Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.05.2015 21:28

korcjan napisał(a):
Aha i jeszcze jedna sprawa w którym miejscu najlepiej przeprawić się na wyspę Brac ?


Na Brač możesz dostać się ze Splitu i wtedy płyniesz do Supetaru i z Makarskiej wtedy płyniesz do Sumartinu, oba promy płyną tak samo długo i identycznie kosztują. Promy ze Splitu są większe i częściej kursują. Zależy w które miejsce na Brač jedziesz.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.05.2015 21:32

dids76 napisał(a):
korcjan napisał(a):
Aha i jeszcze jedna sprawa w którym miejscu najlepiej przeprawić się na wyspę Brac ?


Na Brač możesz dostać się ze Splitu i wtedy płyniesz do Supetaru i z Makarskiej wtedy płyniesz do Sumartinu, oba promy płyną tak samo długo i identycznie kosztują. Promy ze Splitu są większe i częściej kursują. Zależy w które miejsce na Brač jedziesz.

I w Splicie nie trzeba wjeżdżać tyłem. :mrgreen:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 06.05.2015 21:42

Ale przecież Slunj Rastoke jest w płn HR. Masz tam tyle z Bielska, co do Suwałk plus 150 km...A czasowo minus 150 km. Chyba że jesteś z Bielska Podlaskiego, to co innego.....Pozdrawiam
Just_Bart
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just_Bart » 07.05.2015 11:41

Dzień dobry. A czy ktoś szanownych forumowiczów nocował w Tourist farm Lovrec (Jiršovci 24, 2253 Jiršovci)? Jest w dobrym miejscu, 9 km od Ptuj. Cenowo też wygląda nieźle, za 3 os pokój chcą ok 40Euro.
Ktoś coś wie na temat tego pensjonatu?
Michał233
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.05.2015
Motel Plitvice, ktoś tam nocował?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał233 » 07.05.2015 13:33

Nocował ktoś w motelu Plitvice?
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 09.05.2015 17:25

Sol-Wagon napisał(a):
dj-napster napisał(a):to trochę lipa widzę...
Ja sobie urlop ustalę kiedy mi się podoba ale np moja dziewczyna już nie, jeśli dowie się miesiąc przed kiedy dokładnie ma urlop to dopiero wtedy można ustalać datę wyjazdu i rezerwować konkretną datę noclegou:/

w Mariborze, na uboczu...wprawdzie nie spałem, ale ma dobre opinie i wygląda obiecująco...
http://www.booking.com/hotel/si/tai-chi ... map_closed


no to niby zarezerwowałem przez ta stronę, mam nadzieje że będą na mnie czekali :D pierwszy raz taki wyjazd więc stresik lekki jest :wink:

dzięki za podpowiedź
Monicar
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.01.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monicar » 09.05.2015 22:53

Witam, tak czytam i czytam i im więcej czytam, tym mniej wiem; już głupia jestem i sama nie wiem gdzie nocować w drodze do Chorwacji. Może Wy mi pomożecie, hę?
Wyjeżdżamy na początku września z Wawy do Zivogosce, przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dwa auta, po jednym kierowcy, bez zmienników niestety; 4 osoby dorosłe i dwie 4-latki. Wstępnie planowałam nocleg w Mikulovie, ale teraz zastanawiam się, czy to nie za szybko, czy nie lepiej pokonać pierwszego dnia nieco dłuższy odcinek. Ze względu na austriackie ceny myślę o Mariborze...
Czy możecie podzielić się ze mną doświadczeniem i napisać ile godzin faktycznie zabiera podróż do Mikulova, a ile do Mariboru? Wiem, w necie jest pełno symulacji odległości i czasu ich pokonania, ale mnie interesuje jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 09.05.2015 22:57

Sporo ludzi zatrzymuje się w Oekotel w Grazu...
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2015 23:19

Monicar napisał(a):Witam, tak czytam i czytam i im więcej czytam, tym mniej wiem; już głupia jestem i sama nie wiem gdzie nocować w drodze do Chorwacji. Może Wy mi pomożecie, hę?
Wyjeżdżamy na początku września z Wawy do Zivogosce, przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dwa auta, po jednym kierowcy, bez zmienników niestety; 4 osoby dorosłe i dwie 4-latki. Wstępnie planowałam nocleg w Mikulovie, ale teraz zastanawiam się, czy to nie za szybko, czy nie lepiej pokonać pierwszego dnia nieco dłuższy odcinek. Ze względu na austriackie ceny myślę o Mariborze...
Czy możecie podzielić się ze mną doświadczeniem i napisać ile godzin faktycznie zabiera podróż do Mikulova, a ile do Mariboru? Wiem, w necie jest pełno symulacji odległości i czasu ich pokonania, ale mnie interesuje jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc.


Ja bym nocował w Austrii, w Wiedniu jest spory wybór noclegów w niezłych cenach :!:
Do tego można zabrać dzieci do wesołego miasteczka Prater :!:
A dorośli mogą zobaczyć zabytki i sklepy :wink:

Albo nocować we wspomnianym Oekotelu w Graz :roll:

Ceny noclegów w Czechach dobiły do austriackich :roll: Jest często w Mikulovie drożej niż we Wiedniu
Austriackie ceny to mit :wink:

Jak jedziecie 2 autami bez zmienników, to nocleg wydaje się bardzo rozsądnym wyjściem :D

Do Mariboru jedzie się 3 godziny dłużej niż do Mikulova
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 10.05.2015 00:46

Witam
Czy na trasie do Cro (Austria, Słowenia, początek Chorwacji) jest możliwość wynajęcia w jakimś motelu( cy cuś :wink: )pokoju na godziny ?
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 00:49

Nie :!: :roll:

Pomijając agencje towarzyskie
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 10.05.2015 00:53

Lednice napisał(a):Nie :!: :roll:

Pomijając agencje towarzyskie


Tam bym raczej oka nie zmrużył... :mrgreen:
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 10.05.2015 10:27

Monicar napisał(a):Witam, tak czytam i czytam i im więcej czytam, tym mniej wiem; już głupia jestem i sama nie wiem gdzie nocować w drodze do Chorwacji. Może Wy mi pomożecie, hę?
Wyjeżdżamy na początku września z Wawy do Zivogosce, przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dwa auta, po jednym kierowcy, bez zmienników niestety; 4 osoby dorosłe i dwie 4-latki. Wstępnie planowałam nocleg w Mikulovie, ale teraz zastanawiam się, czy to nie za szybko, czy nie lepiej pokonać pierwszego dnia nieco dłuższy odcinek. Ze względu na austriackie ceny myślę o Mariborze...
Czy możecie podzielić się ze mną doświadczeniem i napisać ile godzin faktycznie zabiera podróż do Mikulova, a ile do Mariboru? Wiem, w necie jest pełno symulacji odległości i czasu ich pokonania, ale mnie interesuje jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc.


Ja też jeżdżę z Warszawy start 7 rano nocleg w oek otel Graz moim zdaniem najlepsze rozwiązanie zajmuje mi to koło 11 godz, tez jadę na dwa samochody i tez 2 dzieci. Następnego dnia startuje o 8ej objazd słoweni i na granicy jestem max 9:30
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.05.2015 10:42

Lednice napisał(a):
Monicar napisał(a):Witam, tak czytam i czytam i im więcej czytam, tym mniej wiem; już głupia jestem i sama nie wiem gdzie nocować w drodze do Chorwacji. Może Wy mi pomożecie, hę?
Wyjeżdżamy na początku września z Wawy do Zivogosce, przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dwa auta, po jednym kierowcy, bez zmienników niestety; 4 osoby dorosłe i dwie 4-latki. Wstępnie planowałam nocleg w Mikulovie, ale teraz zastanawiam się, czy to nie za szybko, czy nie lepiej pokonać pierwszego dnia nieco dłuższy odcinek. Ze względu na austriackie ceny myślę o Mariborze...
Czy możecie podzielić się ze mną doświadczeniem i napisać ile godzin faktycznie zabiera podróż do Mikulova, a ile do Mariboru? Wiem, w necie jest pełno symulacji odległości i czasu ich pokonania, ale mnie interesuje jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc.


Ja bym nocował w Austrii, w Wiedniu jest spory wybór noclegów w niezłych cenach :!:
Do tego można zabrać dzieci do wesołego miasteczka Prater :!:
A dorośli mogą zobaczyć zabytki i sklepy :wink:

Albo nocować we wspomnianym Oekotelu w Graz :roll:

Ceny noclegów w Czechach dobiły do austriackich :roll: Jest często w Mikulovie drożej niż we Wiedniu
Austriackie ceny to mit :wink:

Jak jedziecie 2 autami bez zmienników, to nocleg wydaje się bardzo rozsądnym wyjściem :D

Do Mariboru jedzie się 3 godziny dłużej niż do Mikulova

Dla warsiawiaków Wiedeń to zdecydowanie za szybko. Spokojnie można przelecieć ok 1000km w okolice Zagrzebia i tam nocować. Zostanie ok 500 km spokojnej jazdy po śniadaniu.
Nie nastawiałbym się na niższe ceny w Słowenii niż w Austrii. Dobrym wyborem jak na pierwszy raz jest wspominany Oekotel koło Grazu. Łatwo i bezproblemowo. W samym Karlsdorfie można zjeść dobrego sznycla lub pizzę jak ktoś woli.
Just_Bart
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just_Bart » 10.05.2015 16:46

A nie lepiej 80km dalej za Grazem w Tourist farm Lovrec? Wyszło mi 40Euro za nocleg dla 3 osób. I ok 1000km z Warszawy... Nie mogę wrzucić linku ale na booking.com rezerwowałem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone