Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I już po...-Bułgaria 2010

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 16.08.2010 14:14

Kynio napisał(a):
AgaBor napisał(a):Przereklamowane - szopska-ala grecka,tarator-nasza mizeria,Melnik-dziura zabita dechami z wyschniętą rzeczką.


Tarator to nie mizeria, tylko rodzaj chłodnika na kefirze, ze startym ogórkiem, czosnkiem, koprem :)


i niekiedy dodatkami :D :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarator

sorki za Wiki. ale nauka nie idzie w las, od imć. Pana Prezydenta :D

pozdrav.
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 16.08.2010 21:13

tarator jest super :) Najlepszy robią w jakieś mleczarni w Burgas, kiszony ogórek, koperek, przyprawy i kwaśny jogurt :) mniam. Coś podobnego piłem w Armenii, - Tan, choć ten może być z ogórkiem i koperkiem albo czysty jak ayran. Tak czy inaczej po przepitej nocy tarator był jedynym czymś co można było zjeść hehe
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 16.08.2010 21:15

adamk3 napisał(a):
Sandanski napisał(a):No może nie frond tylko front i

Knajpki w czerwcu były otwarte wszystkie - puściutko nie było :) :)

pozdrav.


gdzie były? Byłem na wybrzeżu od połowy maja do końca czerwca i dopiero po 12 czerwca zaczęło się ruszać. To się pokrywa z początkiem latania do Warny i Burgas.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 17.08.2010 08:33

xpictianoc napisał(a):tarator jest super :) Najlepszy robią w jakieś mleczarni w Burgas, kiszony ogórek, koperek, przyprawy i kwaśny jogurt :) mniam. Coś podobnego piłem w Armenii, - Tan, choć ten może być z ogórkiem i koperkiem albo czysty jak ayran. Tak czy inaczej po przepitej nocy tarator był jedynym czymś co można było zjeść hehe


Dokładnie jak piszesz (ten drugi dzień - pochmieli) a w Armenii jest inny - bardziej gęsty - najlepszy piłem (jadłem) w Macedonii.

pozdrav.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 17.08.2010 08:35

xpictianoc napisał(a):
adamk3 napisał(a):
Sandanski napisał(a):No może nie frond tylko front i

Knajpki w czerwcu były otwarte wszystkie - puściutko nie było :) :)

pozdrav.


gdzie były? Byłem na wybrzeżu od połowy maja do końca czerwca i dopiero po 12 czerwca zaczęło się ruszać. To się pokrywa z początkiem latania do Warny i Burgas.


j/w ja byłem od 12 czerwca - wszystko otwarte !
(Obzor, Pomorie, Neseber)

pozdrav.
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 19.08.2010 13:53

xpictianoc napisał(a):tarator jest super :) Najlepszy robią w jakieś mleczarni w Burgas, kiszony ogórek, koperek, przyprawy i kwaśny jogurt :) mniam. Coś podobnego piłem w Armenii, - Tan, choć ten może być z ogórkiem i koperkiem albo czysty jak ayran. Tak czy inaczej po przepitej nocy tarator był jedynym czymś co można było zjeść hehe


heh ciekawe skad w BG maja kiszone ogórki ? takie rzeczy tylko w Polsce, UA i Rosji
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 19.08.2010 19:03

... z polskich specjałów jedynie w BG kiszonej kapusty nie widziałem i naszego twarogu a wszystko inne jest i smakuje nie gorzej niż u nas w tym i kiszone ogórki... są i nasze importowane braci Urbanek ale i lokalne.

kiszone ogórki to po bulgarsku kiseli krastavichki
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.08.2010 22:03

campingi, campingi z domkami - według jakiego klucza zaplanować pobyt w tych "dobrych"? rzecz w tym, żeby na miejscu nie szukać i nie wybrzydzać, a stworzyćwcześiej baze. czy są jakieś campingi sieciowe? skąd się dowiedzieć? K.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 20.08.2010 13:36

Krystof napisał(a):campingi, campingi z domkami - według jakiego klucza zaplanować pobyt w tych "dobrych"? rzecz w tym, żeby na miejscu nie szukać i nie wybrzydzać, a stworzyćwcześiej baze. czy są jakieś campingi sieciowe? skąd się dowiedzieć? K.


tu kolega się dowie -

http://www.bulgaricus.com/forum/

pozdrav
Poprzednia strona

Powrót do Bułgaria - България

cron
I już po...-Bułgaria 2010 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone