Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 29.06.2023 10:38

Bravik napisał(a):
599 napisał(a):aby nie było ja cenowo mój(główny) tegoroczny urlop szacuję +/-,

-auto,około 5kkm 300l ON około 1,9kPLN,
-winiety,"bramki" myślę ze 150 Eurasów starczy(pewności nie mam bo nie sprawdzałem jeszcze cen)
-apartmani (biorac pod uwagę ze mogło podrożeć)70Eurasów razy około 10nocy na 4 osoby 700Euro,
-jakieś atrakcje typu rafting zipkolejka i.t.d,(jeśli się uda :wink: )160 Eurasów na osobe,
-inne jakie płatne wejscia i.t.p 100 Eurasów na osobe,
nooo i tyle ,
razem daje to okolo 8500PLN czyli na osobe okolo 2100 PLN,
myślę ze trzeba przeliczac na osobę bo co innego jak w jednym aucie jadę z żoną i szwagier z zoną ,
a co innego jak jedzie tata mama z dwójką dzieci,
czyli szacuję że tegoroczny urlop wyniesie nas 4200PLN,
:wink:

10 dni bez michy....Można? Można. Wchodzisz na wyższy poziom. Do sporu, czy tylko konoby czy też Tatra i ziemniory z kraju, dorzuciłeś Trzecia Drogę. Nie jem wcale. :oczko_usmiech: :sm:


Bravik geniuszu,
nie wiem jak Ty ale ja nie będąc "na wakacjach" takze jem posiłki,
jadam lody,piję kawę,kupuję piwo,czasem butelkę wina czy czegos mocniejszego,
jem sniadanie ,obiad ,kolacja,na wakacjach raczej jem mniej bo "jem obiadokolacje",
wiec liczenie kosztów jedzenia do "wakacji" uważam za coś "nie teges",
poza tym juz kiedys pisałem że jedni jedzą aby żyć inni żyja aby jesc,
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 29.06.2023 11:33

599 napisał(a):
Bravik napisał(a):
599 napisał(a):aby nie było ja cenowo mój(główny) tegoroczny urlop szacuję +/-,

-auto,około 5kkm 300l ON około 1,9kPLN,
-winiety,"bramki" myślę ze 150 Eurasów starczy(pewności nie mam bo nie sprawdzałem jeszcze cen)
-apartmani (biorac pod uwagę ze mogło podrożeć)70Eurasów razy około 10nocy na 4 osoby 700Euro,
-jakieś atrakcje typu rafting zipkolejka i.t.d,(jeśli się uda :wink: )160 Eurasów na osobe,
-inne jakie płatne wejscia i.t.p 100 Eurasów na osobe,
nooo i tyle ,
razem daje to okolo 8500PLN czyli na osobe okolo 2100 PLN,
myślę ze trzeba przeliczac na osobę bo co innego jak w jednym aucie jadę z żoną i szwagier z zoną ,
a co innego jak jedzie tata mama z dwójką dzieci,
czyli szacuję że tegoroczny urlop wyniesie nas 4200PLN,
:wink:

10 dni bez michy....Można? Można. Wchodzisz na wyższy poziom. Do sporu, czy tylko konoby czy też Tatra i ziemniory z kraju, dorzuciłeś Trzecia Drogę. Nie jem wcale. :oczko_usmiech: :sm:


Bravik geniuszu,
nie wiem jak Ty ale ja nie będąc "na wakacjach" takze jem posiłki,
jadam lody,piję kawę,kupuję piwo,czasem butelkę wina czy czegos mocniejszego,
jem sniadanie ,obiad ,kolacja,na wakacjach raczej jem mniej bo "jem obiadokolacje",
wiec liczenie kosztów jedzenia do "wakacji" uważam za coś "nie teges",
poza tym juz kiedys pisałem że jedni jedzą aby żyć inni żyja aby jesc,

Nie Bravik geniusz tylko Ty farmazony piszesz. ..
I popraw te wyliczenia, bo niby skąd te 8500(całość)+ .... liczyć też trzeba umieć, a to Ci akurat nie wychodzi dobrze..
A tak z ciekawości z przyczepką jechałeś..?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.06.2023 12:38

SebastianM napisał(a):135 €/kg Orady ?? ....nieprawdopodobna cena.....może 35?? Reszta też mało prawdopodobna, będę w sierpniu, specjalnie podjadę i sprawdzę. Może gdzieś przy same marinie, ale od strony plaży, wątpię.

Szwagier jest aktualnie w Primostenie. Danie główne w konobie bez zbędnego szaleństwa 20 euro plus picie od osoby.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.06.2023 12:51

599 napisał(a):" takze jem posiłki,
jadam lody,piję kawę,kupuję piwo,czasem butelkę wina czy czegos mocniejszego,
jem sniadanie ,obiad ,kolacja,na wakacjach raczej jem mniej bo "jem obiadokolacje",
wiec liczenie kosztów jedzenia do "wakacji" uważam za coś "nie teges",
poza tym juz kiedys pisałem że jedni jedzą aby żyć inni żyja aby jesc,

Nieuwzględnianie kosztów wyżywienia w budżecie wakacyjnym miałoby sens tylko wtedy, gdy kwota ta byłaby przybliżona do tej poniesionej w domu.
W Cro to raczej nierealne.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.06.2023 13:12

empire13 napisał(a):Nieuwzględnianie kosztów wyżywienia w budżecie wakacyjnym miałoby sens tylko wtedy, gdy kwota ta byłaby przybliżona do tej poniesionej w domu.
W Cro to raczej nierealne.

Dokładnie, kretyńskie tłumaczenie. Czyli 599 na co dzień chodzi do restauracji ?, je owoce morza... ryby, lody, pije codziennie piwo, wino i inne używki.
Niestety widząc po cenach ta pozycja jest 2 albo 3 w budżecie tuż po kosztach noclegu. Tak więc te 8,500zł jest bardzo niedoszacowane i nie radzę nikomu tą kwotą się sugerować.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2023 13:42

dodam coś od siebie jako obserwatora tego co się dzieje w Chorwacji. Otóż od grudnia 2022 co miesiąc wchodzę na stronkę Konzuma i sprawdzam aktualne ceny z gazetki. I z produktów które ja obserwuję (ryby świeże, cevapcici, sery zółte) to wszystkie produkty teraz są najtańsze. Różnica nie wielka bo na doradzie ok 0,5Euro/1kg, co nie zmienia faktu że póki co stabilnie. Pod koniec roku ceny równie podobne jak dziś.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.06.2023 13:46

rocker napisał(a):Otóż od grudnia 2022 co miesiąc wchodzę na stronkę Konzuma i sprawdzam aktualne ceny z gazetki.

Nie pisz tu takich rzeczy, bo za chwilę się dowiesz, że na wakacje przyjeżdżasz łapać promocje w Konzumie ;)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 587
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 29.06.2023 14:18

Czytanie zimą gazetek z chorwackich spożywczaków to już jest wyższy poziom turystyki :mrgreen:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.06.2023 15:46

sviva napisał(a):
SebastianM napisał(a):135 €/kg Orady ?? ....nieprawdopodobna cena.....może 35?? Reszta też mało prawdopodobna, będę w sierpniu, specjalnie podjadę i sprawdzę. Może gdzieś przy same marinie, ale od strony plaży, wątpię.

Szwagier jest aktualnie w Primostenie. Danie główne w konobie bez zbędnego szaleństwa 20 euro plus picie od osoby.

20 € to jest normalna cena, identyczna jak w Gdańsku czy Sopocie :) .
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 29.06.2023 19:36

Dziś Rogoznica.
Polecam wypożyczalnię łodzi przy Konzumie.
Polski Atlantic Marine 6.70 Open koszt jednego dnia to 200 euro od 1.07 będzie 250 euro. Silnik jak pamiętam 150kM cztero suwowy spalił nam od 10 rano do 17.30 ok. 59 litrów paliwa- w tym 2 postoje po ok 1,5h. Kulka razy przez dłuższą chwilę pełna moc! :) Taka.sama łódź w Vodicach to 300 euro- spotkaliśmy ziomali na lagunie. Na pięknej lagunie w kierunku Kornati (polecam) postój na cały dzień to 25 euro ( to chyba wraz z nocą bo nie zrozumiałem).
Koszt 1 litra to stacji paliw nawodnej w Rogoznicy (czerwona krypa) to 1.74 euro.
Parking obok Zmajevo Oko (zapadnięta wielka jaskinia) na końcu portu 1,50euro/1h.
Załączniki:
20230629_192315.jpg
Ostatnio edytowano 29.06.2023 21:20 przez !Novy, łącznie edytowano 2 razy
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 29.06.2023 19:50

sviva napisał(a):
SebastianM napisał(a):135 €/kg Orady ?? ....nieprawdopodobna cena.....może 35?? Reszta też mało prawdopodobna, będę w sierpniu, specjalnie podjadę i sprawdzę. Może gdzieś przy same marinie, ale od strony plaży, wątpię.

Szwagier jest aktualnie w Primostenie. Danie główne w konobie bez zbędnego szaleństwa 20 euro plus picie od osoby.


Szwagier szuka najtańszych konob to i znajdzie ! :) Nie w tym rzecz.
Danie, daniowi nie równe tak jak Konoba konobie nie równa! :), Lokalizacja, zależy z jakiego grila, specjalizacja ryba czy mięso (lokalesi podpowiedzą) , obsługa itd.

Za 20 euro to można 2-3 małe kalmary (całość może 100-150g max) w Primosztenie i kilka frytek i 2 plastry cukinii z grila! :)

Rogoznicę mocno polecam. Jak ktoś niewiele pływa i nie ma praktyki- to idealne miejsce. Duża marina, wygodne wejście i wyjście w morze, tankowanie, cumowanie itd. Mimo to, ceny i opłaty najmu, parkingu, nawet naprawdę dobrego jedzonka jak u Antonijo (konoba wysoki poziom) najniższe na jakie trafiłem od dwóch tygodni w środkowej Dalmacji!
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.06.2023 21:52

Wróć do tej konoby w Primosten i zrób zdjęcie. Póki co uwazam, że ściemniasz. Jak widać po wpisach innych forumowiczów, wszyscy trafiają na podobne ceny, tylko Ty jeden masz ceny z sufitu. Gwarantuję Ci, że za 20 € dostaniesz normalną porcję kalmarów, tak samo rybę w zestawie.
Ostatnio edytowano 29.06.2023 21:57 przez SebastianM, łącznie edytowano 2 razy
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.06.2023 21:55

!Novy napisał(a):
Szwagier szuka najtańszych konob to i znajdzie ! :) Nie w tym rzecz.
Danie, daniowi nie równe tak jak Konoba konobie nie równa! :), Lokalizacja, zależy z jakiego grila, specjalizacja ryba czy mięso (lokalesi podpowiedzą) , obsługa itd.

Za 20 euro to można 2-3 małe kalmary (całość może 100-150g max) w Primosztenie i kilka frytek i 2 plastry cukinii z grila! :)


Ale jesteś próżny, myślisz że jak wydasz 2-3 razy drożej jak inni oraz jak standardowo to kosztuje w danym miejscu to jesteś lepszy ?. Może jednak jest inaczej i dla lokalsów jesteś naiwnym turystą, którego możemy łatwo "ogolić" ?.
Nie widziałem nigdy nigdzie dania z 2-3 małymi kalmarami oraz kilkoma frytkami. Takie coś w żadnej normalnej restauracji nie istnieje, tak więc takie Twoje wyolbrzymianie daje mi do myślenia aby Twoje wpisy traktować z przymrużeniem oka :papa:
Zaczynam wkrótce urlop, budżet mam w sumie nieograniczony ale nie mam zamiaru chodzić do najdroższych miejsc tylko po to aby potem pisać na forum jaki jestem naj :D. Każdy człowiek powinien umieć liczyć i wybierać rozsądnie według własnych możliwości. Forum służy do wspierania się a nie chwalenia jaki jestem burżuj.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.06.2023 22:22

599 napisał(a):
Bravik geniuszu,
nie wiem jak Ty ale ja nie będąc "na wakacjach" takze jem posiłki,
jadam lody,piję kawę,kupuję piwo,czasem butelkę wina czy czegos mocniejszego,
jem sniadanie ,obiad ,kolacja,na wakacjach raczej jem mniej bo "jem obiadokolacje",
wiec liczenie kosztów jedzenia do "wakacji" uważam za coś "nie teges",
poza tym juz kiedys pisałem że jedni jedzą aby żyć inni żyja aby jesc,



I uważasz, że nie mam nic ciekawszego do robienia niż wychwytywanie i zapamiętywanie Twoich "bon motów"? A tym bardziej ustalania co jest "teges", a co "nie teges"?
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 29.06.2023 23:40

Ceny z teraz Mlinii 10km od Dubrownika :) w środę tam bedziemy
Coś nie mogę dodać zdj
1kg ryb z adriatyku 70e
1kg Lamb leg 50e
Beefsteak 250g 33e
seafood risotto 9e
steak tartare 15e
sporka pasta 10e
pasta with mussels 10e
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 864
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone