Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 758
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.05.2024 21:40

marecky81 napisał(a):No to ja nie rozumiem dlaczego ludzie narzekają na drożyznę w Chorwacji, skoro app. dla 5 w pierwszej linii można w wysokim sezonie bez problemu znaleźć za 75 i to pośredników, bo bezpośrednio pewnie jeszcze 20% taniej :mg:

W Grecji w tym roku ceny za podobną konfigurację zaczynają się od 150.

Jak tam z tym zejściem do wody i zacienieniem?

Zawsze słowem kluczem jest lokalizacja. Są miejscówki, gdzie znajdziesz spokojnie za 100, są i takie, gdzie nie znajdziesz za 300 ;) . Mnie akurat bardziej pasują te mniej znane, mniej uczęszczane.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2024 21:40

marecky81 napisał(a):
Jak tam z tym zejściem do wody i zacienieniem?


Ale żeś się uparł (znowu!!)

A nie przyszło ci do głowy, że nie każdemu jest to w Chorwacji potrzebne?

Na przykład mnie: do Chorwacji jadę po słonce, a nie cień - i nie jest mi to do niczego potrzebne.

Podobnie jak własne zejście do wody. Nie mam alergii na ludzi, którzy się opalają i kąpią ze mną na wspólnej plaży.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6622
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2024 21:52

marecky81 napisał(a):...
Jak tam z tym zejściem do wody i zacienieniem?

Oba domy są z kamienia i znajdują się w centrach miasteczek.
Są tam jakieś plaże pod domem, ale nie tam będziemy plażować.

W pierwszym przypadku, troszkę cienia w ogrodzie się znajdzie ;)

W drugim, jest taras.
taras.jpg
Ostatnio edytowano 01.06.2024 13:36 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 862
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 20.05.2024 21:59

Nie rozumiem. Dla mnie priorytet to cień. W Chorwacji byłem w kilkudziesięciu różnych miejscach i zawsze znalazłem cień (drzewo, krzak, skała, grota). Tylko ja głównie takich miejsc szukam i z dala od popularnych plaż.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1810
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.05.2024 06:34

marecky81 napisał(a):W Grecji w tym roku ceny za podobną konfigurację zaczynają się od 150.

Kilka dni temu zabukowałem apartament z dwoma sypialniami dla rodziny 2+2 z pięknym widokiem na port i na Albanię, ze 100m od linii brzegowej, w bardzo ładnej ale dość drogiej miejscowości na Korfu. Ze świetnym basenem oczywiście i bardzo wysokimi opiniami 4.9 na google. 100E, w lipcu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2999
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.05.2024 08:19

marecky81 napisał(a):Albo masz bardzo duże szczęście, albo cena po znajomości. 2 sypialnie w szczycie sezonu to raczej 100+. Swoją drogą gdzie to? Jest tam jakiś ogród i zacienienie? Plaża "dla siebie" na wyłączność? Gdzie tam jest zejście do wody?

Głupoty Waść pleciesz. Wystarczy poszukać, a nie rezerwować napalony pierwszy apartament z brzegu BO MOŻE ZABRAKNĄĆ.
Ja z dziećmi jeździłem od 13 lat do Chorwacji i ZAWSZE miałem 2 sypialnie, WIFI, AC (przeważnie dwie), kuchnię z wyposażeniem, grill, i przede wszystkim minimum 20m2 taras (nie zawsze z widokiem na morze ale w 75% taki miałem).
I powtarzam NIGDY ponad 65€ nie zapłaciłem.
W tym roku Włochy na Sycylii w dwóch miejscach - wyposażenie jak wyżej ale metraż znacznie większy i 2 piętrowe mieszkania - 60€ na bookingu i airbnb.
Z tym, że liczone dla 2 osób bo dzieci już z nami nie jeżdzą.

PS. o zabieraniu jedzenie ze sobą nie będę wspominał bo to zawsze jest kość niezgody na forum. Ja się przestawiam na wakacjach na żarcie miejscowe. Jeżeli masło jest drogie to wcinam chleb maczając w oliwie i po problemie.
Ale jeździłem z dziećmi i im tego nie przetłumaczysz więc parówki z Sokołowa musiały być na całe wakacje zapewnione :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2024 08:39

kaeres napisał(a):
marecky81 napisał(a):Albo masz bardzo duże szczęście, albo cena po znajomości. 2 sypialnie w szczycie sezonu to raczej 100+. Swoją drogą gdzie to? Jest tam jakiś ogród i zacienienie? Plaża "dla siebie" na wyłączność? Gdzie tam jest zejście do wody?
Głupoty Waść pleciesz. Wystarczy poszukać, a nie rezerwować napalony pierwszy apartament z brzegu BO MOŻE ZABRAKNĄĆ.
Ja z dziećmi jeździłem od 13 lat do Chorwacji i ZAWSZE miałem 2 sypialnie, WIFI, AC (przeważnie dwie), kuchnię z wyposażeniem, grill, i przede wszystkim minimum 20m2 taras (nie zawsze z widokiem na morze ale w 75% taki miałem).
I powtarzam NIGDY ponad 65€ nie zapłaciłem.
W tym roku oszukałam się na lipiec także takiego apartamentu i w Sutivan (tylko to na Brać mnie interesowało, wszelkie dziury i miejscowości wciśnięte w zatokę nie są dla nas odpowiednie) z prywatnym wydzielonym parkingiem (nie na przyległych ulicach z opcją szukania codziennie), a/c w cenie, dość nowo wyposażony i opcją odwołania nie wcześniej niż 1 miesiąc przed wyjazdem (najchętniej 2 tyg.) to nic poniżej 110-120 eur nie było. I nie piszę o 1 linii brzegowej... Będę jeszcze teraz na nowo sprawdzała czy coś się nie pojawiło z rezygnacji.....
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 377
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 21.05.2024 08:46

I ja płacę 110 ojro za lokum. Pierwsza linia, z tarasu piekny widok.
Jak jest zejście na swój kawałek plaży to fajnie. Zawsze to lepiej niż ewentualne dzieciaki bez dozoru czy Zenek z zielonymi oczami. No i wiadomo że w cro nie ma prywatnej linii brzegu.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 425
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 31.05.2024 22:31

W porównaniu z ubiegłym rokiem ten sam hotel w tym samym okresie lipca i z wyborem tego samego rodzaju standardu pokoju i wyżywienia (chorwacka sieć Liburnia) droższy o 10%
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3865
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.05.2024 23:58

... no cóż, my już od dobrych kilku lat płacimy tyle, ile sami uznamy za stosowne. Nie ma to jak wzajemna przyjaźń :D

Myślę, że w tym roku również odwiedzimy Korčulę :)
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 01.06.2024 12:51

My kolejny raz w nowe miejsce.
2+2. Co roku zwiększamy budżet o ok 10%
Rok temu na Pag wyszło nas około 11k za 12 dni pobytu. Nocleg w apartamencie z prywatną plażą, 5m do morza, duży grill na plaży, świetne warunki. Sam Pag wiadomo - albo się go pokocha albo nie za bardzo ;)
Jedzenie 50/50 tzn śniadania własne na tarasie, bez pośpiechu, z dobrą kawą. Obiady - co drugi dzień konoba albo samodzielnie. Na alko nie wydajemy dużo.
Do tego 2-3 wyjazdy na zwiedzanie
W tym roku Pakostane i planuję wydać ok 13k. Apartament na 8 osób (dwie rodziny) 200€ - parter całego domu. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 01.06.2024 18:22

button napisał(a):My kolejny raz w nowe miejsce.
2+2. Co roku zwiększamy budżet o ok 10%
Rok temu na Pag wyszło nas około 11k za 12 dni pobytu. Nocleg w apartamencie z prywatną plażą, 5m do morza, duży grill na plaży, świetne warunki. Sam Pag wiadomo - albo się go pokocha albo nie za bardzo ;)
Jedzenie 50/50 tzn śniadania własne na tarasie, bez pośpiechu, z dobrą kawą. Obiady - co drugi dzień konoba albo samodzielnie. Na alko nie wydajemy dużo.
Do tego 2-3 wyjazdy na zwiedzanie
W tym roku Pakostane i planuję wydać ok 13k. Apartament na 8 osób (dwie rodziny) 200€ - parter całego domu. Zobaczymy jak to wyjdzie.


Prywatna plaża nie sądzę - bo w CRO jest ich niewiele , może po prostu tak sobie gospodarze powiedzieli ale na bank nie prywatna .
Obiady samodzielnie - oduczyłem się po kilku wyjazdach , wolę miejscowe

Śniadanko jak najbardziej , tylko w apartamencie !

PAG - mnie nie użekł , wolę południową Dalmację , BaśkaVoda, Tucepi ..., widoki, widoki, widoki , woda , woda ------- dużo knajp, można jeść codziennie gdzie indziej ,

Cenowo jak patrzę to jak wszędzie - wszystko drożeje , więc nie można sądzić że w CRO będzie tyle samo co kilka lat temu ,
Nad polskim morzem kwatery i tak są droższe niż w CRO :) - a krajobraz , pogoda , ciepła i czysta woda - ohhhh

Ja w tym roku szukałem zmiany w Tucepi - kwatery w czerwcu 100-110 Euro , więc odpuściłem i jestem kolejny n-ty raz w Baśce V. - 3 x u tych samych gospodarzy , za 2 x AP4 policzyli nas 2 x 70 = 140 Euro więc myślę że ok. wolę wydać na dzieci , niż zmienić deptak :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 412
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 01.06.2024 18:44

Ja w tym roku bede w malej miejscowosci Stanici.Mam zapewnione miejsce na lodz przed domem. Zajmuje 2 miejsca parkingowe przyczepa i auto a apartament jest 4 osobowy sypialnia i pokoj dzienny odzielna kuchnia taras z widokiem na morze z kazdej strony Pierwsza linia brzegowa cena 120 euro za wszystko nawet lezaki na plazy przed domem .Jedziemy w 3 osoby .Gdybysmy byli w 4 osoby to koszt 130 zl za osobe w tej cenie to naprawde ze swieca szukac takiego lokalu i nie pisze tu o samej Chorwacji.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 02.06.2024 13:21

Jelsa w tym roku od 20 sierpnia 90E ul. Burkovo. około 5 minut do portu i 250 stopni schodów.
2 lata temu płaciłem za to samo 75E wiec inflacaja 20%.
Tylko teraz przerażają mnie informacje o duzych zanieczyszczeniach plaż szczególnie w okolicy Jelsy.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 02.06.2024 13:32

przełom czerwca/lipca - Gradac, apartament 150m2, 150euro/doba, 100m do plaży
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 902
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone