Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile trzeba zabrac

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.03.2008 18:12

Oszczędnie to miałem w zeszłym roku: 14 dni 6.500 zł. A prom może kosztowań i 12 kun. Z Orebica na Korculę.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 28.03.2008 18:18

jac61b napisał(a):
fota napisał(a):
ptasznik5 napisał(a):
...Warto dodać, że podczas pierwszego pobytu w cro zepsuł nam się samochód, więc jeszcze wydaliśmy na mechanika :( , no ale potem zmieniliśmy ubezpieczyciela... :D


Kolega "zaniemógł". Sprawa wyglądała bardzo poważnie, nie mogliśmy sobie sami poradzić, zadzwoniliśmy do ubezpieczyciela.. Czekał na nas uśmiechnięty i zatroskany pan doktor, a była sobota godzina 20 ! :) Na miejscu, w gabineci zrobił usg brzucha, GASTROSKOPIĘ ! Okazało sie, żę jest wrzut, pobrał wymaz na posiew bakterii.
Tomasz.

jak zrozumiałem, kolega wrzucił sobie coś do żołądka, i to sprawiło mu kłopoty? :roll:


jesteś bardzo spostrzegawczy i subtelny :) a czerwienię się ze wstydu :oops: WRZÓD... dawno mi się to nie zdarzyło :)
pozdrawiam
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 28.03.2008 20:59

Co do tematu to rzeczywiście zależy kto ma jakie potrzeby. Na 11 dni z biurem mam nadzieję nie wydać więcej niż 3,500 zł na dwie osoby. W tym już oczywiście wszelkie opłaty biura, jedzenie, wycieczkowanie, zasoby rakii oraz troszkę imprezkowania. Co do rejsów aka fishpiknik to z Makarskiej do przykładowo Sućuraju zwanego inaczej San Giorgio cena na głowe średnio wynosi 19 euro. W tym już obiadek, winko, zimne napoje. ;) Trzeba poszperać po ofertach raczej na miejscu.

Pozdrawiam
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 28.03.2008 22:08

fota napisał(a):
peligrosa napisał(a):
No pewno, że legitymację wezmę :) ja nie wiem, czemu się dziwiła ta "Panienka z Okienka", co to takiego mieć 40 lat i być studentem :p
Ja jeszcze raz zapytam, czy taki rejs promem to ok. 100 kun w 1 czy w 2 strony?


Nie wiem co cerlicht, mówiąc rejs promem ?
Taki typowy FishPicnic, tzn. rano wypływamy z Makarskiej, płyniemy na Hvar. tam 2-3 godziny plażowania, później Lokarda (makrela) albo mięsko z grilla, wszystko podlane winkiem albo rakiją, potem zwiedzanie jakiejś mieściny i powrót do "domu", to jakieś 100-120 Kun na osobę dorosłą, połowa dla dzieci. Rejs może odbyć się np. czymś takim:

Obrazek

albo czymś skromniejszym, jeśli będzie to mniejsza miejscowość, a nie taka metropolia jak Makarska :)

Pozdrówka :)


"Rejs", może złe słowo :) ale wiadomo o co chodzi, mianowicie hmmm przejazd? "przepływ" może? :P Cokolwiek, dzięki za info :)
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 30.03.2008 14:03

fota napisał(a):
ptasznik5 napisał(a):
Po przyjeździe do cro (dobrze, że dopiero tam!!!) poszła nam miska olejowa. Okazało się, że opcja "holowanie" to lipa i że jest mnóstwo problemów, i że oni (ubezpieczyciel) owszem zapłacą (czytaj wyłożą gotówkę, która będzie do zwrotu po powrocie). Na telefony do Polski wydałam masę kasy, potem darowałam sobie i z pomocą właścicielki biura, gdzie rezerwowałam noclegi (Polka dzięki Bogu!!!) znalazłam machanika, który bez problemów sholował i naprawił autko w 3 dni (+ parę dni zwłoki, no wiecie POLAKO, mają czas południowcy). Po powrocie zmieniłam NATYCHMIAST ubezpieczyciela , bo nie mam zamiaru płacić za fikcyjne opcje.


A co to był za UBEZPIECZYCIEL ?



Nie warto o tym mówić, nie warto do tego wracać. Wszystko dobrze się skończyło i tyle. A gdybym podała nazwę, to pewnie zaraz ktoś by się oburzył, itp., a z nimi się nie wygrywa. :cry:
Teraz ubezpiecza mnie znajomy, więc mu ufam i jestem spokojna, że czegoś drobnym maczkiem nie doczytam. Składka jest większa, ale niewiele, dla świętego spokoju warto. :D
makos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makos » 02.04.2008 19:18

A taka wycieczka promem, to 100 kun w dwie strony, czy tylko w jedną? Mam nadzieję, że w 2 bo to i tak drogo :p
Wstęp do parków 50-100 kun, rozumiem że dla studentów ulgi mają?


Mam pytanie.. czy polskie legitymacje studenckie/uczniowskie sa bez problemu akceptowane czy musza byc jakies specjalne ?
egipt3
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) egipt3 » 05.04.2008 11:30

Ja zabieram 2000euro i 500 kun (te kuny to na pierwsze tankowanie w cro , mają bardzo zły przelicznik z euro w poruwnaniu z kurortami ) ,troszkę jedzenia z polski i to wystarcza na wszystko 2 osoby dorosłe o 2 dzieci na ok.12 dni. W tej sumie zamykam jeszcze nurkowanie( sprzęt przywoże z polski). Nie wszystko trzeba przecież przepuścić. (a jeszcze jedno nie licze nocnego życia, bo nie mam doświadczenia, ale myśle ,że wtedy będzie drożej)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.04.2008 12:22

egipt3 napisał(a):Ja zabieram 2000euro i 500 kun (te kuny to na pierwsze tankowanie w cro , mają bardzo zły przelicznik z euro w poruwnaniu z kurortami ) ,troszkę jedzenia z polski i to wystarcza na wszystko 2 osoby dorosłe o 2 dzieci na ok.12 dni. W tej sumie zamykam jeszcze nurkowanie( sprzęt przywoże z polski). Nie wszystko trzeba przecież przepuścić. (a jeszcze jedno nie licze nocnego życia, bo nie mam doświadczenia, ale myśle ,że wtedy będzie drożej)

I takie kwoty są najbliższe średniej....
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 09.04.2008 22:43

Ja zabiorę ok. 1000 euro i też nie będę oszczędzać. Wystarczy trochę bardziej "poprzebierać" na miejscu.

No... niestety... nie nurkuję :cry:
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 23.04.2008 15:44

Pewnie chodziło o wrzód żołądka. Dalej nie wiem jaki ubezpieczyciel najlepszy.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.04.2008 15:57

ptasznik5 napisał(a):Nie warto o tym mówić, nie warto do tego wracać. Wszystko dobrze się skończyło i tyle. A gdybym podała nazwę, to pewnie zaraz ktoś by się oburzył, itp., a z nimi się nie wygrywa. :cry:


Właśnie dlatego "się nie wygrywa" bo ludzie nie chcą podawać nazwy. Trefny ubezpieczyciel zasługuje na to żeby o nim mówić prawdę, podobnie jak każdy dobry usługodawca zasługuje na dobrą reklamę.
Dobrze że się dobrze skończyło.
pzdr :)
patriks
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) patriks » 23.04.2008 20:58

egipt3 napisał(a):Ja zabieram 2000euro i 500 kun (te kuny to na pierwsze tankowanie w cro , mają bardzo zły przelicznik z euro w poruwnaniu z kurortami ) ,troszkę jedzenia z polski i to wystarcza na wszystko 2 osoby dorosłe o 2 dzieci na ok.12 dni. W tej sumie zamykam jeszcze nurkowanie( sprzęt przywoże z polski). Nie wszystko trzeba przecież przepuścić. (a jeszcze jedno nie licze nocnego życia, bo nie mam doświadczenia, ale myśle ,że wtedy będzie drożej)


Te kwoty to z noclegami i dojazdem czy bez????
gusio72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusio72 » 23.04.2008 23:08

oczywiscie że bez noclegów i dojazdu
Pozdro.
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 24.04.2008 08:36

Kolego Lewy85, twoje 2000 kun na pewno Ci wystarczy na 9 dni, na wypoczynek bez wielkich szaleństw. Zabierz trochę prowiantu z kraju i wypoczywaj. Tak jak napisali poprzednicy, na wakacje przeznacza się tyle kasy ile w danej chwili można, na ile kogo stać. Nie należę do rekinów finansowych (belfer), ale w tym roku jeśli tylko będzie z kim to pojadę, za takie pieniądze, jakie będę mógł przeznaczyć na wyjazd 5 osób. Na pewno lepiej poleżeć nad cieplutkim morzem niż nad zimnym jeziorkiem czy rzeczką. Nad jeziorkiem mam nawet gdzie mieszkać za frajer, ale ubiegłego roku w PL nie ma jak porównać do Cro. Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia słonecznej Chorwacji.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 01.06.2008 16:03

9 dni w Breli w roku 2007(sierpień) to łączny koszt 3400 zł, wliczjąc winiety, paliwo(rozłozone z 2 pary-jeden samochodzik) , nie żałowalismy sobie wieczorami piwa i drinków, nalezy jednak nadmienic że mielismy ze soba lodówke turystyczna jedzenia (zestaw większości Polaków), tak wię jak już ktoś napisał wszystko zalezy od potrzeb i terminu w jakim jedziesz :P
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone