Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Głosowanie w Chorwacji - jak i gdzie ?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Głosowanie w Chorwacji - jak i gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.04.2010 17:26

Część narodu wyjeżdża do HR już w połowie czerwca a w lipcu to już kupa narodu tam plażuje. Kto będzie w tym okresie plażował w HR i będzie chciał "spełnić patriotyczny obowiązek" w postaci udziału w wyborach prezydenckich (pierwsza tura 20.06, druga 04.07) ten musi się rozglądnąć za polską placówką dyplomatyczną.
Nie wiem gdzie takowe poza Zagrzebiem się znajdują za to wiem już "jak to się robi" bo dzwoniłem w tej materii do PKW. Jak się okazuje wiele się zmieniło na lepsze w tej dziedzinie bo nie trzeba załatwiać żadnych papierów w Polsce. Należy tylko najpóźniej na 3 dni przed wyborami powiadomić placówkę dyplomatyczną, w której ma się zamiar oddać głos. Można to zrobić telefonicznie, faxem lub e-mailem lub listownie.

Znawcy tematu niech ujawnią gdzie poza Zagrzebiem (jeśli w ogóle) da się zagłosować.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.04.2010 19:06

Na terenie RH jest tylko jedna polska placówka dyplomatyczna
Ambasada RP
ul. Krležin Gvozd 3, 10000 Zagreb
tel. (0-03851) 489-94-44
fax. (0-03851) 483 - 45 - 77
web
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 19.04.2010 21:33

Też się nad tym zastanawiałam, wyszło mi, że po to, żeby wyskoczyć na jeden dzień może mi być bliżej do Sarajewa niż do Zagrzebia

http://www.sarajewo.polemb.net/
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.04.2010 21:47

Z Dubrownika z kolei może być najbliżej do Czarnogóry a z Istrii do Ljubljany. No i oczywiście kto będzie akurat w drodze do lub z powrotem ma do dyspozycji kilka możliwości po drodze; Bratysława, Wiedeń, Budapeszt.

Ale to pierwsze wybory przypadające w wakacje, więc być może władze zdecydują się na otwarcie jakichś dodatkowych punktów wyborczych w miejscach gdzie Polacy masowo spędzają wakacje - nie tylko w HR.

A jeśli wulkan dalej będzie kopcił "ogniem piekielnym" to może się okazać że to Chorwacja będzie tegorocznym "hitem wakacyjnym" bo akurat tam samolot jest niepotrzebny...
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 19.04.2010 22:04

niezawodny napisał(a):A jeśli wulkan dalej będzie kopcił "ogniem piekielnym" to może się okazać że to Chorwacja będzie tegorocznym "hitem wakacyjnym" bo akurat tam samolot jest niepotrzebny...



1) nie zgadzam sie ze samolot jest niepotrzebny

2) podziwiam chec glosowania i patriotyzm
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.04.2010 22:39

Nives napisał(a):1) nie zgadzam sie ze samolot jest niepotrzebny

99% polskich turystów dociera do Chorwacji transportem kołowym; własnym lub zorganizowanym

Nives napisał(a):2) podziwiam chec glosowania i patriotyzm

Ani jedno, ani drugie - tylko zdrowy rozsądek - nie chcę z wakacji wrócić do jakiejś -4-tej czy może 5-tej RP bo mogą mnie z powrotem nie wpuścić :wink:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.04.2010 09:43

To moze piszmy do ambasady PL w Zagrzebiu,zeby uruchomili punkty wyborcze w duzych miastach Split,Rijeka,Dubrownik,zeby wczasowicze mogli podjechac z miejscowosci wypoczynkowych...Wlasnie napisalem maila do ambasady PL...
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 20.04.2010 09:57

Hawle
Zerknij do odpowiednich aktów prawnych dotyczących wyborów. :-(
( art. 23 Ustawy z dnia 27 września 1990 r. O WYBORZE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ )
pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 20.04.2010 10:41

niezawodny napisał(a): ... nie chcę z wakacji wrócić do jakiejś -4-tej czy może 5-tej RP..

Nic się nie martw i nie histeryzuj, Niezawodny.
Na pewno odpowiedni ludzie nie dopuszczą do takiego obrotu rzeczy...
Media niedługo trafią w dobre ręce.. a reszta to już pikuś..
żadnych zmian nie będzie .. będzie dobrze i spokojnie..
dont wory, be happy i odpoczywaj spokojnie...
:papa:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.04.2010 12:20

janniko napisał(a):Na pewno odpowiedni ludzie nie dopuszczą do takiego obrotu rzeczy...
Media niedługo trafią w dobre ręce.. a reszta to już pikuś..
żadnych zmian nie będzie .. będzie dobrze i spokojnie..
dont wory, be happy i odpoczywaj spokojnie...
:papa:


A Ty się nie boisz, że zostanie wybrany jakiś polityk znany z dyktatorskich zapędów ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2010 12:47

nie chcę z wakacji wrócić do jakiejś -4-tej czy może 5-tej RP bo mogą mnie z powrotem nie wpuścić icon_wink.gif

A ja będę w tym czasie w Turcji i raczej żadne szanse na to żeby zapobiec Tragedii Narodowej :evil: :evil: :evil:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 20.04.2010 12:48

Arek napisał(a): ... A Ty się nie boisz, że zostanie wybrany jakiś polityk znany z dyktatorskich zapędów ??

Ja wierzę w mądrość naszego narodu i nie odnajduję w sobie żadnych obaw...
8)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.04.2010 12:58

janniko napisał(a):Ja wierzę w mądrość naszego narodu


Odważny jesteś... Ja się obawiam, żeby na fali wszechobecnej żałoby naród nie dokonał złego wyboru.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2010 13:02

Biorąc pod uwagę,że elektorat Samoobrony,który pomógł wygrać Lechowi,do Chorwacji raczej nie jeździ,jestem za otwarciem lokali wyborczych w każdej wiosce i na każdej wyspie ;)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.04.2010 15:12

Panowie,
z założenia ten temat miał być apolityczny lecz czysto merytoryczny, poświęcony "fizjologicznej czynności" jaką jest oddanie głosu w procesie wyłaniania głowy państwa, mającej spory wpływ na naszą codzienność.
Preferencje wyborcze omawiajcie sobie w Hyde parku.
Mnie bardziej interesuje dla ilu Cro-maniaków to będzie to ważny element wakacji i jak ewentualnie przewidują go rozwiązać.
No i ciekawi mnie czy władze RP dostrzegą tysiące naszych rodaków nad Jadranem i umożliwią im udział w wyborach bo tak się składa, że wszystkie najbliższe placówki dyplomatyczne (Zagrzeb, Sarajewo, Ljubljana) są daleko od Adriatyku.
Mogę sobie wyobrazić że na czas wyborów zostają uruchomione punkty wyborcze np. w Splicie, Zadarze i Rijece - bo jak powtórzę, to pierwsze wybory w historii które wypadają w wakacje.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Głosowanie w Chorwacji - jak i gdzie ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone