Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria 2008 - powrót do źródeł.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 27.02.2010 12:08

:D :D :D
Dzisiaj tutaj dotarłam . Przeczytanie relacji zajęło mi kilka godzin , wypiłam trzy herbaty i prawie przegotowałam zupę:)
Wielkie Brawa !!! Pełen profesjonal:) Chylę czółko . W tym roku wykorzystam opis jezior Pitvickich :). Twoja relacja to prawdziwa perełka .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2010 14:29

Dziękuję Muliness :oops: .... i przepraszam za zupę :wink: :D
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 24.03.2010 12:40

We wrześniu jedziemy właśnie w te rejony:) relacja cuudna!!!!
dzięki bardzo za super opisy!!!! :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2010 12:48

Dziękuję alurka :oops:
We wrześniu nigdy w Chorwacji nie byłem, ale na Istrii bywa jeszcze piękne lato :D
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 05.04.2010 12:18

No to może ja będę mogła coś dopisać ja wrócę:))))

Wlewasz balsam w me serce, hehe- liczę bardzo na dobrą pogodę. To nasza pierwsza wyprawa do Chorwacji! ale już się baaardzo na nią cieszę! zwłaszcza jak czytam Wasze piękne opisy.

Forum pełna profeska! szacun! :D
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 25.04.2010 19:48

Witam Janusz Bajcer :) -najpierw bardziej formalnie.

A więc Janusz, gdyby Twoja relacja powstała w 2003 roku (mój pierwszy wrześniowy wyjazd do Chorwacji-Vrsar :D), to wtedy nie kupowałbym przewodnika Pascala-wystarczyłaby mi Twoja relacja w zupełności :).

A że lubię (tak jak Ty) przeplatać klimaty powagi z wesołą nutką, to powiem tylko parę rzeczy, które właściwie przypiszesz do wyrażonych słów.

Potrafisz zachęcić do piwa w różny sposób, poza ubezpieczeniami, turystyką możesz pracować w reklamie (dar przekonywania :)).

Zachody słońca w Poreč wypaśne i masz rację był jednak wątek kolory morza, nieba i zachody słońca, z tego samego miejsca pobytu :) (nawiązuję do mojego stwierdzenia w innym wątku :wink:).

A teraz rzecz, która pasuje do Ciebie i mógłbym napisać to w każdej Twojej relacji jako stwierdzenie i potwierdzenie mojej obecności (czytelniczej).

Dla wielu osób Jesteś rówieśnikiem (bez względu na ich wiek)-ciekawie powiedziane, prawda? :)

Fakt brzmi jak komplement, jest to jednak prawda postrzegania Ciebie przez innych.
Dostrzegana też przeze mnie.

Łączysz sobą pokolenia (poczuciem humoru przede wszystkim).

Janusz i spróbuj tylko mi pomylić powagę mojej wypowiedzi z żartem, to będzie ikonka :evil:.

A że w innych napisanych przez Ciebie relacjach nie byłem odnotowanym gościem (wpisem), to dzisiaj wykorzystuję ''limit'' słów na pewną Twoją cechę (wspólną dla Twoich relacji).

To tyle.
Pozdrawiam :D.
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 25.04.2010 22:57

A ja Twoje relacje z podróży Januszu, czytałam jeszcze nie będąc zalogowaną na tym forum :oops: ,to była chyba jedna z pierwszych relacji którą przeczytałam,dzisiaj ponownie tu weszłam no i mnie olśniło :wink: (Chapeau bas) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2010 17:24

Wypada mi tylko pięknie Wam podziękować :D :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 07.06.2010 23:49

Witam,

Panie Januszu ja już to czytałam wcześniej i bardzo ale to bardzo mi się podobało... tym razem chciałam pokazać synkowi ten kawałek opisujący Plitvickie Jezera :D, dlatego szukałam... mały też był zauroczony zarówno zdjęciami jak i filmikami :D

Super ta relacja jest i jeszcze do niej wrócimy, tylko tym razem już sobie wrzuciłam do ulubionych :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2010 00:43

Joanka23 napisał(a): już sobie wrzuciłam do ulubionych :D


Miło mi :wink: :D
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 24.06.2010 12:03

Januszu..pozwolisz :oops: ,szkoda by było żeby i twoja relacja w kącie leżała .. :wink:
bo wakacje ..tuż ,tuż.. :D
Radosław
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosław » 22.07.2012 17:23

Janusz Bajcer napisał(a):Zakończenie


Trasa przez Węgry prowadziła autostradą M7 od granicy chorwacko - węgierskiej w Gorican do miasteczka Koroshegi


czyli do miejsca naszego postoju na nocleg, który znajdował się mniej więcej w połowie drogi do domu.


Miejsce na nocleg tranzytowy w tym miasteczku polecały na forum osoby z niego korzystające, podając namiar telefoniczny do Pani Teresy Bodo.
Pani Teresa to Polka, która wyszła na mąż za Węgra, mieszka już kilkadziesiąt lat w Koroshegi i w swoim domu wynajmuje pokoje, głównie dla Polaków jadących tranzytem przez Węgry do Chorwacji i wracających z Chorwacji.
Rezerwację noclegu dokonałem jeszcze przed wyjazdem na wakacje, ale w związku ze skróceniem pobytu o jeden dzień, nie nocowałem u Pani Teresy.
Dzwoniłem do niej podczas zwiedzania Rovinj, że skracamy pobyt o jeden dzień i czy w związku z tym jest możliwość wcześniejszego przyjazdu, ale ponieważ miejsce noclegowe już miała zajęte dla Polaków jadących do Chorwacji, załatwiła nam lokum na spanie w domu obok.
Przyjechaliśmy na miejsce ok. godz.17-tej, Pani Teresa czekała na nas na podwórku u sąsiadów, oni z kolei poczęstowali nas na przywitanie zgodnie z powiedzeniem:
Polak, Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki - mocną, domowej produkcji palinką.

Polecam to miejsce na nocleg, a Pani Teresa prosiła wszystkim przekazać, że serdecznie zaprasza
Pozdrav svima[/b][/url]


Wybieramy się 1 raz do Chorwacji, chcielibyśmy po drodze zachaczyć o Balaton.
Panie Januszu, czy orientuje się Pan czy namiary do Pani Teresy są aktualne, czy nadal prowadzi te noclegi? Będę wdzięczny za info, bo stresuje mnie szukanie czegoś całkowicie po omacku i wdzięczny byłbym za potwierdzenie :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 04.01.2013 11:54

Janusz Bajcer napisał(a):
lubelski napisał(a):ale "Pan Samochodzik" to tylko niestety Zbigniewa Nienackiego


Obaj pisarze, Nienacki i Niemirski pisali książki z serii "Pan Samochodzik" :lol:

Za życia Zbigniew Nienacki a po jego śmierci Arkadiusz Niemirski i to On napisał wyżej przytaczaną książkę.

Pozdrav.


Szukajcie a znajdziecie. Marzy mi się w tym roku urlop w Rovinj i proszę bardzo, znalazłem co trzeba. Co za relacja! Jest i historia i odcinek piwny. Janusz chapeau bas :!:

Przy okazji dowiedziałem się, że nie tylko Nienacki pisał "Pana Samochodzika". Trochę tego przeczytałem w dzieciństwie ale wtedy nie zwracałem za bardzo uwagi na takie drobiazgi jak autor :oops: a jednak coś mi się nie zgadzalo z tymi nazwiskami. Teraz wszystko jasne :)

Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2013 17:35

Istria jest warta grzechu :lol: bo to tez Chorwacja :idea:
Jeśli relacja z 2008 roku przydaje się w 2013, to bardzo mi miło :lol:

Pozdrav.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 22.01.2013 14:25

Witaj :papa: :papa: :papa: . Mam pytanko odnośnie Istrii . Zamierzam wybrać się w te rejony w czerwcu , czy miasteczko Vrsar spełni moje oczekiwania , fajna plaża , kilka knajpek , ze dwa sklepy . Polacy chwalą Rovinj czy też Poreć dla mnie za duże . Czy Vrsar to dobry wybór jadę z rodzicami i chcę by byli zadowoleni . Proszę o radę :wink: . Serdecznie pozdrawiam :papa: :papa: :papa: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Istria 2008 - powrót do źródeł. - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone