Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie warto zapłacic za autostrade na chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plucisz91
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2013
Gdzie warto zapłacic za autostrade na chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) plucisz91 » 16.08.2013 12:48

Witam serdecznie wyjeżdżamy na wakacje samochodem.Docelowy cel podróży to Czarnogóra jedziemy przez Czechy- winiety, Austria -winiety ,Słowenia ominiecie autostrady ,i tu zaczyna się moje pytanie ? Na Chorwacji mamy sporo czasu i chcemy trochę zobaczyć, wykopać się ,zjeść coś chorwackiego a przy okazji zaoszczędzić gdzie warto zjechać z autostrady na stara jedynkę i zobaczyć zapierające wdech piersiach chorwackie wybrzeże a gdzie zapłacić a jechać w komforcie , jakie miejsca polecacie jeszcze na ten jeden dzień który chcemy spędzić na Chorwacji i jakie dania warto skosztować . Jeżeli podobny watek już był to przepraszam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2013 13:34

Jeśli chcesz jechać "starą jedynką" to nie zwiedzisz wybrzeża, bo D1 biegnie przez środek Chorwacji. Najlepiej na nią zjechać w Karlovacu i przez Plitvice jechać na południe. W tym roku jechałem, tak do Splitu.
Jeśli chcesz jechać wybrzeżem to musisz jechać "Jadranką" czyli drogą D8. Według mnie najlepiej zjechać na nią zjazdem na Senj (sam zjazd drogą D23 do Senj już jest ciekawy) i potem D8 kierować się na południe.
Pamiętaj że na Jadrance "nie pogonisz", średnia prędkość to maks 60km/h a raczej bliżej 50km/h.
plucisz91
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) plucisz91 » 17.08.2013 11:01

Dziękuje za odpowiedz ktoś ma jeszcze jasiek inne propozycje
dids76 napisał(a):(sam zjazd drogą D23 do Senj już jest ciekawy)
co tu miałeś na myśli ?? a na ile ta droga jest bezpieczna ?
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 17.08.2013 11:14

plucisz91 napisał(a):a na ile ta droga jest bezpieczna ?


Zastrzeliłeś mnie :!: :wink:

Popatrz
http://goo.gl/maps/A0GIb

To nie jest serpentyna pod Krakowem :!: ,bezpieczeństwo zależy od ciebie,ludzie tamtędy jeżdżą i żyją :wink:
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 17.08.2013 11:21

dids76 napisał(a):Pamiętaj że na Jadrance "nie pogonisz", średnia prędkość to maks 60km/h a raczej bliżej 50km/h.


Troche przesadziłeś.Fakt,że bolidem formuły 1 tam nie pojeździsz ale droge z Zadaru do Szybenika zrobiłem w godzine(tylko trzeba patrzeć przed siebie bo "suszą")
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2013 12:03

Jozzy22 napisał(a):
dids76 napisał(a):Pamiętaj że na Jadrance "nie pogonisz", średnia prędkość to maks 60km/h a raczej bliżej 50km/h.


Troche przesadziłeś.Fakt,że bolidem formuły 1 tam nie pojeździsz ale droge z Zadaru do Szybenika zrobiłem w godzine(tylko trzeba patrzeć przed siebie bo "suszą")


Zadar - Sibenik tak, bo płaska i mało kręta. Ale Senj - Zadar już kręta i bardziej górzysta, a jak jeszcze trafisz na kogoś podziwiającego widoki który jedzie z "prędkością patrolową", to średnia może nawet poniżej 40 spaść . Zdarzyło mi się tak w ubiegłym roku rano właśnie pomiędzy Zadarem a Sibenikiem, jakby wszyscy wyjechali na spacer :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2013 12:30

plucisz91 napisał(a):Dziękuje za odpowiedz ktoś ma jeszcze jasiek inne propozycje
dids76 napisał(a):(sam zjazd drogą D23 do Senj już jest ciekawy)
co tu miałeś na myśli ?? a na ile ta droga jest bezpieczna ?

Min nie ma :oczko_usmiech:
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 17.08.2013 12:31

Czyli mi najwidoczniej dopisało szczęście,hehe
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2013 12:34

plucisz91 napisał(a):Dziękuje za odpowiedz ktoś ma jeszcze jasiek inne propozycje
dids76 napisał(a):(sam zjazd drogą D23 do Senj już jest ciekawy)
co tu miałeś na myśli ?? a na ile ta droga jest bezpieczna ?

Bardzo fajna widokowo droga, trochę kręta :oczko_usmiech: :mrgreen:
http://goo.gl/maps/bT4ko
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 17.08.2013 12:43

miałem przyjemność obskoczyć każdą z tych dróg o której pisze dids76,oj było czym się zachwycić

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie warto zapłacic za autostrade na chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone