Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotografia ruchu

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 23.05.2013 19:43

Wszystkie są fajne......ale to pierwsze wpadło mi najbardziej w oko :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2013 19:51

Faktycznie kapka :cry: .

Kusisz, kusisz :wink: .
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.05.2013 20:10

No bo z tego co mam to jest odrobinka...znaczy kapka. :) :wink:

Kusisz? Chyba raczej kurzysz...
Cena tej frajdy jest następująca: kurz jest dosłownie wszędzie, na aparacie, na torbie, na ubraniu, w nosie, we włosach i chyba nawet w d... jak ktoś wybierze się w krótkich spodenkach (takim to współczuję, bo urosły wokół toru już spore pokrzywiska a na nieszczęście- bardziej widowiskowe miejsca dla fotografującego są jak na złość w tych pokrzywach...! :lol: :roll: :evil: ), koszulka- najlepiej jak się ma żółtą, bo jak się nie ma, to się "kolor sam szybko na żółty zmieni"... :lol: :twisted: :evil: a w taki gorąc jak był, to po człowieku spływa żółty pot i po zawodach wszystko włącznie z samym człowiekiem nadaje się tylko pod prysznic....
To trzeba po prostu kochać i być jak najbliżej... :) :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2013 23:40

Fatamorgana napisał(a):Cena tej frajdy jest następująca: kurz jest dosłownie wszędzie


Się domyślam.

Fatamorgana napisał(a):koszulka- najlepiej jak się ma żółtą, bo jak się nie ma, to się "kolor sam szybko na żółty zmieni"...


W żużlowej spedway ekstralidze do ubiegłego sezonu był przepis, że fotograf akredytowany na zawody musi się odziać w białą koszulę :roll: :lol: .

Fatamorgana napisał(a):To trzeba po prostu kochać


Miłość do sportów motorowych mam po tacie. Mąż w sumie nie miał wyboru i też pokochał. :wink: :wink:


Jeszcze w kwestii kurzu - jak to znosi sprzęt?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 09:02

marze_na napisał(a):
W żużlowej spedway ekstralidze do ubiegłego sezonu był przepis, że fotograf akredytowany na zawody musi się odziać w białą koszulę :roll: :lol: .


O krawatach nic nie wspomnieli??? 8O :) :D :lol:

Miłość do sportów motorowych mam po tacie. Mąż w sumie nie miał wyboru i też pokochał. :wink: :wink:

Zauważyłem. Widać na jego zdjęciach... :) :wink:
Jeszcze w kwestii kurzu - jak to znosi sprzęt?

Lubią się z odkurzaczem. :lol: :wink:

1. Ponieważ nie mam super zawodowego sprzęciora z minimum 50-cioma uszczelkami, więc trzeba sobie radzić jak się da. Pierwsza rzecz- nie zabieram zbyt delikatnego i zbyt drogiego sprzętu, za to wystarczająco solidny i taki, że jak coś nawali to nie będzie dramatu.
2. Nie dopuszczam do nadmiernego zakurzenia (po każdym przejeździe zawodnika (lub grupy) który mi rzuci piachem i "chmurką" spod tylnego koła przedmuchuję aparat po wierzchu.
3. zmiana obiektywu tylko i wyłącznie gdy kurz opadnie lub jest przerwa pomiędzy wyścigami i w warunkach uniemożliwiających przedostanie się kurzu czy nie daj Boże piasku do komory lustra.
4. dodatkowy pierścień uszczelniający z gumowego o-ringu nakładany na styk szkła z korpusem
5. połączenie tego kurzu i pyłu z wilgocią daje wstrętny efekt zabrudzenia aparatu, więc jak się komuś ręce pocą, albo pada, to lepiej mieć rękawiczki albo częściowo owinąć folią korpus tam gdzie go trzymamy. (o dziwo- niektórzy noszą lateksowe rękawiczki i na takich mawiamy "ginekolodzy"...:lol:).
6. kompleksowe czyszczenie i odpylanie aparatu po imprezie z aktywnym udziałem odkurzacza, pędzelka, szmatki, gruszki...czy innego "długopisu".


Ostatnio zrezygnowałem z długiego tele i robię na krótkich ogniskowych- do 70mm. Dzięki temu jestem bliżej...
:)

Podstawową różnicą w porównaniu z np. żużlem jest to, że tor jest o wiele dłuższy i bardziej urozmaicony a każdy zakręt jest "brany inaczej" i ilość "scen" jest diametralnie większa. Najpierw warto zrobić rozeznanie toru pod kątem najlepszych i najbardziej widowiskowych wiraży. Po pierwszym przejeździe ekipy "szybkich i wściekłych" z reguły staje się jasne, które to wiraże... :) :wink:
Pozdr.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.05.2013 09:45

Fatamorgana napisał(a):O krawatach nic nie wspomnieli??? 8O :) :D :lol:


O krawatach nie, ale spodnie musiały być długie i czarne. Żadne tam krótkie i pstre gacie, bo wizerunek ligi by psuli :roll: :lol: .


Dzięki za szczegółową instrukcję dbania o sprzęt. Z taką ilością kurzu nasz aparat się jeszcze nie mierzył.
Na razie najgorsze co go może spotkać to kamyczek ze szprycy prosto w obiektyw.

Obrazek
(zdjęcie z fotoczeva.blogspot.com)

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 19:21

Tak jeszcze dodam, że oczywistym jest fakt, iż posiadanie dłuższego tele umożliwia dalszą odległość od tego całego syfu, więc wtedy nam nie grozi odkurzacz, ale po jakimś czasie następuje znudzenie zdjęciami z dalsza i...człowiek chce po prostu być tuż tuż... :) :wink: (po 3 sezonach latania z rurami przestawiłem się na krótkie, lekkie i dobre jakościowo "szersze" szkła).
Najlepiej sobie urozmaicać zadanie fotografując raz czymś dłuższym a raz czymś krótszym.
A że takie zawody składają się z 2 przejazdów w kilku różnych klasach, więc razem jest tego w sumie 8-10 a nawet 12 wyścigów (na niektórych torach są też wyścigi quadów). Jest więc kiedy sprawdzić jak i czym się nam najlepiej fotografuje. Razem do kupy jest tego ładnych kilka godzin akcji, także trzeba się nastawić na intensywne doznania oraz szybkie zużycie miejsca na kartach. :) :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.05.2013 20:07

Obrazek
Obrazek
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 27.05.2013 16:48

Myślę,że fotka pasuje do tego działu

Obrazek
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 29.05.2013 11:23

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 05.06.2013 12:33

Piękne foty w tym wątku 8O
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 08.06.2013 23:11

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.06.2013 17:16

Koni mechanicznych, dwukołowych ciąg dalszy .
II eliminacja Mistrzostw Śląska i Zaolzia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten poszedł na całość i puścił nie "ogonek" lecz całą rozetę!
Obrazek

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.06.2013 23:36

Fata, drugie miażdży.
Paweł się zmierzy z tematem :wink: dopiero pod koniec września w Wałbrzychu.


Miałam już nie przynudzać, ale to jakoś wyjątkowo mi się podoba :lol: .

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2013 09:59

Boks

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
fotografia ruchu - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone