Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.09.2023 21:45

Lawliet napisał(a):W PL na 3 pasmowych autostradach (myślę o A1 i A4 na obwodnicy Krakowa, są gdzieś jeszcze dłuższe odcinki?)

Na A4 gdzieś między Katowicami a Wrocławiem. Ale nie pamiętam ile km.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.09.2023 21:45

Co najmniej raz w miesiącu jadę całkowicie nową A1 pomiędzy Częstochową a Piotrkowem. Piękna nowa autostrada z trzema pasami w każdym kierunku po której większość aut osobowych używa środkowego pasa pomimo wolnego prawego. Często udaje mi się przejechać kilka kilometrów prawym pasem jadąc około 140 -150km/h i wyprzedzając auta jadące środkowym z szybkością 120 - 130km/h. Czasami wygląda to tak jakby największą ujmą na honorze była dla nich jazda prawym pasem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.09.2023 21:47

dids76 napisał(a):. Czasami wygląda to tak jakby największą ujmą na honorze była dla nich jazda prawym pasem.

Dopóki policja nie będzie za to karać to nic się nie zmieni.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 20.09.2023 22:26

dids76 napisał(a):Co najmniej raz w miesiącu jadę całkowicie nową A1 pomiędzy Częstochową a Piotrkowem. Piękna nowa autostrada z trzema pasami w każdym kierunku po której większość aut osobowych używa środkowego pasa pomimo wolnego prawego. Często udaje mi się przejechać kilka kilometrów prawym pasem jadąc około 140 -150km/h i wyprzedzając auta jadące środkowym z szybkością 120 - 130km/h. Czasami wygląda to tak jakby największą ujmą na honorze była dla nich jazda prawym pasem.

Jechałem tym odcinkiem w drugiej połowie sierpnia tam i z powrotem (2 kolejne weekendy) i wyglądało to bardzo przyzwoicie. Można było spokojnie jechać prawym pasem 140 km/h i co jakiś czas wyprzedzać środkowym, a skrajny lewy pas był używany jedynie przez miszczów :P
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 20.09.2023 22:34

empire13 napisał(a):
Lawliet napisał(a):W PL na 3 pasmowych autostradach (myślę o A1 i A4 na obwodnicy Krakowa, są gdzieś jeszcze dłuższe odcinki?)

Na A4 gdzieś między Katowicami a Wrocławiem. Ale nie pamiętam ile km.

Odcinek Katowice-Gliwice, ale tam prawy pas służy głównie do zjazdów i wjazdów na autostradę, bo co kilka kilometrów są jakieś zjazdy/wjazdy.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.09.2023 04:52

yooshky napisał(a):Widzę to codziennie, jeżdżąc doskonale utrzymanym odcinkiem Gliwice-Sosnowiec (A4, DK86, S86). Masakra jakaś.


te kiero napisał(a):Sam wielokrotnie przemierzam te trakty - prawie codziennie - i częstokroć chcąc jechać prawym i kulturalnie pomóc włączać się do ruchu, muszę skakać z prawego na środkowy i z powrotem.


I ja również codziennie (z wyjątkiem weekendów) Katowice - Gliwice - Katowice :zeby:

Biała Mazda6 - może kiedyś się dojrzymy :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.09.2023 07:21

Krisv napisał(a):
empire13 napisał(a):
Lawliet napisał(a):W PL na 3 pasmowych autostradach (myślę o A1 i A4 na obwodnicy Krakowa, są gdzieś jeszcze dłuższe odcinki?)

Na A4 gdzieś między Katowicami a Wrocławiem. Ale nie pamiętam ile km.

Odcinek Katowice-Gliwice, ale tam prawy pas służy głównie do zjazdów i wjazdów na autostradę, bo co kilka kilometrów są jakieś zjazdy/wjazdy.

Ja nie o tym. Znacznie dalej na zachód. Możliwe, że to już w opolskim albo dolnośląskim.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 21.09.2023 08:18

empire13 napisał(a):
Krisv napisał(a):
empire13 napisał(a):
Lawliet napisał(a):W PL na 3 pasmowych autostradach (myślę o A1 i A4 na obwodnicy Krakowa, są gdzieś jeszcze dłuższe odcinki?)

Na A4 gdzieś między Katowicami a Wrocławiem. Ale nie pamiętam ile km.

Odcinek Katowice-Gliwice, ale tam prawy pas służy głównie do zjazdów i wjazdów na autostradę, bo co kilka kilometrów są jakieś zjazdy/wjazdy.

Ja nie o tym. Znacznie dalej na zachód. Możliwe, że to już w opolskim albo dolnośląskim.

Masz na myśli ten mały kawałek, co prowadzi na Górę Św. Anny w opolskim?
Ale tam jest tylko dodatkowy trzeci pas dla tych mają problem z podjazdem :lol:
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 21.09.2023 08:45

Krisv napisał(a):Jechałem tym odcinkiem w drugiej połowie sierpnia tam i z powrotem (2 kolejne weekendy) i wyglądało to bardzo przyzwoicie. Można było spokojnie jechać prawym pasem 140 km/h i co jakiś czas wyprzedzać środkowym, a skrajny lewy pas był używany jedynie przez miszczów :P

Ten odcinek został chyba zbudowany na zapas, bo tam nigdy nie było wielkiego ruchu, zdarzało się że było tłoczniej, ale zawsze jechało się przyjemnie. Jechałem w piątek ok 19-20 i środkowy pas był mocbno okupowany, za to prawym spokojnie można było jechać 120 i wyprzedzać tych na środkowym. Najlepsze w tym wszystkim było to, że praktycznie nie musiałem zmieniać pasa. A środkowy wyglądał jak wyścig kolarski i dawali sobie "zmiany". Przez jakiś czas jechałem obok zestawu motocykl, mała osobówka, minivan i wyprzedzili się wzajemnie z 10 razy :lool:
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 21.09.2023 10:29

marekkowalak napisał(a):
MarianiEwa napisał(a):Który odcinek M3 był oddany 2 lata temu?


Sorry, mój błąd - chodziło o M30 od granicy słowackiej

Tak to nowy odcinek , ale już ma muldy .
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 21.09.2023 11:11

BartNS napisał(a):środkowy pas był mocbno okupowany, za to prawym spokojnie można było jechać 120 i wyprzedzać tych na środkowym. Najlepsze w tym wszystkim było to, że praktycznie nie musiałem zmieniać pasa. A środkowy wyglądał jak wyścig kolarski i dawali sobie "zmiany".

Dokładnie mam takie same odczucia. Oczywiście przyczyną tego wg niektórych jest to, że gdzieś pod Budapesztem jest nierówna nawierzchnia :lol:

yooshky napisał(a):ale Polacy nagminnie jeżdżą środkowym pasem bez uzasadnienia.

dids76 napisał(a):Czasami wygląda to tak jakby największą ujmą na honorze była dla nich jazda prawym pasem.

Podpisuję się pod ww. kolegami. Niestety końca procederu glonojadów nie widać.
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 21.09.2023 11:42

Lawliet napisał(a):Podpisuję się pod ww. kolegami. Niestety końca procederu glonojadów nie widać.

Niestety to nie dinozaury, gatunek niezagrożony wymarciem, szczególnie ze tajemnica dlaczego trzeba unikać prawego pasa jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i nie ma nawet co walczyć. Moja "mamusia" już raz mi powiedziała, że jestem cwaniak skoczek, bo co chwilę zmieniam z prawego na środkowy, zamiast środkowego i lewego to po tym jak powiedziałem, ze nie moja wina ze banda ...... jeżdżi środkowym, bo uważają to za bezpieczniejsze, bo jadą prawie z maksymalną dozwoloną więc mogą lub wówczas nie trzeba uważać na wjeżdżających na drogę.
Ja dalej jestem skoczek cwaniak ( a dodatkowo ten co jeździ do końca pasem zanikającym jak jest korek), więcej na ten temat nie dyskutowaliśmy, a ona już nie jeździ środkowym, ale tylko na drogach jednopasmowych i dwupasmowych, bo tam jedzie lewym.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.09.2023 13:06

Krisv napisał(a):
empire13 napisał(a):
Krisv napisał(a):
empire13 napisał(a):
Lawliet napisał(a):W PL na 3 pasmowych autostradach (myślę o A1 i A4 na obwodnicy Krakowa, są gdzieś jeszcze dłuższe odcinki?)

Na A4 gdzieś między Katowicami a Wrocławiem. Ale nie pamiętam ile km.

Odcinek Katowice-Gliwice, ale tam prawy pas służy głównie do zjazdów i wjazdów na autostradę, bo co kilka kilometrów są jakieś zjazdy/wjazdy.

Ja nie o tym. Znacznie dalej na zachód. Możliwe, że to już w opolskim albo dolnośląskim.

Masz na myśli ten mały kawałek, co prowadzi na Górę Św. Anny w opolskim?
Ale tam jest tylko dodatkowy trzeci pas dla tych mają problem z podjazdem :lol:

Może tak być ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.09.2023 17:10

https://auto.wprost.pl/aktualnosci/11397541/drogowcy-pytaja-o-zdanie-polskich-kierowcow-mozna-sie-wypowiedziec-nt-nowych-znakow.html

Nareszcie!!! :D :D

W końcu ktoś ogarnięty w GDDKiA postanowił skopiować to, co od tylu lat sprawdza się w innych krajach.

Głosujcie, niech to przejdzie jak najszybciej!
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.09.2023 14:55

marekkowalak napisał(a):Ale na ekspresówkach z reguły auta nie jeżdżą po 140-160 km/h, a o tym wlasnie wczesniej była dyskusja.

Plus trochę inne są parametry techniczne tych dróg, m.in. ich szerokość


Polecam S17 wawa-lublin albo S8 wawa-bialystok. Wszyscy jadą grzecznie 120 :lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone