Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Głosowanie w Chorwacji - jak i gdzie ?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 19:23

santosz napisał(a):ton twojej wypowiedzi jest dla mnie niezrozumiały.

Rozróżniasz czasem takie emotikony " :wink: " czy wszystko w życiu bierzesz na poważnie ?
Przy tak sztywnym podejściu do dyskusji - ja wymiękam :lol:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 29.06.2010 20:06

tak, biore powaznie i wnioskuje ze Ty nie i wszystko dla Ciebie to jaja.
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 06.07.2010 00:15

:D usciski dla wszystkich!!!!
http://www.vecernji.hr/vijesti/poljaci- ... nak-163305
Stałam w tej kolejce i wszystkich pozdrawiam:)))
Sewo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 13.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewo » 06.07.2010 01:23

Też stałem, 3 godziny, z dziećmi.
Tu są wyniki poszczególnych lokali wyborczych w CR http://www.zagrzeb.polemb.net/gallery/i ... 20tura.JPG .
Miało być bez polityki, więc nie komentuję, tylko dodaję:
UFFF! Udało się.
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 10.07.2010 21:33

I ja w tej kolejce stałam :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.07.2010 12:17

Głosowaliśmy w Zagrzebiu o godz. 6.30, przed nami głosowało już około dwudziestu osób.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2010 12:25

moscatel napisał(a):I ja w tej kolejce stałam :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

o ja nie mogę, w szoku jestem, że ludzie tak poważnie to potraktowali :)
my tez głosowaliśmy poza miejscem zamieszkania, ale bez kolejki bo na malej wsi
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 16.07.2010 12:52

W Splicie głosowałem po 8 rano po przypłynięciu stateczkiem i kolejka była na 15 minut, ale po kilku godzinach , gdy wracałem do portu to kolejka była imponująca. Sądzę, ze parę godzin czekania. I te samochody w całej okolicy z rejestracjami z Polski. W tą niedzielę centrum Splitu było polskie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2010 13:02

Sewo napisał(a):Tu są wyniki poszczególnych lokali wyborczych w CR http://www.zagrzeb.polemb.net/gallery/i ... 20tura.JPG .


80% do 20 %
Cromaniacy to ta światlejsza część narodu czy tylko przeciwnicy obowiązkowegp Egiptu ?
:wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.07.2010 13:08

hepik napisał(a):
Sewo napisał(a):Tu są wyniki poszczególnych lokali wyborczych w CR http://www.zagrzeb.polemb.net/gallery/i ... 20tura.JPG .


80% do 20 %
Cromaniacy to ta światlejsza część narodu czy tylko przeciwnicy obowiązkowegp Egiptu ?
:wink:


Obrazek

Zasady piłki nożnej mam nadzieję znasz :idea:

Z terminem obowiązującym do 31 sierpnia. Pozdrav.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.07.2010 13:12

Rysio napisał(a):
hepik napisał(a):Cromaniacy to ta światlejsza część narodu czy tylko przeciwnicy obowiązkowegp Egiptu ?
:wink:


Obrazek



Za co ta żółta kartka? :wink:
Przecież hepik jest taki światły, że nawet w nocy się świeci. :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.07.2010 13:19

Proponuję nie kontynuować tematu, to taka propozycja z mojej strony z serii nie do odrzucenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2010 13:25

Rysio napisał(a):
hepik napisał(a):
Sewo napisał(a):Tu są wyniki poszczególnych lokali wyborczych w CR http://www.zagrzeb.polemb.net/gallery/i ... 20tura.JPG .


80% do 20 %
Cromaniacy to ta światlejsza część narodu czy tylko przeciwnicy obowiązkowegp Egiptu ?
:wink:


Obrazek

Zasady piłki nożnej mam nadzieję znasz :idea:

Z terminem obowiązującym do 31 sierpnia. Pozdrav.



Rysio nie bądź taki znowu Howard Łebb.
Ale przyznaję,że żółć ładnie koresponduje z moim avatarkiem :wink:
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 14.04.2015 15:07

POLSKIE WYBORY PREZYDENCKIE W CHORWACJI - ELEKTRONICZNIE
Ruszył system elektronicznej rejestracji wyborców za granicą

Obywatele polscy, którzy chcą oddać swój głos w wyborach prezydenckich w obwodzie wyborczym poza granicami kraju (w Chorwacji jest to obwód nr 33 przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu, ul. Krležin gvozd 3), mogą już rejestrować się poprzez internetowy portal http://www.ewybory.msz.gov.pl

Żeby zarejestrować się w systemie ewybory.msz.gov.pl należy przygotować swój numer PESEL oraz ważny polski paszport lub dowód osobisty.

Oprócz danych z dokumentu tożsamości, podczas rejestracji należy wybrać typ głosowania (osobiście lub korespondencyjnie), kraj oraz komisję, w której zamierza się oddać swój głos. Po udanej rejestracji można pobrać ze strony potwierdzenie w formacie PDF. Potwierdzenie przesłane zostanie też na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Obwody wyborcze, w których można oddać swój głos, zostały wymienione w Rozporządzeniu Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla obywateli polskich przebywających za granicą (http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2015000047101.pdf ).

Głosowanie korespondencyjne jest możliwe w wybranych komisjach wyborczych, wymienionych na liście komisji. Pozwoli to uczestniczyć w wyborach znacznie większej liczbie Polaków. Z możliwości oddania głosu korespondencyjnego mogą skorzystać zarówno wyborcy, których od komisji dzieli odległość 200 km, jak i ci mieszkający obok.

Zamiar głosowania korespondencyjnego wyborcy mieszkający za granicą zgłaszają̨ do dnia 27 kwietnia 2015 r. Zgłoszenie - ustne, pisemne, przesłane faksem lub w formie elektronicznej - powinno zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oznaczenie miejsca pobytu za granicą, numer ważnego polskiego paszportu, miejsce i datę jego wydania, a w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą – miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców.

Należy też wskazać adres, na który ma zostać wysłany pakiet wyborczy albo zadeklarować jego osobisty odbiór.

Na podstawie takiego zgłoszenia konsul wpisuje osobę̨ do spisu wyborców i wysyła pakiet wyborczy, zawierający m. in. kartę̨ do głosowania, kopertę zwrotną i instrukcję.

Szczegółowe wyjaśnienia na temat zasad głosowania poza granicami kraju ujęte są w informacji Państwowej Komisji Wyborczej z 4 lutego 2015 r. o warunkach udziału w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich, w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 10 maja 2015 r.

Głosowanie korespondencyjne – więcej informacji

Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą może głosować korespondencyjnie. W tym celu powinien dokonać u właściwego konsula zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę,

najpóźniej w 13. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 27 kwietnia 2015 r.(termin wydłużony zgodnie z art. 9 § 2 Kodeksu wyborczego).

Należy mieć na uwadze, że zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ewentualnego ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów).

Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej, na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, tel. +385 1 4899414; fax +385 1 4899420

W zgłoszeniu podaje się:

• oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie,

• nazwisko i imię (imiona),

• imię ojca,

• datę urodzenia,

• numer ewidencyjny PESEL,

• adres zamieszkania lub pobytu wyborcy za granicą,

• adres zamieszkania wyborcy w kraju, tj. miejsce ujęcia w rejestrze wyborców (w odniesieniu do osób przebywających czasowo za granicą),

• numer ważnego polskiego paszportu oraz miejsce i datę jego wydania.

W państwach, w których dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem do przekroczenia granicy, w miejsce numeru ważnego polskiego paszportu można podać numer ważnego dowodu osobistego, adres, pod który ma zostać wysłany przez konsula pakiet wyborczy zawierający karty do głosowania, albo deklarację osobistego odbioru pakietu wyborczego u konsula.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Głosowanie w Chorwacji - jak i gdzie ? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone