Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemo123
Internet w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo123 » 13.04.2003 19:23

Czy ktoś z formumowiczów wie jak wygląda sytuacja z dostępem do internetu w Chorwacji ? Urlop, urlopem, ale niestety zmuszony jestem w miarę systematycznie kontaktować się z firmą, stąd też potrzeba łączenia się siecią przez modem. Chodzi mi konkretnie o numer dostępowy do łączenia się z netem - coś a'la nasza TPSA 0202122.
Jeśli ktokolwiek zna dostępówkę Chorwacką ( zaznaczam, że potrzebuję dostępówki dla modemów analogowych ) to proszę o info
marconi
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi » 13.04.2003 20:46

Witam.
W większych miasteczkach sa kafejki internetowe.
Np. w Omisie takie widziałem.
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 13.04.2003 21:24

W Chorwacji sa kafejki nawet na wyspch na Korculi płaciłam 12 KN/godz/łacze przez modem dość szybki tj 10 zł /godz
Natomiast w miejscowości Nin/k Zadaru szok 10 KN/30 minut ,ale generalnie dostęp do neta jest.Ceny zróznicowane :!:
Grazka :papa:
Janko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 28.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janko » 13.04.2003 21:34

Witam,

nalezy wdzwonic sie pod nr 077 200 000, username to gost a password to hinet, oplaty to od 07.00 do 19.00 0,60 kun za minute i od 19.00 do 07.00 0,30 kun za minute. Sa jeszcze inni providerzy ale niestety nie znam ich numerow.

Pozdrawiam
Przemo123

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo123 » 14.04.2003 18:36

Wielkie dzięki Janko za info, właśnie o taką dostępówkę mi chodziło, bo niestety muszę korzystać ze swojego komputera, zatem kafejki nie bardzo wchodzą w grę. :D :D
Polo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 06.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polo » 14.04.2003 23:02

Przemo123 napisał(a):Wielkie dzięki Janko za info, właśnie o taką dostępówkę mi chodziło, bo niestety muszę korzystać ze swojego komputera, zatem kafejki nie bardzo wchodzą w grę. :D :D

Przepraszam, Przemo, czy Ty jedziesz na wakacje, czy do roboty? Jeśli niestety musisz :( korzystać ze swojego komputera, to może będzie okazja, aby wrzucić go do Adriatyku? Chorawcja pełna jest stromych brzegów. Nie zapomnij akumulatorków, bo na Korculi światło w szczycie przygasało! :lool: :lool:

pozdrawiam,
Polo :lol:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.04.2003 21:39

A ja z innej beczki. Czy są ogólnodostępne chorwackie serwery news, które oferują grupy *.binaries (np. hr.rec.fotografija.bianries)? Bo niestety news.carnet.hr nie przyjmuje postów z Netii oraz z TP SA, zaś na news.icm.edu.pl brak jest ww grup. Pomóżcie please :?

Pzdr.
Rafał
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 22.04.2003 01:23

Przemo123 napisał(a):Wielkie dzięki Janko za info, właśnie o taką dostępówkę mi chodziło, bo niestety muszę korzystać ze swojego komputera, zatem kafejki nie bardzo wchodzą w grę. :D :D


spoko Przemo !
zrob tak jak ja, spakuj szefa, powiedz mu kiedy i na ile, i final, moj tez kombinowal ale mu sie spodobalo. W tym roku jedzie bardziej na poludnie, ja jeszcze dalej :mrgreen:
pozdrw
Przemutek
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemutek » 26.04.2003 02:33

Problem w tym że to ja jestem szefem. Jako że moja Pani jest zarazem moją wspólniczką ( no i jakże by mogło być inaczej, jedzie ze mną :D :D ) nasza firma zostaje pod kontrolą pracowników, a różnie to bywa. Tak więc urlop czy nie musimy wiedzieć co się w firmie dzieje.
Jednak tak czy inaczej zamierzamy spędzić suuuper urlop ( nawiasem mówiąc pierwszy od 5 lat ) niezależnie od tego, że będziemy "zdalnie" trzymali rękę na pulsie. Leżenie na plaży, nurkowanie, zwiedzanie itd po prostu laba :lol:
Ostatnio edytowano 11.08.2004 11:41 przez Przemutek, łącznie edytowano 1 raz
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002
Internet w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 20.05.2003 11:42

A czy ktoś sie orientuje, jak z dostepem przez komórkę z GPRS (z plusa)?
Czy się da i ile kasują?
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 20.05.2003 11:49

maciogg napisał(a):A czy ktoś sie orientuje, jak z dostepem przez komórkę z GPRS (z plusa)?
Czy się da i ile kasują?


Zasieg jest (roaming) wiec oczywiste ze i GPRS bedzie smigac. A co do cen to zadzwon do biura obslugi klienta.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 30.05.2003 13:11

Inną możliwością jest wykupienie kart POP u jednego z ich operatorów.
Tak jak u nas w każdej miejscowości są punkty sprzedaży.
W VIP-ie karta kosztuje 300 kn w tym jest 100 kn na rozmowy. Bez problemu można łączyć sie z internetem, ale nie przez GPRS.
W Cronet kosztuje podobnie, była w maju jakaś promocja i więcej kasy na rozmowy, ale nie wiem czy jeszcze trwa. Zdaje się że dają też dostęp przez GPRS. A normalny działa napewno.

Dzięki temu ma się też tańsza łączność z krajem (jeśli do ciebie dzwonią)
Ostatnio edytowano 04.06.2003 22:49 przez Korala, łącznie edytowano 1 raz
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 30.05.2003 18:16

erloy napisał(a):Zasieg jest (roaming) wiec oczywiste ze i GPRS bedzie smigac.


No nie takie znowu oczywiste. Dzwoniłem do Plusa - nie mają umowy z sieciami z Chorwacji na GPRS. Mają natomiast z Włochami. Ceny identyczne jak w Polsce (żadnych dodatkowych opłat). Punkt dostępowy i inne ustawienia bez zmian.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone