Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hemeromania - Wrocław i Wojsławice

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 01:13

Zaczęlam oglądać od Waszego Keukenhof ... oni to tam karczowników chyba nie znają ;)

Ale wyprzedzając dalsze oglądania Waszych ogrodniczych podróży ... ciekawa jestem czy spotkaliście się gdzieś z większą kolekcją ripsalis ?
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 19.07.2013 08:50

Odpowiem hurtem.
Dla karczowników koszyki to nie przeszkoda. Wykopaliśmy ich setki bez dna i bez zawartości :cry:
Jak na gadziny nie spadnie jakaś zaraza, to liczba gatunków roślin w ogrodzie bardzo się ograniczy.
Podżarły mi nawet sprowadzone tej wiosny od Marczyńskiego nowe odmiany powojników.

A co do sukulentów, to duże kolekcje kaktusów doniczkowych widzieliśmy w OB w Palermo, a gruntowych - w ogrodzie Majorelle w Marrakeszu. Kolekcji Ripsalis nie przypominam sobie.

Krzysztof
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 12:15

No to chyba nie pozostaje Wam nic innego jak nasadzanie roślin, których karczowniki nie lubią ... czosnki (potrafią pięknie ozdobić ogród), jakieś euphorbie. Ale ja osobiście nie mam doświadczenia z karczownikami na szczęście. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 14:29

Podziwiam teraz Młodzawy ... na Waszych zdjęciach i nie tylko. Echhh, taką skarpę mieć. :)

A teraz dopiero Wasz .... 8O 8O 8O ... no cudnie, cudnie :D
I Wam się chce dla Chorwacji go porzucać :wink:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 19.07.2013 21:37

Zawsze wyjeżdżamy z lekkim żalem, szczególnie jak coś atrakcyjnego kwitnie, albo brzoskwinia dojrzewa.
Ale powrót z każdej podróży to odkrywanie ogrodu od nowa. I to też jest fajne.

Pozdrawiam,
Krzysztof
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2013 12:49

Jak zobaczyłam Twoją relację z Sycylii ... to zaniemówiłam. 8O :D
Maroko też piękne, ale jednak jak dla mnie Sycylia Number One.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 25.07.2013 09:02

No to mam problem.
Gdzie jechać, aby przebić Sycylię :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2013 10:02

To raczej ja mam problem jak zrobić, żeby pojechać na Sycylię. :lol:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 25.07.2013 11:44

Tanie linie z Krakowa do Trapani, wynająć samochód, załatwić noclegi w agroturystyce.
Sąsiedzi ostatnio tak byli, mogę zapytać o szczegóły.

Krzysztof
Poprzednia strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hemeromania - Wrocław i Wojsławice - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone