Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2013 21:59

Weź i zadzwoń. Tam Czeszki, Polki pracowały lub znajdź kogoś z niemieckim i dogadaj temat.
Na Twoim miejscu to bym pospał w RP i wyjechał koło 3-4 rano. W Cro na miejscu będziesz po południu.
Zakładam, że jedziesz max. na Makarską.
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 10.03.2013 22:29

czarli napisał(a):
Szymon1277 napisał(a):
Witam, posłałem zapytanie, możesz napisać jaki był koszt noclegu, ile osób?

Pozdrav Szymon


Ja zabookowałem tam na 2013, ceny takie jak na stronie:
http://jurinjak.net/index.php?option=co ... &Itemid=60


Już zaklepane, ceny na stronie mi się nie wyświetlały :? W odpowiedzi za 2+2 było 45, za 2+1 40 Eur, ale dało się jeszcze coś z tego urwać więc jest OK 8)
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 10.03.2013 22:36

Nie lubię jeździć na raz (przynajmniej w tamtą stronę), z powrotem zawsze jednym skokiem. Wolałbym też trochę dalej za 1-szym razem ujechać, bo Wiedeń, to faktycznie trochę bez sensu, ale tak jakoś sobie żeśmy ugadali, że Wiedeń i tak planujemy. Było nie było pojedziemy w piątek po całym dniu pracy.
Zobaczymy, opcji jest kilka:
-coś się jeszcze dowiem (ktoś coś odpowie lub załatwię kogoś co po niemiecku śmiga),
-faktycznie ruszymy w sobotę raniutko, na jeden raz
-pojedziemy w piątek z jakimś innym dłużej czynnym noclegiem (wtedy chyba kilka kilometrów dalej)
rafael1986s
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafael1986s » 13.03.2013 15:06

A ma ktoś może sprawdzone noclegi za przejściem granicznym w Gorican w strone Zagrzebia?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2013 15:19

rafael1986s
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafael1986s » 13.03.2013 15:38

Nie zupełnie o to mi chodziło. Bardziej mnie interesuja noclegi bliżej granicy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2013 15:48

No to sobie wygooglaj...
rafael1986s
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafael1986s » 13.03.2013 19:08

google nic sensownego nie pokazały
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2013 19:12

A co Ty sie tak upierasz nie na Zagreb czy okolice, tylko zaraz za granicą?
rafael1986s
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafael1986s » 13.03.2013 20:13

Gdyż z założenia wyjeżdżam rano koło 6 i jade do Mariny. Na granicy węgiersko chorwackiej powinienem być około 19-20 zaś do Zagrzebia jeszcze daleko i dosc późno bym dojechał co przy jeżdzie z rocznym dzieckiem będzie kłopotliwe.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.03.2013 00:01

rafael1986s napisał(a):google nic sensownego nie pokazały


rafael1986s napisał(a): interesuja noclegi bliżej granicy.



rafael1986s http://www.booking.com/hotel/hr/rest-prepelica.pl.html?
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 16.03.2013 23:17

czlowiek_bigos napisał(a):Dlatego ponawiam pytanie: czy komuś zdarzało się ostatnio dojechać tam po 22-giej? albo próbował i się nie udało?


W Oekotelu, ale w Budapeszcie.
Wracając z Chorwacji z maluchami zdaliśmy sobie sprawę, że nie zdążymy przed zamknięciem hotelu.
Zadzwoniliśmy i pani z recepcji podyktowała nam kod do skrzynki, w której zostawi nam klucze.
Zajechaliśmy koło północy, wpisaliśmy kod, skrzyneczka się otwarła i rzeczywiście klucze czekały na nas.
W recepcji zarejestrowaliśmy się i zapłaciliśmy za nocleg dopiero rano.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 21.03.2013 11:23

komanch napisał(a):Próbuję namierzyć na mapie pensjonat Pana Józefa, street view póki co niestety nie ogarnia w Austrii, powiedzcie mi czy on znajduje się w tym miejscu?
https://maps.google.pl/maps?q=N47+30+46,+E16+2+15&hl=pl&sll=47.812809,16.194878&sspn=0.089688,0.219727&t=m&z=16&iwloc=A
Obrazek

Hej! Wydaje mi się, że jest to pierwsza w prawo za głównym skrzyżowaniem, gdzie mijają się drogi 54 i 4182, spaliśmy ze znajomymi /5 aut!/u Pana Józka w ub.roku /polecam!/, zresztą w tym roku również się u niego śpimy, tym razem 4 auta. Pozdrav
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 21.03.2013 11:46

macvw napisał(a):Hej! Wydaje mi się, że jest to pierwsza w prawo za głównym skrzyżowaniem, gdzie mijają się drogi 54 i 4182, spaliśmy ze znajomymi /5 aut!/u Pana Józka w ub.roku /polecam!/, zresztą w tym roku również się u niego śpimy, tym razem 4 auta. Pozdrav

Dzięki :) czyli to będzie raczej tam gdzie zaznaczyłem.
A powiedz mi jeszcze jak tam jest na miejscu? Tzn czy prócz spanka, można sobie np coś podgrzać do zjedzenia, albo jakąś wodę na kawę zagotować itp?
I jeszcze pytanie o sam rejon, będziemy mieć kilka godzin wolnego, można by pochodzić po jakiś ścieżkach z ładnymi widokami górskimi itp, w którym kierunku się udać?
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 23.03.2013 18:55

komanch napisał(a):
macvw napisał(a):Hej! Wydaje mi się, że jest to pierwsza w prawo za głównym skrzyżowaniem, gdzie mijają się drogi 54 i 4182, spaliśmy ze znajomymi /5 aut!/u Pana Józka w ub.roku /polecam!/, zresztą w tym roku również się u niego śpimy, tym razem 4 auta. Pozdrav

Dzięki :) czyli to będzie raczej tam gdzie zaznaczyłem.
A powiedz mi jeszcze jak tam jest na miejscu? Tzn czy prócz spanka, można sobie np coś podgrzać do zjedzenia, albo jakąś wodę na kawę zagotować itp?
I jeszcze pytanie o sam rejon, będziemy mieć kilka godzin wolnego, można by pochodzić po jakiś ścieżkach z ładnymi widokami górskimi itp, w którym kierunku się udać?

My akurat mieliśmy apartament z kuchnią, ale znajomi bez kuchni, Pan Józek z żoną są bardzo życzliwymi ludźmi, więc z jakimś podgrzaniem na pewno nie będzie problemu. My zamówiliśmy u nich obiadokolację i na rano śniadanie, jak na Austrię ceny są OK! i jedzonko smaczne. Zrobiliśmy sobie spacer po miejscowości i poszliśmy w górę od pensjonatu zobaczyć stoki, na których zimą zjedżają narciarze, ładne widoki, polecam wszystkim!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone