Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Just_Bart
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just_Bart » 17.06.2015 11:00

grzegorz_cro napisał(a):Witam wszystkich :D

Czy zna ktoś lub poleca nocleg w Słoweni w okolicach Ptuj?
Jade z Wielkopolski na poczatku lipca przez Niemcy, a chciałbym skorzystać z noclegu w tatych okolicach (jade z dzieckiem 4 letnim)

Pozdrawiam :)


Ja w tym roku nocuje w okolicach PTUJ. Też jadę z dzieckiem i miejsce wydaje się optymalne. Było też niedrogie. Dokładnie to miejsce Tourist farm Lovrec. Wpisz w wyszukiwarkę na booking.com i Ci znajdzie. Czy fajnie? Nie wiem, w sierpniu się przekonam :)
grzegorz_cro
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_cro » 17.06.2015 11:59

Just_Bart napisał(a):
grzegorz_cro napisał(a):Witam wszystkich :D

Czy zna ktoś lub poleca nocleg w Słoweni w okolicach Ptuj?
Jade z Wielkopolski na poczatku lipca przez Niemcy, a chciałbym skorzystać z noclegu w tatych okolicach (jade z dzieckiem 4 letnim)

Pozdrawiam :)


Ja w tym roku nocuje w okolicach PTUJ. Też jadę z dzieckiem i miejsce wydaje się optymalne. Było też niedrogie. Dokładnie to miejsce Tourist farm Lovrec. Wpisz w wyszukiwarkę na booking.com i Ci znajdzie. Czy fajnie? Nie wiem, w sierpniu się przekonam :)



Dzięki za info,
niestety w tym terminie niema pokoju :/
ja wyjeżdżam na początku lipca.

Pozdrawiam
MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 17.06.2015 12:27

Witam.
Czy ktoś nocował w pensjonacie Zagi w miejscowości Oroslavje pod Zagrzebiem
Jak to wygląda w rzeczywistości ? Jakieś sugestie, spostrzeżenia...
Pozdrawiam
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 17.06.2015 22:15

Poleccie mi nocleg w okolicach Miszkolca ewentualnie Koszyc albo Preszowa. Musimy zrobić nocleg w tych olicach w drodze powrotnej- 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Czytam watek ale na razie zawisłam na 48 stronie
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 17.06.2015 22:26

Zagi Oroslavje ok, ale najlepszy jest Jurinjak Radoboj k/Krapiny... piękna okolica, super atmosfera, czysto, najniższe ceny.
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 18.06.2015 03:53

Jest tyle tych polecanych miejsc ze aż trudno wybrać wiec może pod powiecie nam cos konkretniej.
Wyjezdam z żoną w sobotę 4 lipca z trójmiasta pierwszy raz do Chorwacji.Plan jest taki żeby wyjechać ok 1 tak żeby być na 6 w Częstochowie na Jasnej Górze. Taka nasza mała tradycja przy każdym wyjeździe w południowym kierunku.

I teraz zaczyna się problem... co dalej...
Szukamy jakiegoś fajnego miasteczka gdzie będzie można po spacerować, zjeść obiad a potem może jakiś aquapark i na koniec się przespać. Myślałem o miejscowości Lenti na Węgrzech, chyba ze cos innego polecacie?
w nd planujemy przejazd do plitvic i tam nocleg z nd/pon


:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2015 07:25

Łukasz&Gosia napisał(a):...
Szukamy jakiegoś fajnego miasteczka gdzie będzie można po spacerować, zjeść obiad a potem może jakiś aquapark i na koniec się przespać. Myślałem o miejscowości Lenti na Węgrzech, chyba ze cos innego polecacie?

Witam.
Nie wiem jaką trasą jedziecie przez Węgry, ale praktycznie w każdym większym mieście można pospacerować i zaliczyć baseny termalne.
Wybierzcie jakieś miasto na trasie przejazdu i sprawdzajcie w necie co w nim ciekawego.
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 18.06.2015 07:37

Trasy nie mamy jeszcze do końca wybranej.
Dla nas wakacje zaczynaja się wraz z zamknięciem drzwi samochodu. Jedziemy tak żeby było ciekawe :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2015 07:54

Łukasz&Gosia napisał(a):Trasy nie mamy jeszcze do końca wybranej.
Dla nas wakacje zaczynaja się wraz z zamknięciem drzwi samochodu. Jedziemy tak żeby było ciekawe :)

Będziecie jechać prawdopodobnie przez zachodnie Węgry, więc może nocleg w:

Zalakaros

lub

Heviz
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 18.06.2015 09:28

Dziekuje za linka do Zalakaros. My nocujemy tam w drodze do Chorwacji. ALe dalej szukam czegos w okolicy Miszkolca. Nikt nic nie podpowie?
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2015 09:40

edajta napisał(a):Dziekuje za linka do Zalakaros. My nocujemy tam w drodze do Chorwacji. ALe dalej szukam czegos w okolicy Miszkolca. Nikt nic nie podpowie?


http://www.booking.com/searchresults.pl ... ;req_age=5

Bardzo przydatny portal.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2015 09:48

edajta napisał(a):Dziekuje za linka do Zalakaros. My nocujemy tam w drodze do Chorwacji. ALe dalej szukam czegos w okolicy Miszkolca. Nikt nic nie podpowie?

Miszkolc-Tapolca, Bogacs, Mezokovesd.

Link w PW :lol:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 11:43

4toku napisał(a):Motel Verde - Triester Straße 2 - 2525 Schönau a.d. Triesting
Nocka 2+2 za 60 Euro.


To ten http://www.motel-verde.at ??
zielony041
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2015
Trasa na Orebić. Czy i gdzie spać po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielony041 » 18.06.2015 17:42

Cześć!
Planujemy z partnerką wrześniowe wakacje w Chorwacji, jednak ze względu na to, że tak dużej trasy jeszcze nigdy nie jechałem a jestem jedynym kierowcą to mam pytania.

Trasa via. google maps w załączniku.

wakacje trasa sklejona2.jpg

Pełny rozmiar: download/file.php?id=122935

Jako, że lubimy zwiedzać, nie chcemy się spieszyć to planujemy wiele zobaczyć i nie naciskamy by szybko dojechać na miejsce. Mamy czas.
Wyjeżdżamy z Katowic, pierwszy nocleg w Wiedniu - chcemy jeszcze raz zobaczyć miejsca, których przy ostatniej jednodniówce nam się nie udało. Po drodze wjedziemy do Ołomuńca, kolejny raz odwiedzimy Brno aby odpocząć w trasie.

Drugi dzień już niesie za sobą dłuższą drogę - z Wiednia przez Graz (warto zobaczyć?), kawałek Słowenii z ominięciem dróg płatnych (warto stanąć w Mariborze, Ptuju?) do Smoljanac - zaraz przed Jeziorami Plitwickimi. Taką drogę myślę, że też nam się uda zrobić.

Jednak trzeci dzień - tu już jest pytanie. Po nocy w Smoljanac chcemy wybrać się do PN Jezior Plitwickich. Tam zrobić jakąś trasę - nie najdłuższą, jednak taką by zobaczyć najlepsze miejsca. Następnie do Memorijalni centar "Nikola Tesla" w Smiljan aż w końcu do Orebić, gdzie planujemy spędzić około 8-10 dni.
Będzie co robić - odwiedzimy Korcule, Mljet, Dubrownik, Mostar, Medziugorie, Wodospady Kravica, zjeździmy wyspę.
Wracając chcemy jechać Jardanką, przynajmniej przez kawałek, zobaczyć Split, Trogir i inne ciekawe miejsca na wybrzeżu (warto po drodze wjechać do Zagrzebia?).
Kolejny nocleg zaplanowany jest dopiero w Balatongyörök, gdzie chcemy wrócić, pojechać na Tihany, następnie zwiedzić Budapeszt i spędzić tam też dwie noce.
Po Budapeszcie wracamy do domu.

A więc gdzie najlepiej nocować robiąc trasę z Orebić nad Balaton tak, aby nie namęczyć się specjalnie. Myślę o 1-2 nocach w międzyczasie aby faktycznie móc wiele zobaczyć. Czy da radę zwiedzić Plitwice, następnie Muzeum Tesli i spokojnie dojechać do Orebić? Co warto zobaczyć na mojej trasie, czy warto ją jakoś zmodyfikować, coś dodać, z czegoś zrezygnować? Jadę na LPG więc przystanki co ~280-300km są tak czy inaczej wymagane.

Dzięki wielkie za pomoc! Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2015 23:42

To wszystko da się /prawie/ zrobić jeśli zależy ci tylko na odfajkowaniu miejsc na facebook. Jeśli nie o to chodzi to jest to bez sensu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone