Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2018 22:25

W takiej potrawie najważniejsza jest jakość makaronu. Lubella itp. nie będą pasować.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.09.2018 22:33

..jak bym słyszał tą blondynę z TVN :D :D (przed chwilą była w Szczecinie) nie wnikam co pasuje , a co nie . Ważne co nam smakuje :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2018 22:39

Oczywiście. Jak smakuje to trzeba jeść i mlaskać z zadowolenia :)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.09.2018 04:58

Rafi70 napisał(a):Drobno skrojony czosnek , zalany oliwą lekko podsmażamy na patelni, (...) najlepiej parmezan i posypujemy
wiolek_lp napisał(a):jeszcze obowiązkowo podsmażona habanero i piripiri, jak nie wypala gęby to znaczy, że za mało dodałam
---
bigredone napisał(a):W takiej potrawie najważniejsza jest jakość makaronu. Lubella itp. nie będą pasować
Konia z rzędem temu, kto w tej "kakofonii" czosnku i chili odróżni Lubellę od Barilli czy innej Pastani :?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.09.2018 08:14

piotrulex napisał(a):
Dzieciak to jaki dla Ciebie wiek?

Jak nasz była mała to zero coli i chipsów. We frytkach z ziemniaków, które robimy sami, gazowanej wodzie z cukrem i odrobina barwnika czy żelkach wielkiego zła nie widzę

Teraz też dziecko ale już większe. Chipsy zje może 1 paczkę w miesiącu, podobnie z Colą a jak jest bardzo grzeczna to nawet i zupkę chińską jej pozwolę zjeść :)

Zwykle jednak takie "psie żarcie" pozwalamy wcinać na wakacjach, więc tym bardziej na nie czeka z utęsknieniem :)


Dzieciak to wiek dla mnie mniej więcej do 10-11 lat.
Nasz jak był mały też zero coli i chipsów. Można powiedzieć że wychował się na wodzie jeśli chciał pić. I to była dobra decyzja.
Chipsy raz na 2-3 tygodnie ale mała paczka. Cola może raz na tydzień.
Wczoraj robiłem ChłopskiGarnek. Wszystkim smakowało. Polecam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.09.2018 08:36

Potrawy jednogarnkowe są debest! Wybieramy się z rodzinką na łikent na wieś i jutro w planach kociołek (wyłożony wewnątrz liśćmi kapusty, z zawartością gł. warzywną, z niewielkim udziałem mięsiwa) na żarze z ogniska :D

Naprawdę obrzydliwe rzeczy jecie ;) W tym zestawieniu moja "najbardziej obrzydliwa potrawa (dawna, bo ostatnio staram się ograniczać cukry, no i nie żreć żółtego sera) to kanapka z serem żółtym i dżemem (obowiązkowo "czerwonym" - najlepiej truskawkowym). Dla mnie to normalna kanapka, ale dziwnie się patrzyli co poniektórzy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.09.2018 09:04

Marsallah napisał(a):Potrawy jednogarnkowe są debest! Wybieramy się z rodzinką na łikent na wieś i jutro w planach kociołek (wyłożony wewnątrz liśćmi kapusty, z zawartością gł. warzywną, z niewielkim udziałem mięsiwa) na żarze z ogniska :D

Naprawdę obrzydliwe rzeczy jecie ;) W tym zestawieniu moja "najbardziej obrzydliwa potrawa (dawna, bo ostatnio staram się ograniczać cukry, no i nie żreć żółtego sera) to kanapka z serem żółtym i dżemem (obowiązkowo "czerwonym" - najlepiej truskawkowym). Dla mnie to normalna kanapka, ale dziwnie się patrzyli co poniektórzy.


Ja wychowany na wsi, żona w mieście

Od około 10 lat we własnym domu

Mamy kawałek ogrodu, tam murowany grill, wędzarnie, miejsce na ognisko gdzie często ląduje 7 litrowy żeliwny kociołek

Mało kupujemy sklepowych wędlin gdyż robimy takowe sami. Wychodzą nam pyszne wędzone mięsa, kiełbasy, ryby

Pijemy często pyszne, swojskie wino czy czasami dobrej jakosci bimber pędzony "z dziada pradziada" pod wschodnia granicą przy pełni księżyca

Spiżarnia wielka może w domu nie jest ale na szybko licząc spokojnie ponad 400 pełnych słoików w niej się znajduje. Tam sporo dżemów, soków, kompotów. Wszystko zapewne zdrowsze niż sklepowe a na dodatek sporo tańsze

Wiele robimy sami gdyż to lubimy a na dodatek nam bardzo smakuje

Dla zdrowia w jednym ze sporych pomieszczeń w domu zrobiliśmy sobie takie mikro spa z fantastyczną i piękną sauną suchą. Wygodnie na 6-7 dorosłych osób siedzących. Dodatkowo wygodne leżaki, koloroterapia, kryształy solne, prysznic, strefa wypoczynku itd. Kosztowała sporo ale oszczędza nam czas na dojazdy do innych saunariów a i gości dzięki temu mamy częściej :). Słabe skutki psiego żarcia zniwelujemy wchodząc do zdrowotnej sauny :)

Na wakacjach nie chce mieszkać i jeść jak w domu :) Jak zjem trochę "psiego żarcia" to wielkiego ubytku na zdrowiu nie będzie :). Śpimy w namiocie dlatego, ze nie jest jak w domu. Ten namiot kosztuje nas zwykle więcej niż niejednego z Was wygodny apartament z klimą i tarasem ...

Nie chodzi tu nawet o oszczędność bo naprawdę stać nas na chodzenie po knajpach nawet na wszystkie posiłki w ciągu dnia. Mamy to sporą oszczędność czasu, jemy w pięknych okolicznościach przyrody bez tłumów i pośpiechu, to nam odpowiada. Nie jemy niczego co nam nie smakuje, jemy tak jak lubimy. Oszczędzamy głównie czas a kasa zaoszczędza się sama. Zjem obiad i wypiję do tego piwo za różnice w cenie między tym samym piwem kupionym w promenadowej knajpie a pobliskim Konzumem. Pewnie nawet jakieś grosze jeszcze zostaną

My jemy naprawdę wszystko, winniczki też przytrafiało nam się zbierać, trzymać do oczyszczenia w wiklinowym koszu a później robić z nich różne smakołyki. To oczywiście w PL

Tak robimy gdyż tak lubimy - kasa oszczędza się przy okazji

W sobotę mam urodziny, w poniedziałek jestem w biurze i zabieram 6 osób do knajpki na wieczorny obiadek. Ja nie wydam tysiaka to będę niepocieszony. Knajpka w Bałkańskich klimatach. Z chęcią bym ich do siebie zaprosił ale to różne skrawki PL i logistycznie pomimo kilku prób nie do ogarnięcia
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.09.2018 09:20

Super.
Sretan rođendan.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.09.2018 09:45

piotrulex napisał(a):Od około 10 lat we własnym domu

Ciesze się że masz dom itd.
Tylko zauważ że rejon z którego pochodzisz jest bardzo tania ziemia i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Zapraszam pod Wawę gdzie cena za m2 działki zaczyna się od 1200zł/m2 ...:) w Izabelinie czy Babicach cena osiąga 2000zł/m2.
Mieszkania nowe po 8500zł/m2
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.09.2018 10:02

wikol napisał(a):(...) i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem (...)
Czy ty masz jakiś problem "osiągnięciowo-finansowo-prestiżowy"?
Odnoszę wrażenie, że kolega Piotrulex mimochodem wspomniał o własnym domu, dzięki któremu może robić rzeczy, których by nie robił mając zwykłe mieszkanie.

A że przy okazji oszczędza?
Też oszczędzam.
Przedtem 75-metrowe mieszkanie kosztowało mnie 600 € miesięcznie.
Teraz dom 175 metrów plus paręset metrów gruntu kosztuje mnie zaledwie 300 €.
A ile więcej mogę... hohoho.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.09.2018 10:03

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Od około 10 lat we własnym domu

Ciesze się że masz dom itd.
Tylko zauważ że rejon z którego pochodzisz jest bardzo tania ziemia i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Zapraszam pod Wawę gdzie cena za m2 działki zaczyna się od 1200zł/m2 ...:) w Izabelinie czy Babicach cena osiąga 2000zł/m2.
Mieszkania nowe po 8500zł/m2


Kolego, ja nie o tym :)

Nie oceniaj innych swoja miarą, chyba nie zrozumiałeś moich intencji ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.09.2018 10:05

boboo napisał(a):
wikol napisał(a):(...) i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem (...)
Czy ty masz jakiś problem "osiągnięciowo-finansowo-prestiżowy"?
Odnoszę wrażenie, że kolega Piotrulex mimochodem wspomniał o własnym domu, dzięki któremu może robić rzeczy, których by nie robił mając zwykłe mieszkanie.

A że przy okazji oszczędza?
Też oszczędzam.
Przedtem 75-metrowe mieszkanie kosztowało mnie 600 € miesięcznie.
Teraz dom 175 metrów plus paręset metrów gruntu kosztuje mnie zaledwie 300 €.
A ile więcej mogę... hohoho.


Dziękuję, już myślałem, że mój wpis jest jakoś szyfrem napisany

Jak dodałem mini wyjaśnienie to Ty już mnie pocieszyłeś, że jednak są osoby co czytają ze zrozumieniem

Dzięki
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 14.09.2018 10:50

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Od około 10 lat we własnym domu

Ciesze się że masz dom itd.
Tylko zauważ że rejon z którego pochodzisz jest bardzo tania ziemia i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Zapraszam pod Wawę gdzie cena za m2 działki zaczyna się od 1200zł/m2 ...:) w Izabelinie czy Babicach cena osiąga 2000zł/m2.
Mieszkania nowe po 8500zł/m2


Zapraszam do Truskawia to 2 km dalej za Izabelinem 300 zł m2 po co przepłacac.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.09.2018 11:18

nenek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Od około 10 lat we własnym domu

Ciesze się że masz dom itd.
Tylko zauważ że rejon z którego pochodzisz jest bardzo tania ziemia i nabycie własnego domu z działką nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Zapraszam pod Wawę gdzie cena za m2 działki zaczyna się od 1200zł/m2 ...:) w Izabelinie czy Babicach cena osiąga 2000zł/m2.
Mieszkania nowe po 8500zł/m2


Zapraszam do Truskawia to 2 km dalej za Izabelinem 300 zł m2 po co przepłacac.


No właśnie, jednych cieszy jak kupią coś taniej, innych jak maksymalnie drogo i wszystkim dookoła o tym opowiadają

Łatwo jest wydać dużo i właśnie między innymi o tym ten wątek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2018 17:05

piotrulex, nieco w moim odczuciu odzyskałeś wizerunkowo (własna wędzarnia, spiżarnia, itp. ), choć ta chińska zapiekanka stoi mi jeszcze przed oczami ;)
No i czekam na recenzję bałkańskiej knajpy w stolicy. Wybieram się w październiku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 625
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone