Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet w Chorwacji 2010

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 27.07.2010 11:38

Witam,

Wybieram się za 2 tygodnie do Chorwacji z moim laptopem + modem huawei e1752 (z orange BE) bez sim locka. Mam pytanie z jakiego oprogramowania korzystacie tak aby te karty internetowe chorwackie działały? Czy ten soft od orange może być?
pawlik67
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlik67 » 27.07.2010 14:22

Czy moze ktos wie cos na temat netu na wyspie RAB.
Jade tam pierwszy raz nie dogadalem sie z wlascicielem kwatry i do konca nie wiem czy bede mail dostep do neta. Czy jest jaki s gratisowy internet przez WiFi, lub jaka karte mozna kupic by dzialala w lapku ( mam wbudowany bodem della wiec nie mam SIMa). :o
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 27.07.2010 18:15

pawlik67 napisał(a):Czy moze ktos wie cos na temat netu na wyspie RAB.
Jade tam pierwszy raz nie dogadalem sie z wlascicielem kwatry i do konca nie wiem czy bede mail dostep do neta. Czy jest jaki s gratisowy internet przez WiFi, lub jaka karte mozna kupic by dzialala w lapku ( mam wbudowany bodem della wiec nie mam SIMa). :o


To zależy gdzie na Rabie wylądujesz. W zeszłym roku w Lopar było czynne WIFI na deptaku przy wejściu na rajską plażę. Wjeżdżając do Lopar po prawej stronie. Wieczorami zawsze kilka osób siedziało na ławeczkach z lapkami.
pawlik67
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlik67 » 27.07.2010 21:56

Dzieki i za tą informacje, w koncu Rab nie jest taki duzy, a ja będe w miejscowosci Barbat jakies 500m od hotelu Barbat. A wiesz moze jak z kartą prepaidową? Jak jest tam z zasiegiem? jaka firma? i jakie koszty?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 28.07.2010 21:47

pawlik67 napisał(a):Dzieki i za tą informacje, w koncu Rab nie jest taki duzy, a ja będe w miejscowosci Barbat jakies 500m od hotelu Barbat. A wiesz moze jak z kartą prepaidową? Jak jest tam z zasiegiem? jaka firma? i jakie koszty?


Z Barbat jest kawałek. Dojeżdżanie codziennie do Lopar jest bez sensu. W wekendy ta droga się korkuje. Laptopa nie zabieram ze sobą, bo psuje mi wypoczynek. Pocztę sprawdzam przez telefon.
Najlepiej jest wskoczyć na niemieckie forum o Chorwacji. tam znajdziesz więcej informacji na temat kart prepaidowych.
pawlik67
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlik67 » 31.07.2010 22:24

Dotarlem juz na Rab. W kwaterze nie mam internetu, ale w Barbat przy morzu jest knajpka (pub ) " Kstel" . Internet gratis WiFi jak cos zamowisz, a browar 17kun w okolicznych restauracjach 20, takze sie oplaca polecam :D :D
arik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2010
Internet w Krk , sprzedam w sieci VIP

Nieprzeczytany postnapisał(a) arik » 02.08.2010 22:04

Witam.
Właśnie jestem w Chorwacji,Krk.
Niestety ostatni dzień. Korzystam z internetu GSM prepaid VIP.
Po powrocie nie będę miał co zrobić z modemem i kartą wiec z chęcią mogę je komuś odsprzedać, na karcie jest ok 22 kun oraz ok. 230MB darmowego transferu, waznego do 22-08-10 (opcja 1gb kupione na miesiąc), oczywiście zasilenie po tym terminie powoduje przedłużenie czasu.
Jest to modem HSDPA (na USB wygląda jak pendrive) w sieci VIP kosztował 149 kun+ 191 za 1gb.
Z kupionego 1000mb zostało ponad 250.
Ma simlocka na vodafone.
Doładowania można kupić w formie zdrapki.
Pakiety w Vipme są ważne 30 dni.

Cena 90zł razem z przesyłką, lub modem mogę wystawić na allegro.

Była mowa na forum pod tym linkiem

forum/viewtopic.php?t=23380&postdays=0&postorder=asc&start=0

Co do darmowego internetu w Krk to jest wi-fi na starówce koło fontanny, oraz koło wieży widokowej przy murach obronnych od strony morza.

Pozdrawiam
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 04.08.2010 17:31

Chetnie kupie sama karte sim sieci VIP, jak ktos posiada takowa prosze o info. Zalezy mi na czasie, a na allegro nie udalo sie nic znalesc...

Prosze tylko o potwierdzenie, bo brzmi zbyt pieknie: za 90 kun mam 1GB danych?

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatn ... m-telefonu
arik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arik » 04.08.2010 18:39

Witam
Baton, sama karta sim +20mb(na dobry początek) to koszt w salonie vip 20kun.
Ja pojechałem ze swoim modemem z play-a (zdjety simlok) w salonie kupiłem "startera" właśnie za 20 kun i ... nic nie działało,(w salonie byłem z laptopem, miły pan próbował uruchomoć internet kilkanaście minut), dlatego kupiłem zestaw z modemem vodafone, oraz 1gb.
Opcja 1gb to koszt 191 kun-mam paragon z 23-07-10r. :)
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 04.08.2010 18:47

W zeszlym roku bez problemu dzialalo mi na innym modemie, a obecnie mam naprawde niezly sprzet: Sierra Aircard 503 wiec inwestycja w nowy modem to raczej niepotrzebna strata kasy...

Napisz mi czy Twoja karta sim zadziala po 01.09? Tzn. wiem ze danych nie bedzie juz, ale czy sama karta bedzie aktywna aby ja doladowac (zawsze doladowuje w bankomacie - dostaje kod...)
arik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arik » 04.08.2010 19:41

Z tego co usłyszałem w salonie to konto z resztą z 1gb jest ważne miesiąc od aktywacji, czyli do 23-08. Jeślichodzi o kartę sim to jest ważna bezterminowo, nawet bez doładowania może spokojnie czekać do przyszłorocznych wakacji by ją doładować. Jeśli nie to na starter za 20 kun w przyszłym roku będę mógł sobie pozwolić.

Myślę, że jeżeli masz modem i chcesz sama kartę, to w każdym salonie vip w Chorwacji kupsz ja za 20 kun, po przeliczeniu na zł wychodzi ok12zł.
Przy takich cenach nawet nie warto ich kupować u nas( z kartą różnie bywa).
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 04.08.2010 20:09

Napisz mi tylko prosze Cie jak sie taka karta nazywa... Jade do Primosten i ztcw to tak tylko doladowania moge zakupic...
arik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arik » 04.08.2010 21:49

Poczytaj to co znajduje się pod podanym linkiem w moim wcześniejszym poście, str 5. Sa tam zdjęcia karty i zdrapki. Ja swoje 1gb kupiłem w salonie , potwierdzenie wraz z kodem otrzymałem na "paragonie" tak samo jak u nas w sklepach doładowujesz tel.kom.
arik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arik » 04.08.2010 22:05

No to możesz kupić (salon vip)tu:

Šibenik, Poljana Maršala Tita 5 , Tel: +385 91 7700, Fax: +385 22 214511

lub tu

Primošten, TRG STJEPANA RADIĆA BB, Tel: +385 22 570512,

chęci + mapa lub nawigacja
Pozdro
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 04.08.2010 22:26

chęci + mapa lub nawigacja


Hehe, tak czulem... mam o wiele wiecej... doswiadczenie, motywacje, parcie do celu... :twisted:

Primošten, TRG STJEPANA RADIĆA BB, Tel: +385 22 570512,


Tylko doladowania (Vipme voucher)

Šibenik, Poljana Maršala Tita 5 , Tel: +385 91 7700, Fax: +385 22 214511


No tutaj predzej: Vip subscription, Vipme voucher, Vipme (CD box), Vipme packages, Mobile devices, Homebox and Homebox Call, Accessories...

Ale zaraz lookne co blizej: Trogir czy Sibenik, przyjezdzam 4.09, musze miec net od razu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Internet w Chorwacji 2010 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone