Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.04.2018 10:06

Z Wrocławia zawsze jadę do Krapiny do Jurinjaka.
Polecam. Było wielokrotnie na forum
Jurinjak.net
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.04.2018 16:36

Jadąc z Grodziska Wielkopolskiego zawsze zatrzymuję się na odpoczynek w Mirjana Rastoke ( http://www.mirjana-rastoke.com/ ) przed Slunj (około 1060km).
Ostatnio edytowano 20.04.2018 22:11 przez wojstar, łącznie edytowano 2 razy
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.04.2018 21:26

Ja polecam tą miejscówkę na Węgrzech w pobliżu Nagykanizsa.
http://www.marfi-vendeghaz.hu
Cały domek do dyspozycji - my spaliśmy w 6 osób. Rozsądna cena i miła właścicielka.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 21.04.2018 06:40

wojstar napisał(a):Jadąc z Grodziska Wielkopolskiego zawsze zatrzymuję się na odpoczynek w Mirjana Rastoke ( http://www.mirjana-rastoke.com/ ) przed Slunj (około 1060km).

Jaki koszt noclegu ze śniadaniem (bo na stronie nie potrafię znaleźć)?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.04.2018 06:55

W zeszłym roku za pokój dwuosobowy, oczywiście że śniadaniem placilem chyba 60€
Mars06
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mars06 » 25.04.2018 10:15

Witam wszystkich.

Planuję wyjazd do Chorwacji z 1,5 rocznym dzieckiem. Myślę o tym, żeby zatrzymać się po drodze w okolicach Balatonu.

W kierunku Chorwacji: wyjazd z Wrocławia około godziny 20. Myślę, że na miejscu będę około 5. Chciałbym w dzień się trochę przespać i odpocząć i wyruszyć do Chorwacji około 1-2.

Z powrotem myślę, że około 13 przyjazd i wyjazd z Balatonu około godziny 20-22.

Godziny nietypowe, więc tu pojawia się pytanie - czy można tam znaleźć/zarezerwować pokój tak, żeby zapłacić za jedną dobę, czy to zawsze wyjdzie jak za dwie? Chodzi mi głównie o pierwszy pobyt :)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.04.2018 10:24

Mars06 napisał(a):Witam wszystkich.

Planuję wyjazd do Chorwacji z 1,5 rocznym dzieckiem. Myślę o tym, żeby zatrzymać się po drodze w okolicach Balatonu.

W kierunku Chorwacji: wyjazd z Wrocławia około godziny 20. Myślę, że na miejscu będę około 5. Chciałbym w dzień się trochę przespać i odpocząć i wyruszyć do Chorwacji około 1-2.

Z powrotem myślę, że około 13 przyjazd i wyjazd z Balatonu około godziny 20-22.

Godziny nietypowe, więc tu pojawia się pytanie - czy można tam znaleźć/zarezerwować pokój tak, żeby zapłacić za jedną dobę, czy to zawsze wyjdzie jak za dwie? Chodzi mi głównie o pierwszy pobyt :)


http://www.berenyifogado.hu/pl Bardzo dobrta kuchnia.

Na temat warunków i ceny najlepiej napisać bepośrednio do obiektu.

Godziny bardzo nietypowe. Rozumiem, że dziecko, ale sami jeździlismy z niespełna 2 -latkiem do Bułgarii, z normalnym wyjazdem wczesnym rankiem i noclegiem w na trasie w Rumunii w motelu. Samochodowe dvd i książeczki sprawdziły się dobrze.
Mars06
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mars06 » 25.04.2018 10:29

Niestety córka bardzo nie lubi jeździć. Jak śpi to nie ma problemu, gorzej jak nie śpi. Godzinkę - półtorej może jakoś wytrzyma, ale dłużej już ciężko - zaczynają się klasyczne dolegliwości choroby lokomocyjnej, podróż wydłuża się dwukrotnie. Mnóstwo razy musiałem się zatrzymywać na drodze, bo akurat zaczynało się żyganie i trzeba było ją wyciągnąć z fotelika... :) Dlatego w tak długiej podróży wolałbym tego uniknąć.

Jest też opcja, żeby wyjechać trochę później i poczekać nad ranem nad jeziorem aż udostępnią nam pokój - zawsze to jakieś rozwiązanie :)
Ostatnio edytowano 25.04.2018 10:40 przez Mars06, łącznie edytowano 1 raz
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 25.04.2018 10:39

Mars06 napisał(a):Niestety córka bardzo nie lubi jeździć. Jak śpi to nie ma problemu, gorzej jak nie śpi. Godzinkę - półtorej może jakoś wytrzyma, ale dłużej już ciężko - zaczynają się klasyczne dolegliwości choroby lokomocyjnej, podróż wydłuża się dwukrotnie. Mnóstwo razy musiałem się zatrzymywać na drodze, bo akurat zaczynało się żyganie i trzeba było ją wyciągnąć z fotelika... :) Dlatego w tak długiej podróży wolałbym tego uniknąć.

Jest też opcja, żeby wyjechać trochę później i poczekać nad ranem nad jeziorem aż udostępnią nam pokój - zawsze to jakieś rozwiązanie :)


Nie jestem znachorem :hut: ale dobrym i starym sposobem mojej babci i nie tylko na chorobę lokomocyjną jest zaklejanie dziecku pępka zwykłym plastrem takim kwadratowym :papa: Proszę spróbować u nas działało :papa:
Ostatnio edytowano 25.04.2018 11:04 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
Mars06
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mars06 » 25.04.2018 10:40

czesiu1976 napisał(a):
Mars06 napisał(a):Niestety córka bardzo nie lubi jeździć. Jak śpi to nie ma problemu, gorzej jak nie śpi. Godzinkę - półtorej może jakoś wytrzyma, ale dłużej już ciężko - zaczynają się klasyczne dolegliwości choroby lokomocyjnej, podróż wydłuża się dwukrotnie. Mnóstwo razy musiałem się zatrzymywać na drodze, bo akurat zaczynało się żyganie i trzeba było ją wyciągnąć z fotelika... :) Dlatego w tak długiej podróży wolałbym tego uniknąć.

Jest też opcja, żeby wyjechać trochę później i poczekać nad ranem nad jeziorem aż udostępnią nam pokój - zawsze to jakieś rozwiązanie :)


Nie jestem znachorem :hut: ale dobrym i starym sposobem mojej babci i nie tylko na chorobę lokomocyjną jest zaklejenie dziecku pępka zwykłym plastrem takim kwadratowym :papa: Proszę spróbować u nas działało :papa:


Słyszałem o tym, zamierzam przetestować wkrótce :)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.04.2018 22:50

Senegal napisał(a):Witam

W tym roku po raz pierwszy będę jechał do cro z noclegiem (podróż z rocznym dzieckiem). Start z Wrocławia, meta w Breli. Możecie polecić mi jakiś nocleg w Słowenii? Potrzebuję by pokój był dostępny już od samego rana 9-10. Planuję przejechać 7-8 godzin nocą, potem odpoczynek i wyjazd również w nocy, także nie potrzebuję śniadania itp.

Z góry dzięki


Potwierdzam. Propozycja postoju u p. Bozeny Jurinjak to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jadąc z Wrocławia :wink: W pokojach są łóżeczka dziecięce. Przy okazji możecie się tam zaopatrzyć w pyszny miód, np. kasztanowy.
Pozdrawiam
K
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 29.04.2018 10:38

Witam forumowiczów. Polecamy Pensjonat Frans Josef w Monichkirchen między Wiedniem a Gratzem. Dobry zjazd i wjazd na autostradę. Noclegi ze śniadaniem, polscy gospodarze. Byliśmy dwa razy i jeszcze zajedziemy. Pozdrawiamy.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 08.05.2018 11:00

emok napisał(a):Witam forumowiczów. Polecamy Pensjonat Frans Josef w Monichkirchen między Wiedniem a Gratzem. Dobry zjazd i wjazd na autostradę. Noclegi ze śniadaniem, polscy gospodarze. Byliśmy dwa razy i jeszcze zajedziemy. Pozdrawiamy.


Rozważam właśnie ten pensjonat po lekturze tego wątku. Cena dla naszej czwórki to 90 EUR (30 dorosły, 15 dziecko). To chyba niezła cena (o ile ze śniadaniem)? Pierwotnie chciałam w samym Grazu, ale tam poniżej tej ceny nic nie znalazłam przez booking.
Może ktoś sypnąć jakąś alternatywą w okolicy Grazu ? W sumie właśnie wolałabym coś poza miastem, żeby nie kusiło wydawanie kasy wieczorem podczas spaceru ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.05.2018 11:40

corrina napisał(a):
emok napisał(a):Witam forumowiczów. Polecamy Pensjonat Frans Josef w Monichkirchen między Wiedniem a Gratzem. Dobry zjazd i wjazd na autostradę. Noclegi ze śniadaniem, polscy gospodarze. Byliśmy dwa razy i jeszcze zajedziemy. Pozdrawiamy.


Rozważam właśnie ten pensjonat po lekturze tego wątku. Cena dla naszej czwórki to 90 EUR (30 dorosły, 15 dziecko). To chyba niezła cena (o ile ze śniadaniem)? Pierwotnie chciałam w samym Grazu, ale tam poniżej tej ceny nic nie znalazłam przez booking.
Może ktoś sypnąć jakąś alternatywą w okolicy Grazu ? W sumie właśnie wolałabym coś poza miastem, żeby nie kusiło wydawanie kasy wieczorem podczas spaceru ;)


Mogę polecić miejscówkę w Graz, ale w centrum, przy samym dworcu głównym. Spaliśmy tam już 2 razy i byliśmy zadowoleni.
Płaci się tylko za osoby dorosłe, dzieci gratis. W czerwcu 2016 r płaciliśmy za naszą czwórkę 60 euro. A&O Graz Hauptbahnhof, do ceny należy doliczyć 5 euro/doba za parking przy hostelu.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 08.05.2018 12:03

Sorki ale coś mi nie wyszło cytowanie ;)
Mogę polecić miejscówkę w Graz, ale w centrum, przy samym dworcu głównym. Spaliśmy tam już 2 razy i byliśmy zadowoleni.
Płaci się tylko za osoby dorosłe, dzieci gratis. W czerwcu 2016 r płaciliśmy za naszą czwórkę 60 euro. A&O Graz Hauptbahnhof, do ceny należy doliczyć 5 euro/doba za parking przy hostelu.


Dzięki, sprawdzałam wcześniej i wychodzi na 1 noc 514 zł bez śniadania, więc nie za ekonomicznie.. :(
Na chwilę obecną zrobiłam rezerwację z możliwością anulacji w Ferienhaus Deller w Pinkafeld, kawałek przed Grazem, pół domu składającego się z 2 apartamentów, dobre recenzje, również Polaków, blisko autostrady - koszt 248 zł w programie Genius na booking.com (raptem 28 zł zaoszczędziłam, ale będzie jeszcze potem zwrot 50 zł z linka polecającego), wiec wydaje mi się, ze na nocleg tranzytowy idealne. Jest kuchnia, więc kolację i śniadanie zjemy swoje. Im mniej wydamy w trasie, tym więcej zostaje na CRO :)
Jestem z siebie dumna ! Zrobiłam właśnie 1 krok w realizacji planu ! :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone