Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2018 10:36

gusia-s napisał(a):Cd. Dzień 10 - 24.07.2017 poniedziałek – Bol, Kemping No1

Obiecałam sobie sprawdzić przy okazji pobytu w Bolu,


Gusia :D

Jeszcze raz Dziękuję Obrazek

:D :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2018 11:38

Tomek nie ma za co :)

Przyznam, że trochę żałuję teraz, że nie przenieśliśmy się chociarz na 3 dni na ten kemp. aby lepiej poznać Bol i zatoczki w stronę Murvicy :?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.03.2018 14:02

Gusia genialne porównanie plaży z toaletą z Kogla mogla. Trafione w punkt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przepływa jakiś komercyjny katamaran na katarynie :mrgreen:
Ile ich tam wlazło na pokład 8O , chyba więcej niż na naszej forumowej Queen … ciekawe czy cycem tam raczą :wink:


Ale masakra 8O 8O 8O Ciekawe co wpisali w listę załogi :roll: Tam to nawet nie wiedzą ze coś takiego jak Cyc istnieje :roll: :mrgreen: 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.03.2018 17:17

gusia-s
... Gusia, nie tak źle z tą widocznością :) Ja miałam wprawdzie lepszą :mrgreen: :mrgreen: ...

Dzięki za pocieszenie :mrgreen:

Przyjrzałam się ponownie moim zdjęciom z Vidovej...jednak nie są dużo lepsze :( :mrgreen: :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.03.2018 17:18

Gusia - fajny odcinek, z mojego ukochanego Bola.
Bol jest super - sympatyczny, malowniczo położony i ten widok na Hvar.
I zaraz obok Murvica i Zamjeva Spilja
Niestety ta niby największa atrakcja miasteczka - czyli Rat więcej obiecuje (najwięcej z drona, albo z Vidovej), niż daje.
Tłumy były tam i na początku czerwca i pod koniec września - to jest jakaś moda ...
Nie wiedziałem, że tam są jakieś przetargi jak o fasiągi na MOKo .. to już normalne jaja.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2018 22:38

beatabm napisał(a):
Przepływa jakiś komercyjny katamaran na katarynie :mrgreen:
Ile ich tam wlazło na pokład 8O , chyba więcej niż na naszej forumowej Queen … ciekawe czy cycem tam raczą :wink:
Ale masakra 8O 8O 8O Ciekawe co wpisali w listę załogi :roll: Tam to nawet nie wiedzą ze coś takiego jak Cyc istnieje :roll: :mrgreen: 8O
Myślę, że żadnej listy nie mieli. W Supetarze można było kupić godzinny rejs na jachcie, tu pewnie było podobnie tylko na katamaranie - coś jak fish picnik tylko bez fisha :mrgreen:

Katerina napisał(a):Przyjrzałam się ponownie moim zdjęciom z Vidovej...jednak nie są dużo lepsze :( :mrgreen: :papa:
To masz zadanie do wykonania ... tylko tym razem nie s...rz tego :mrgreen:

Buber napisał(a):Gusia - fajny odcinek, z mojego ukochanego Bola.
Bol jest super - sympatyczny, malowniczo położony i ten widok na Hvar...
Zła byłam/jestem nadal :evil: . Bol całkiem po macoszemu potraktowany. Nikt poza mną nie chciał już łazić. Ledwo doszliśmy do portu i już zaczęły się jęki aby wracać. Ja chciałam jeszcze tam do klasztoru dojść :(

Buber napisał(a):Niestety ta niby największa atrakcja miasteczka - czyli Rat więcej obiecuje (najwięcej z drona, albo z Vidovej), niż daje.
Tłumy były tam i na początku czerwca i pod koniec września - to jest jakaś moda ...
Może dzięki temu na innych plażach Braca pustki albo umiarkowana liczba plażowiczów :)

Buber napisał(a):... Nie wiedziałem, że tam są jakieś przetargi jak o fasiągi na MOKo .. to już normalne jaja.
Business is business :mrgreen:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.03.2018 00:57

gusia-s napisał(a): Zła byłam/jestem nadal :evil: . Bol całkiem po macoszemu potraktowany. Nikt poza mną nie chciał już łazić. Ledwo doszliśmy do portu i już zaczęły się jęki aby wracać. Ja chciałam jeszcze tam do klasztoru dojść :(

Ja trochę rozumiem, z Ratu/a, to niezły kawałek ... ale warto - klasztor, cmentarz, ławeczki, tamta plażyczka super.

gusia-s napisał(a): Business is business :mrgreen:

Chyba trafią na podium razem z północnymi Włochami i Hiszpanią.
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 18.03.2018 02:39

Ale ta Twoja Berta zasuwa. Staram się nadążyć, ale tracę oddech :mrgreen:
gusia-s napisał(a):Mijając Novo Selo wpadają nam w oczy kamienne posągi rozstawione tuż przy drodze. Berta prrrrrrr i zjazd na pobocze tuż obok przystanku autobusowego :mrgreen:

Po drugiej stronie drogi rzeźbiarz ma swój warsztat. Zaprosił nas tam i pokazał swoje dzieła. W pomieszczeniu wielkości garażu miał na półkach zgromadzone głównie rzeźby popiersi i głów. Podświadomie pomyślałem, że moja może być następną, i choć mam wieki szacunek dla takich ludzi (artystów), to jednak ewakuowałem się pospiesznie, obawiając się, że moja może być kolejną w kolekcji :mrgreen:
dids76 napisał(a):
Mikromir napisał(a):
banditoss napisał(a): Pučišća ? jest tam całkiem fajna plaża która akurat nam przypadła do gustu.

A w którym miejscu Pučišći jest ta fajna plaża?

Nie wiem czy fajna, ale my kilka razy plażowaliśmy tutaj https://goo.gl/maps/UswMfrNQkp52
Już za miejscowością w stronę kamieniołomu

Fajna, przejeżdżałem nad tą plażą rowerem. Nie mam lęku wysokości, ale wracając wolałem jechać pod prąd (lewym pasem) :mrgreen:. Droga znajduje się kilka metrów nad plażą i oczywiście nie ma barierek ochronnych (na Braču barierki są tylko na zakrętach :mrgreen: ).
gusia-s napisał(a):Cd. Dzień 7 - 21.07.2017 piątek – Zatoka Lovrečina
Daleko od brzegu jest bardzo płytko więc to na pewno fajnie miejsce dla dzieciaczków do taplania się w wodzie
Cdn. … :papa:

:D Taplałem się tam ze swoim synusiem (teraz jest już wyższy ode mnie) :D .
gusia-s napisał(a):Cd. Dzień 7 - 21.07.2017 piątek – Zatoka Lovrečinia
Ciekawe dokąd ta ścieżka :?:

Polecam jako trasę rowerową Supetar-Lovrečina.
gusia-s napisał(a):Cd. Dzień 7 - 21.07.2017 piątek – Postira
Postira sprawia wrażenie sympatycznego letniego miasteczka.
Cdn. … :papa:

Potwierdzam :D .
gusia-s napisał(a):Ze względu na wyjątkowe piękno oraz niezwykłe właściwości akustyczne, Perystil pełnił też rolę sceny teatralnej – zresztą, pełni nadal gdyż odbywają się tu spektakle i koncerty – na jeden z nich miałam szczęście trafić 2 m-ce później, ponownie odwiedzając Split - tym razem już o zmroku :)
:papa:

Byliśmy w tym miejscu świadkami magicznej sceny. Podczas wieczornego koncertu (w narożnej restauracji "puszczali" rockowe standardy) mały chłopiec (ok. 5 lat) oddalił się nieco od mamy, i zaczął tańczyć na placu. Miał smyk wrodzony talent. Ludzie zgromadzeni wokoło nagrodzili go brawami. Po chwili dołączył do niego obcy dla niego staruszek (ok. 70 lat, też miał poczucie rytmu), a potem dwie nastoletnie dziewczyny. I tak sobie tańczyli, łącząc pokolenia, przy aplauzie zgromadzonych widzów. :D
gusia-s napisał(a):Postanowiliśmy, że na dzisiejsze plażowanie pojedziemy sobie do ustronnej zatoczki znajdującej się 3,5 km na zachód od kempingu – pomiędzy Supetarem a Mircą.
Cdn. … :papa:

Znajome miejsce :D , przejeżdżam tamtędy (rowerem) niemal codziennie. Hacjenda nad drogą robi wrażenie. Ta przy samej plaży też jest ok, ale moim zdaniem zbyt narażona na oczy ciekawskich, i tym samym pozbawiona prywatności.
gusia-s napisał(a):Na szczycie, odwiedzający zostawiają po sobie ślad w postaci kamiennych kopczyków.

Też zostawiłem po sobie ślad :D , ale pewnie już go nie ma :( .
kopczyk.jpg

dids76 napisał(a):Nie wiem dlaczego, ale Vidovą Gore odwiedzamy co roku. Widoki z niej mają w sobie coś takiego że zawsze tam wracamy :wink:
Podobno w planach (tak mówił nam nasz gospodarz) jest kolejka linowa z Bolu na Vidovą. Trochę to dziwne bo łatwiejszego szczytu do zdobycia nie potrafię sobie wyobrazić

Kolejka do góry, a w dół zjeżdżalnia grawitacyjna. To by była atrakcja :D , tylko, czy to miejsce nie straciłoby wówczas swojego uroku :( ?
Buber napisał(a):I zaraz obok Murvica i Zamjeva Spilja

:D To jedne z tych miejsc na wyspie, do których wracam ponownie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.03.2018 21:43

Buber napisał(a):
gusia-s napisał(a): Zła byłam/jestem nadal :evil: . Bol całkiem po macoszemu potraktowany. Nikt poza mną nie chciał już łazić. Ledwo doszliśmy do portu i już zaczęły się jęki aby wracać. Ja chciałam jeszcze tam do klasztoru dojść :(

Ja trochę rozumiem, z Ratu/a, to niezły kawałek ... ale warto - klasztor, cmentarz, ławeczki, tamta plażyczka super.
Ajjjj już mnie nie kop :(

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a):Na szczycie, odwiedzający zostawiają po sobie ślad w postaci kamiennych kopczyków.
Też zostawiłem po sobie ślad :D , ale pewnie już go nie ma :( .
No nie spotkałam więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę, pewnie sam sprawdzisz niedługo :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.03.2018 21:56

gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a):
gusia-s napisał(a): Zła byłam/jestem nadal :evil: . Bol całkiem po macoszemu potraktowany. Nikt poza mną nie chciał już łazić. Ledwo doszliśmy do portu i już zaczęły się jęki aby wracać. Ja chciałam jeszcze tam do klasztoru dojść :(

Ja trochę rozumiem, z Ratu/a, to niezły kawałek ... ale warto - klasztor, cmentarz, ławeczki, tamta plażyczka super.
Ajjjj już mnie nie kop :(


To nie było do Ciebie - to ta BANDA miała przeczytać :-D.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.03.2018 00:43

Cd. Dzień 10 - 24.07.2017 poniedziałek – Bol

Nadmorską promenadą idziemy w kierunku portu, który jest oddalony od Złotego Rogu dobre 2 km. Tu chyba podpływają taxi boat kursujące między portem a słynną plażą.
IMG_20170724_144914.jpg


Kanał między Hvarem a Bracem jest wietrzny, podobnie jak między Korculą a Peljesacem, co stwarza dobre warunki do m.in. kite czy windsurfingu.
IMG_20170724_145238.jpg


Promenadą idzie się całkiem przyjemnie, gdyż jest tu dużo cienia.
Przez chwilę czuję się królową :wink: nad tronem jest korona, która się niestety nie zmieściła w kadrze :evil:
IMG_20170724_150230.jpg


Docieramy do centrum gdzie wita nas symbol Bolu – kamienny Złoty Róg :)
IMG_20170724_151146.jpg


Przed nami port.
IMG_20170724_181027.jpg


A w nim dwaj pogromcy mórz obok siebie :wink:
Makarski Jadran i Bibe.
IMG_20170724_151458.jpg
IMG_20170724_151541.jpg


W ciągu dnia oba statki pływają jako tzw. całodniowe fish picniki między Makarską Riwierą, Hvarem, Korculą i Bračem w różnych kombinacjach. Na pokłady wchodzi po 300 osób. Wieczorami MJ zamienia się w portową restaurację, nie wiem jak Bibe. Zimą są to statki służące do połowu ryb.

Podczas rejsu, pasażerowie mogą liczyć na „międzynarodowe hity” i dużo decybeli. Niektórym mocno uderza podawana na statku rakija i wino … jednej z naszych rodaczek o mało dyndałki się nie oberwą :mrgreen: Rozumiem ... mieć za...ba ale jeszcze się tym chwalić przed całym światem :?: Obrazek


Statki zawsze z pompą wchodzą i wychodzą z portów.
https://youtu.be/-apHutCUi6o?t=2m

Jeśli nie lubicie takich klimatów, nie dajcie się namówić na fish picnik żadnym z nich :mrgreen:

Dopóki te dwa wyżej cumują, w porcie panuje błogi spokój :mrgreen: … biba się zacznie jak wrócą pasażerowie i statki wyruszą w drogę powrotną.
IMG_20170724_153229.jpg
IMG_20170724_153431.jpg


Tu się szykują chyba jakieś regaty :)
IMG_20170724_153951.jpg
IMG_20170724_154035.jpg
IMG_20170724_154031.jpg


Spacerujemy trochę uliczkami Bolu.
IMG_20170724_153616.jpg

IMG_20170724_180733.jpg

IMG_20170724_153517.jpg

IMG_20170724_153528.jpg

DSC_0446.JPG

9854_n.jpg

IMG_20170724_153415.jpg

IMG_20170724_180935.jpg

IMG_20170724_154322.jpg

3806_n.jpg

4633_n.jpg

9130_n.jpg


Ja chcę jeszcze ale reszta Bandy mnie pacyfikuje więc opuszczamy Bol :evil: .
DSC_0453.JPG
DSC_0454.JPG
DSC_0456.JPG


Jakiś posiłeczek na kempingu.
IMG_20170724_192734.jpg


Z popitką :wink:
IMG_20170724_194540.jpg


I kolejny dzień zleciał. Można by udać się już spać, ale co to się dzieje znowu na lądzie :?:
DSC_0461.JPG



Cdn. … :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.03.2018 10:33

Filmik z imprezy z sokołami na M.J. zniesmaczył mnie bardziej niż...Baśka :roll: :wink: :oczko_usmiech:
Najgorszy z możliwych koszmarów.
Gdy pół roku temu usiedliśmy w Bolu na rivie, aby coś zjeść ten potwór krążył po porcie i dymił jak gigantyczna wędzarnia :evil:
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2018 10:42

gusia-s napisał(a):Hej Sokoły


http://pl.memgenerator.pl/mem-image/ja- ... -pl-ffffff

Katerina napisał(a):Filmik z imprezy z sokołami na M.J. zniesmaczył mnie bardziej niż...Baśka :roll: :wink: :oczko_usmiech:
Najgorszy z możliwych koszmarów.
:evil:


Jednak uczestnikom się podobało :roll: :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 19.03.2018 10:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.03.2018 10:46

Tron zdecydowanie Ci pasuje :smo:
Mam coraz wiekszą chęć odwiedzic Bol - widzę ze w porcie miejsca są :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.03.2018 11:00

"Makarski Jadran" codziennie ok. 17:30 wpływa do zatoczki niedaleko naszych apartamentów i kapitan pozdrawia plażowiczów :wink:
Na całodniowy "fichpicknik" na tym pływadle nikt by mnie nie namówił :roll: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone