Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 16.03.2015 23:30

piotrf napisał(a):Z saksofonu piwa jeszcze nie piłem :lol:


. . . ale to zapewne dlatego , że nie byłem u BB Kinga :roll:

:wink:

Fajnie , że znowu nadajesz

Pozdrawiam
Piotr


Witam ponownie Panie Piotrze :)
Pozdrawiam
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 17.03.2015 00:31

Dopiero teraz skojarzyłam, że w stolycy, w sąsiedztwie Złotych Tarasów, też mamy knajpę z gitarą. Wnętrze nie przypomina Twoich klimatów, ale szyld jest :wink:


DSC00008 (Kopiowanie).JPG
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 17.03.2015 12:28

Tak,wiem.Zespół Łzy obchodził tam 15-lecie więc zdążyłem już tam popracować :)
Pozdrawiam
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 17.03.2015 16:11

Na potwierdzenie powyższego oraz dla tych co jeszcze tam nie byli mała dokumentacja :)

Tak wyglądała scena

Obrazek

A tutaj już część zespołu z zaproszonymi gośćmi czyli Markiem Sierockim,Markiem Piekarczykiem,Anją Orthodox i Piotrem Cugowskim.Na zdjęciu brakuje Titusa z Acid Drinkers i Kabaretu Młodych Panów

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 18.03.2015 18:21

Po wypiciu piwka w BB King Pub kierujemy sie w strone kilku znanych budynków bo jeden z kolegów był pierwszy raz.

Mapka trasy

Obrazek

Legenda do mapki:
1.BB King Pub
2.New Yorker Hotel
3.Madison Square Garden
4.US Post Office

Przed wejściem do pubu stoi takie oto cudo :)

Obrazek

Okolice 8 Alei i 40 Zachodniej

Obrazek

New Yorker Hotel

Obrazek

Takie rozwiązanie miejsc parkingowych

Obrazek

A takie rozwiązanie przeciwdeszczowe :)

Obrazek

Widok na Empire State Building ze skrzyżowania 8 Alei i 34 Zachodniej

Obrazek

Widok na Empire State Building ze skrzyżowania 8 Alei i 33 Zachodniej-po prawej widać już kawałek Madison Square Garden

Obrazek

A tu już w pełnej krasie

Obrazek

Obrazek

Naprzeciwko hali MSG stoi to gmaszysko czyli US Post Office

Obrazek
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 18.03.2015 23:22

Gdzieś Ty był jak Cię nie było? Nie dalej jak dwa tygodnie temu myślałem co się z Tobą dzieje. Witamy znów na pokładzie :papa:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.03.2015 00:08

dudek_t napisał(a):Gdzieś Ty był jak Cię nie było? Nie dalej jak dwa tygodnie temu myślałem co się z Tobą dzieje. Witamy znów na pokładzie :papa:


Dziękuje za troske :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.03.2015 09:03

ziutt napisał(a):Takie rozwiązanie miejsc parkingowych
Obrazek


Cześć ziutt. :)

Ciekawe co się dzieje kiedy ten z góry chce jechać a pod nim stoi inne auto. :wink:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.03.2015 12:07

Vjetar napisał(a):
ziutt napisał(a):Takie rozwiązanie miejsc parkingowych
Obrazek


Cześć ziutt. :)

Ciekawe co się dzieje kiedy ten z góry chce jechać a pod nim stoi inne auto. :wink:


Też sie nad tym zastanawialiśmy ale to jest jakoś sprytnie rozwiązane,nie pamiętam już jak.Jak widać na zdjęciu nie ma takiej sytuacji więc może to działa :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 30.03.2015 22:34

Podczas każdego pobytu w NY (byliśmy 3 razy) odwiedzamy,a jakże pewien pub.Niezwykły pub.Najstarszy irlandzki pub w NY.Otwarty w 1854 roku.Posiada niezwykły klimat,na ścianach wiszą za szkłem oryginalne wydania gazet z ważnych dni np z dnia wypłynięcia Titanica w rejs oraz zdjęcia z ważnych wydarzeń.
Podają piwo warzone tuż obok a na zagryche wypiekane również tam krakersy z piekielnie ostrą musztardą którą również tam robią.Tylko żółty ser i cebula kupne :)

Oto parę zdjęć z ostatniego posiedzenia w McSorleys Old Ale House

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna porcja zdjęć po powrocie z wylotu.Lecimy Lufthansą więc rozumiecie,może być różnie :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 09.04.2015 13:09

Witam,wróciłem cały i zdrowy.Najwidoczniej piloci Lufthansy mieli aktualne badania psychologiczne :D
4 loty tymi liniami i podczas każdego spokój i miła obsługa.Niby nic dziwnego ale podczas lotu do stanów i powrotu miałem inne doświadczenia.
Na dniach dokończę relacje z NY a potem zaczynam relacje z mojej ostatniej podróży służbowej,tym razem do..... RPA :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.04.2015 08:23

Ciekawie, tak więc czekam. ;)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 11.04.2015 23:36

Witam ponownie.
Tym razem kilkanaście zdjęć z punktu widokowego w Hoboken czyli już w stanie New Jersey.Granica między stanami leży pośrodku rzeki Hudson,tej samej na której lądował kiedyś Airbus A320-214.Miejsce to nazywa się Hamilton Park.Samolot w zasadzie lądował prawie "przed naszym nosem" tyle że niecałe 4 miesiące wcześniej.

Na środku rzeki ten czerwony punkt to miejsce lądowania samolotu,na lewo od tego punktu zielony obszar to właśnie Hamilton Park

Obrazek

Kolejne zdjęcie jest niewyraźne ale odda w pełni pewną sytuację.Kiedy nasi opiekunowie,Polacy,zresztą bardzo sympatyczni,zawieźli nas na miejsce okazało się że brama na teren parku jest zamknięta a wtedy zdjęcia wyglądały by mniej więcej tak-oczywiście ostrzejsze :)

Obrazek

Niby fajnie ale szału nie ma.Wkrótce okazało się że od parku oddziela nas płotek,bo płotem tego nazwać nie można wysokości może metra.Nasi koledzy żyjący w ameryce uznali że brama zamknięta i że wejść nie wolno a my Polacy uznający że taki płotek to nie przeszkoda po prostu przez niego przeszliśmy.Koledzy się uśmiechnęli przypominając sobie że w Polsce też by tak zrobili i już byliśmy w środku.Od razu dodaje że za dnia wejście nie jest płatne i że w ukryciu nocy niczego nie zniszczyliśmy :)
A różnica w możliwości zrobienia fajnych zdjęć znaczna.Zresztą oceńcie sami.

Obrazek

Obrazek

Próby z różnymi nastawami aparatu :)

Obrazek

To jedno z moich ulubionych,oddaje w pełni NY jeśli chodzi o błildingi :)

Obrazek

Zdjęcie w lewo

Obrazek

Zdjęcie w prawo

Obrazek

Taka pamiątka :)

Obrazek

Nasi "amerykańscy" koledzy :) Za nimi wcześniej wspominana "przeszkoda"

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 02.09.2015 22:04

Witam!
Prawie 5 miesięcy minęło od ostatniego wpisu.Miałem dokończyć relacje z NY ale wkrótce potem nawał obowiązków spowodował że zupełnie o tym zapomniałem.Sporo koncertów,wyjazdów.
Postaram się jak najszybciej dokończyć tą relację i wstawić obiecaną,krótką z RPA.
Pozdrawiam
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 02.09.2015 22:36

Czekamy !!!!!! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gorące Clearwater Beach na Florydzie,Chicago i NY 2009 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone