Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 13.05.2012 10:10

I ja się dosiadam i czytam.

Zdjęcia mniamniuśne, zazdroszczę widoków.

pozdrawiam

madzia1981
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 14.05.2012 14:37

http://www.gemtower.com/index_en.htm

MOTEL ROOM

daily - $45

weekly - $265

Drogo nie jest :!: :D

pozdrav.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.05.2012 15:14

adamk3 napisał(a):http://www.gemtower.com/index_en.htm

MOTEL ROOM

daily - $45

weekly - $265

Drogo nie jest :!: :D

pozdrav.



A do tego jaka miła atmosfera :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.05.2012 21:57

Tampa Bay? Zawitałeś do mekki pewnego gatunku muzycznego...:). Ja właśnie wróciłem zza oceanu i za następny cel wybieram właśnie Tampa Bay. Teraz tylko nad nią leciałem, ale o tym za troszkę w mojej relacji.

Pozdrowienia!! Ja stoję zawsze naprzeciw tego, który "kręci gałami":).

ps. mniamniuśna cena za motel. Na wschodzie takiej nie znalazłem.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.05.2012 23:21

MRK napisał(a):Tampa Bay? Zawitałeś do mekki pewnego gatunku muzycznego...:). Ja właśnie wróciłem zza oceanu i za następny cel wybieram właśnie Tampa Bay. Teraz tylko nad nią leciałem, ale o tym za troszkę w mojej relacji.

Pozdrowienia!! Ja stoję zawsze naprzeciw tego, który "kręci gałami":).

ps. mniamniuśna cena za motel. Na wschodzie takiej nie znalazłem.


Coś czuje że obaj jesteśmy zwolennikami pewnego gatunku muzycznego :)
Niestety nie udało mi się załapać na żaden koncert,byłem tam tylko przejazdem i przelotem.Skoro stoisz naprzeciwko "kręcącego gałami" to powiedz na czym grasz? :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.05.2012 23:45

Moje cudo...ściągnąłem jakiś czas temu z juesej.

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 14.05.2012 23:53

Podoba mi sie to cudo :)
A tak na marginesie teraz zauważyłem że obserwuje Twoją relacje :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.05.2012 00:06

A zapraszam. Trochę mi zajmie jej napisanie, bo czasu mało, a samych fotek blisko 2500 do przebrania.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 17.05.2012 18:42

Witam ponownie.
Dzisiaj jeden z małych przerywników przed czymś naprawde dużym :)
Śniadania a jeśli chodzi o pore to obiady - gdy sie prowadzi nocne życie to tak jest :) - jedliśmy na parterze motelu w przyjemnie zacienionym miejscu.
Podczas ze jednego śniadań/obiadów miałem gościa.

To właśnie nasze miejsce śniadobiadów :)

Obrazek


Obrazek


Na początku trudno było mi zauważyć gościa-i tu mała zagadka dla oglądających moją relację-gdzie on na poniższym zdjęciu jest? :)


Obrazek


A tak ów gość wygląda z bliska :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Na koniec spotkania z jaszczurem dodam że gdybym próbował go zlikwidować to Tereska wyrwała by mi nogi z ....... :)
Jaszczury żywią sie wszelakimi owadami,których na Florydzie nie brakuje.

CDN
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2012 00:34

Oj...za troszkę wkleję serię zdjęć z jaszczurką w roli głównej. Udało mi się złapać kilkunastoma zdjęciami ciekawą "akcję".

Napieraj dalej z relacją :lol:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 18.05.2012 23:20

Relacja musi poczekać co najmniej do poniedziałkowego wieczora bo do domu wróce jakoś w poniedziałek o świcie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 19.05.2012 00:02

Rozumiem, że napierasz gdzieś:)!!! No to spokojnego weekendu!!! O ile w tej branży takowy się zdarza:)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 22.05.2012 16:41

Witam
Niestety wczoraj nie udało mi się kontynuować relacji.Powrót do domu się przedłużył i wieczorem byłem dość zmęczony.
Tak jak napisał MRK spokojne weekendy w tej branży to rzadkość :)
Zabieram się za następny odcinek relacji-ten też będzie krótszy ale kolejny będzie naprawdę długi :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 23.05.2012 22:20

Witam
Tak jak pisałem ostatnio ten odcinek będzie krótszy.Krótszy ale ciekawy.Taki wstęp do najlepszego - moim skromnym zdaniem - odcinka relacji z Florydy.Dla mnie na pewno była to wycieczka życia.Ale wszystko w swoim czasie :)
Ten odcinek też rozpoczne od wizyty "gościa"."Gość" pojawił sie wcześnie rano o 13 :D No ale jak sie przez całą noc podziwia niebo nad Florydą to później trzeba odespać :D
A niebo piękne,popatrzcie sami :D


Obrazek

A tu już nasz "gość" lub "gościara" :)


Obrazek


Obrazek


Jak sie okazało ów "gość" to czapla śnieżna


Obrazek


Jak widać chętnie pozował/a do zdjęć.Nie można odmówić fotogeniczności :)


Obrazek


Obrazek


Po tym miłym spotkaniu zamierzaliśmy jeszcze przymknąć zmęczone całonocnym obserwowaniem nieba oczy :) I gdy udawaliśmy się do cudownie klimatyzowanych pokoi przyleciała Tereska cały czas powtarzając:zapomniałam na śmierć,bierzcie aparaty i chodźcie na taras!
A to ci dobre-na taras?O tej porze?Przecież teraz słońce jest niemal pionowo nad nami i z nieba leje sie taki żar że nasze zmęczone ciała mogą tego nie wytrzymać :)
Ale Tereska nie dawała za wygraną:zapomniałam na śmierć a to już za chwile,bierzcie aparaty i chodźcie!Daliśmy za wygraną z kilku powodów:po pierwsze-co sie ma stać,że Tereska takie larmo robi,po drugie-jak wspominałem Tereska to super człowiek i nie chcieliśmy pokazywac fochów i wreszcie po trzecie,Teraska kazała nam wpatrywać sie w dobrze nam znany widok 8O

A konkretnie w niebo w okolicach tego białego bydynku


Obrazek


I do tego za chwile powiedziała:włączcie tv bo powinno sie zaczynać.Co ma byś transmitowane w tv a za chwile my mamy to obserwować na własne oczy?Po chwili wszystko stało sie jasne :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


No przecież jesteśmy na Florydzie a tam znajduje sie Przylądek Canaveral a na nim John F.Kennedy Space Center z którego startują promy kosmiczne :) Teraz wszyscy na taras-czego mamy sie spodziewać,czego wypatrywać?
Po chwili ktoś krzyknął-jeeeeeeeeeeeest!Gdzie? I co to? Wy to widzicie?


Obrazek


Po krótkiej chwili zauważyliśmy coś nad tym białym budynkiem


Obrazek


Dalej nie widzicie? :)


Obrazek


A teraz? Tak-prom kosmiczny Atlantis to ta biała smużka :)Tu z innej perspektywy


Obrazek


Obrazek

A tu na 20 krotnym zoomie


Obrazek


Smużkoprom wkrótce zniknął nam z pola widzenia.Wtedy zapytaliśmy Tereske jak daleko jest Przylądek Canaveral skoro prom wyglądał jak petarda :) Odpowiedź nas nieco przybiła:a jakieś 3 godziny jazdy - amerykanie zawsze podają odległość w godzinach -co? tylko 3 godziny jazdy?przecież mogliśmy tam podjechać! Fcuk! Znaczy-o rety :)
Nawet na mapach googla widac że to nie tak daleko-ok. 150 mil.


Obrazek


A mogliśmy na własne oczy podziwiać takie widoki


Obrazek


Obrazek


Dwa powyższe zdjęcia załączyłem dla zobrazowania startu promu Atlantis-zdjęcia zamieszczono na zasadach Wikipedii.
Tutaj więcej o tej misji Atlantisa http://pl.wikipedia.org/wiki/STS-125

Uciekło nam sprzed nosa fajne wydarzenie.Ale co tam - i tak widzieliśmy na własne oczy coś co większość ludzi ogląda w tv.Cieszy to nawet mimo że z daleka prom Atlantis wyglądał jak petarda :)
Dodatkowo zamieszczam link do filmiku,który nagraliśmy podczas startu promu

CDN
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 30.05.2012 15:16

Czekam do 3000 odsłon i zaczynam nowy odcinek :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone