Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 09.07.2013 22:22

Planuję nocleg w okolicach Karlovac, na drugi dzień zwiedzanie Plitwic, późnym popołudniem ruszamy dalej w kierunku Peljesac. Czy może znacie tanie kwatery na 1 noc na południe od Plitwic ? Tak do 2 godzin jazdy. Zastanawiam się nad rozbiciem namiotu na którymś z kempingów nad samym Adriatykiem (no i pierwsza kąpiel w Adriatyku) ale może kwatera byłaby "szybsza",,,
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 09.07.2013 22:30

sandomingo napisał(a):Kolejny nerwowy. Cóż, upały faktycznie dają się we znaki.
Jasne że mapa papierowa się przydaje podobnie jak praktyczne wskazówki kogoś, kto tam już był i po to też chyba jest to forum i ten temat.


kolego nie nerwowy, tylko trochę jeżdżący wybacz, ale nadal nie kumam, pierwszy raz w życiu gdzieś jedziesz :?: nie sądzę, przecież nikt tu Ci nikt nie napisze dokładnie na którym km masz zjazd z autobahny, i że za 4 śmietnikiem i 5 drzewem skręcić w prawo, potem skręcić w lewo przy stacji benzynowej następnie w prawo i po 400m po lewej masz ten pensjonat-to był żart :D , no trochę to śmieszne jak ktoś goni tyle km, ma gdzieś zarezerwowany nocleg, ma podane na stronie pensjonatu jak tam trafić i się pyta jak tam dojechać 8O
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 09.07.2013 22:38

barti75 napisał(a):
sandomingo napisał(a):Kolejny nerwowy. Cóż, upały faktycznie dają się we znaki.
Jasne że mapa papierowa się przydaje podobnie jak praktyczne wskazówki kogoś, kto tam już był i po to też chyba jest to forum i ten temat.


kolego nie nerwowy, tylko trochę jeżdżący wybacz, ale nadal nie kumam, pierwszy raz w życiu gdzieś jedziesz :?: nie sądzę, przecież nikt tu Ci nikt nie napisze dokładnie na którym km masz zjazd z autobahny, i że za 4 śmietnikiem i 5 drzewem skręcić w prawo, potem skręcić w lewo przy stacji benzynowej następnie w prawo i po 400m po lewej masz ten pensjonat-to był żart :D , no trochę to śmieszne jak ktoś goni tyle km, ma gdzieś zarezerwowany nocleg, ma podane na stronie pensjonatu jak tam trafić i się pyta jak tam dojechać 8O


Ok, miłego wieczoru:) Masz całkowitą rację, pytanie (akurat nie moje ale to szczegół) było głupie i bezsensowne.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.07.2013 10:38

lukasz22i napisał(a):Czy ciężko trafić do http://jurinjak.net/ ? Pierwszy raz tam będę nocował, kiedyś nocowali tam moi rodzice i coś wspominali że ciężko trafić? To na trasie z Krapiny do Radoboj czy konkretnie w Radoboj?


Pytanie jak najbardziej sensowne, zwłaszcza jak się jedzie przez Krapinę po zmroku można się naszukać właściwego zjazdu. Ponadto można jechać zarówno od strony zjazdu z autostrady jak i od strony Krapiny. Mi szef już w pierwszym e-mailu od razu proponował, że wyjedzie po mnie swoim samochodem, a potem był trochę "rozczarowany", że nie dzwoniliśmy. Tak więc możesz śmiało dzwonić z trasy, jestem pewien, że z radością pomogą.
Pozdrawiam :papa:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 10.07.2013 16:07

Ballah napisał(a):Planuję nocleg w okolicach Karlovac, na drugi dzień zwiedzanie Plitwic, późnym popołudniem ruszamy dalej w kierunku Peljesac. Czy może znacie tanie kwatery na 1 noc na południe od Plitwic ? Tak do 2 godzin jazdy. Zastanawiam się nad rozbiciem namiotu na którymś z kempingów nad samym Adriatykiem (no i pierwsza kąpiel w Adriatyku) ale może kwatera byłaby "szybsza",,,



I bardzo dobry wybór z tym karlovacem. Też tam kimamy. Ale na plitvickie już nie zostajemy. pewnie upał będzie i do Spiltu na prom trza grzać ile fabryka dała żeby w kolejce nie stać :boss: :boss: :boss:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.07.2013 21:58

Ja i moja rodzina, w drodze do Chorwacji, śpimy zawsze! ... wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie konieczny jest dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego!!!
Ja osobiście polecam:
http://www.gasthof-post-nestelbach.at/
Sprawdzone! Jest super!
Chętnie jednak zapoznam się z propozycjami Forumowiczów!
:D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:05

maniusc napisał(a):Ja i moja rodzina, w drodze do Chorwacji, śpimy zawsze! ... wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie konieczny jest dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego!!!
Ja osobiście polecam:
http://www.gasthof-post-nestelbach.at/
Sprawdzone! Jest super!
Chętnie jednak zapoznam się z propozycjami Forumowiczów!
:D

To u tego starego Chorwata na poczcie?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 10.07.2013 22:12

krombocher napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Czy ciężko trafić do http://jurinjak.net/ ? Pierwszy raz tam będę nocował, kiedyś nocowali tam moi rodzice i coś wspominali że ciężko trafić? To na trasie z Krapiny do Radoboj czy konkretnie w Radoboj?


Pytanie jak najbardziej sensowne, zwłaszcza jak się jedzie przez Krapinę po zmroku można się naszukać właściwego zjazdu. Ponadto można jechać zarówno od strony zjazdu z autostrady jak i od strony Krapiny. Mi szef już w pierwszym e-mailu od razu proponował, że wyjedzie po mnie swoim samochodem, a potem był trochę "rozczarowany", że nie dzwoniliśmy. Tak więc możesz śmiało dzwonić z trasy, jestem pewien, że z radością pomogą.
Pozdrawiam :papa:


Miło to słyszeć, w razie czego będę dzwonił :) pytałem o dojazd bo będziemy po nocnej jeździe, wczesnym rankiem na miejscu, wolę zapytać niż zgrywać wszechwiedzącego a potem krążyć i szukać.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.07.2013 22:19

Bocian napisał(a):
maniusc napisał(a):Ja i moja rodzina, w drodze do Chorwacji, śpimy zawsze! ... wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie konieczny jest dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego!!!
Ja osobiście polecam:
http://www.gasthof-post-nestelbach.at/
Sprawdzone! Jest super!
Chętnie jednak zapoznam się z propozycjami Forumowiczów!
:D

To u tego starego Chorwata na poczcie?


Dokładnie tak, u Chorwata i Austriaczki :) ...bywałeś?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:25

maniusc napisał(a):
Bocian napisał(a):
maniusc napisał(a):Ja i moja rodzina, w drodze do Chorwacji, śpimy zawsze! ... wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie konieczny jest dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego!!!
Ja osobiście polecam:
http://www.gasthof-post-nestelbach.at/
Sprawdzone! Jest super!
Chętnie jednak zapoznam się z propozycjami Forumowiczów!
:D

To u tego starego Chorwata na poczcie?


Dokładnie tak, u Chorwata i Austriaczki :) ...bywałeś?

Raz u nich nocowaliśmy w drodze powrotnej. Adres z forum. Fajna miejscówka, trochę widać brak gospodarza a raczej jego wiek. Ale ogólnie bardzo miło. Właściciel wydzwonił Austriaczkę z domu i zrobiła nam po takim sznyclu że nie mam pytań :) Jak załapaliśmy, ze to Chorwat to złapaliśmy kontakt, bo po niemiecku nikt nie potrafił :) Trochę pogadaliśmy, zanim znalazł dla nas trzy pokoje (mimo potwierdzonej rezerwacji) obeszliśmy cały budynek i wszystkie piętra :) :) Jak zamówiliśmy piwo to dwa razy zapomniał nam przynieść, bo poszedł serial oglądać :oczko_usmiech: Najbardziej podobały mu sie koszulki naszych dziewczyn, z napisami Cro.pl. A dokładnie zawartość koszulek :mrgreen:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.07.2013 22:30

Właśnie tak jest, ale to im dodaje uroku...
Dla nas jest OK
... a ten wiener schnitzel....
:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:39

maniusc napisał(a):... a ten wiener schnitzel....
:)

Moc :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.07.2013 22:42

nadal tam sypiacie?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:44

maniusc napisał(a):nadal tam sypiacie?

To było w zeszłym roku. Może w tym roku tez tam zajedziemy, nie wiem jeszcze. Na wakacje jedziemy do Mostaru, śpimy tranzytowo pod Osijekiem. Może w powrotnej drodze z Pelješca...
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 10.07.2013 22:47

Ja teraz, mimo sentymentu do "poczty", chciałbym przenocować bliżej gór, np. w okolicach Klagenfurtu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone