjole, Medulin, Prementura, Pomer (sypialnie Puli)
imprezy: Pula (club Uljanik, Aruba, Pietas Julia, City, Hotel Histria (basen), plaże, centrum, koncerty w Arenie), Rovinj, Vodnjan (klub przed Vodnjanem - Lighthouse Music Club), Porec. - niezapominając o licznych festiwalach m.in. filmowy, teatralny, a przede wszystkim coś dla młodych Seasplash i Dimensions odbywający się w starej austriackiej fortyfikacji Punta Christo)
zwiedzanie: Pula (Arena, Złota Brama, Mały Rzymski Teatr, pozostałe bramy (herkulesowa i podwójna), Muzeum Archeologiczne, Forum, wystawy w Kościele św. serca, Kastel, fortyfikacje), Vodnjan (Kościół św. Vlaha, mumie),Rovinj, Porec, Dvigrad, wyspy Brijuni, Novigrad, Vrsar oraz polecam środkową i północną Istrę - Pazin, Buzet, Motuvan, Labin itd. Jest tego mnóstwo!
plażowanie: W samej Puli i okolicach polecam plażę Valkane (wielkie kamienne płyty, zejście do morza drabinką, można też bez obaw skakać, Verudelle oraz Pjescana Uvala (drobny żwirek). Jeśli natomiast chce się posiedzieć na piaszczystej plaży to oczywiście Medulin!

W razie potrzeby służę pomocą z równie słonecznej i ciepłej Istri, proszę się nie obawiać tej północy, tutaj jest równie upalnie jak na Dalmacji, i podobne susze każdego lata wyniszczają ten region, za to w listopadzie i grudniu deszcz nadrabia ;)
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 25.01.2013 01:36

Rox_PU - Dimensions obsada mistrzostwo.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.01.2013 07:49

Rox_PU,
Pozdrowienia od sąsiada z Vinkuranu :papa:

Obrazek
Rox_PU
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rox_PU » 25.01.2013 20:32

Pozdrawiam, pozdrawiam! Jej, wypoczynek w Vinkuranie. Przez 8 lat co roku spędzałam tam wakacje, a teraz wpadam tylko na odwiedziny do ex apartamentowców! Muszę przyznać, że byłam w szoku gdy się dowiedziałam, że nawet w Vinkuranie mieszkają Polacy! Pozdrawiam Vinkuran z naselja Gregovica! :)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 26.01.2013 13:43

Dzięki za pocieszenie Roxi :lol: :lol: :lol: . Istrie wybrałam ze względu na rodziców i w końcu chce zobaczyć Wenecję za nim ją zaleje :cry: :cry: . Dalej mam mętlik w głowie myślałam o Vrsarze ale nie jestem do końca przekonana . Jadę druga połowa czerwca więc znalezieniem apartamentu nie powinno być kłopotu :D :D .
Pozdrawiam :papa: :papa: .
Rox_PU
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rox_PU » 26.01.2013 15:21

http://www.pulainfo.hr/en/

Istrę polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Mikroklimat służy każdemu, plaże dla każdego. Wycieczka statkiem na wyspy Brijuni, a i z imprezami jest całkiem dobrze. Najlepiej się wbić w dobry termin, w trakcie jednego z festiwali. Polecam śledzić powyższy link, informacja turystyczna Puli. Jest to doskonałe miejsce dla każdego, dla rodzin z dziećmi, emerytów oraz młodych szukających rozrywki. W razie czego jestem na miejscu, więc służę pomocą. W czerwcu temperatury będą już bardzo wysokie, ale ze znalezieniem miejsca faktycznie może nie być problemu. Jednak proponowałabym bliżej epicentrum kultury, bliżej Puli. ;)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 28.01.2013 14:16

Witaj Roxi :papa: :papa: :papa: . Jeżeli jesteś na miejscu to co proponujesz ? Które miasteczko spełni moje oczekiwania : Fajne plaże , widoki , kilka sklepów , kilka knajpek. Widzę ,że rozeznanie masz więc może coś poradzisz :lol: :lol: :lol: . Serdecznie pozdrawiam :hut: :hut: :hut: .
concord28
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) concord28 » 04.05.2013 12:42

Witam
Mamy zamiar wyjechać do Rovinj w 2 połowie lipca na 7 dni. Jak tam wygląda sprawa z cenami noclegów? za 50 euro za noc dla 4 coś się znajdzie czy bieda?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2013 22:26

concord28 napisał(a):Witam
Mamy zamiar wyjechać do Rovinj w 2 połowie lipca na 7 dni. Jak tam wygląda sprawa z cenami noclegów? za 50 euro za noc dla 4 coś się znajdzie czy bieda?

Jak pewnie wiesz z relacji - ja spałem na kempingu.
Dokładnych cen apartamentów nie znam - ale 50 euro za noc dla 4 osób - raczej bieda :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Istria 2008 - powrót do źródeł. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone