Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd/trening kolarski w lutym do CRO.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Wyjazd/trening kolarski w lutym do CRO.

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 18.02.2010 20:54

Pomysł wyjazdu na ferie do CRO już dawno chodził mi po głowie. A że trenować trzeba całą zimę tak że zebraliśmy męską ekipę 5cio osobową i ruszyliśmy. Żony, dziewczyny, narzeczone tym razem zostały w PL a my pojechaliśmy w gronie samców. Pojechaliśmy na 2 auta. Ja z kumplem kilka godzin wcześniej a pozostała 3ka razem.
My przez Węgry, oni przez Austrię.
Po 5,5 godz. Węgry (w tym czasie 30 min na wymianę żarówki w Megance- porażka! od nadkola dostęp?!?!?), po 9godz. Cro. Węgry godz. 22 a tu pusto na ulicach, zero aut!?!?Co oni robią o tej godzinie, a co ciekawe we wszystkich oknach ciemno.....?...;. Teraz pojechaliśmy wariantem drogą 86, ale za Repcelakiem na 84 , później w prawo na Kormed (droga nr 8) i w Vasvar w lewo na dół na drogę 74. Późnej Letenye. Wg mnie jest to najlepszy wariant przez Węgry, tym bardziej że nawierzchnia jest bardziej gładka niż na wyjeżdżonej już 86ce.
W sumie cała droga z postojami zajęła nam 15,5 godz. głównie w nocy. W Cro na autostradzie non stop ulewa. Tak że max 140km/h. Temperatura cały czas wokół 0stC. Pełno śniegu na poboczach. Już zaczęliśmy się zastanawiać co my tu robimy z tymi rowerami :(
Droga pusta, mijaliśmy chyba tylko z 4-5tirów..
Jechaliśmy praktycznie bez zatrzymywania. W Makarskiej byliśmy po 5ej, ale już padaliśmy na pysk. Obejrzeliśmy kilka "nagranych" kwater na miejscu. I wybór padł jednak na Podgorę. 2 apartamenty (duża 4-ka i mega duża 3ka ) w sumie za 50 euro. Nic ino jeździć do CRO.....

Dzień 1-szy.
Rano padało ale temperatura 15stC! Pojechaliśmy połazić po Makarskiej. Widoki na Biokovo. Fajne palmy w porcie. Ale miasto , nie chciałbym mieć tu noclegu. Około 13ej przejaśniło się a temperatura doszła do 19,5 stC!!!!Jak podróż w czasie! Środa PL-około 0stC :cry: a czwartek CRO prawie 20 stC. :D Wybór oczywiście był jednogłośny - idziemy na rower! Teraz masakra !:- można założyć krótkie gacie!!!!!
No i to na co czekałem całą zimę : gładki asfalt, słoneczko cieplutko , noga podaje. Pojechaliśmy w kierunku Gradaca. W sumie 50km , jak po nieprzespanej nocy to wystarczy. Ale te widoki. No i nawet natężenie samochodów w normie. ("średnio/małe")
Ostatnio edytowano 21.02.2010 21:35 przez RafałSC, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2010 21:00

Rafał drobna prośba wykasuj krzaczki z tekstu - pewnie piszesz w wordzie. :D :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.02.2010 21:09

A zdjęcia będą? :D 8)
(jak nie chcesz pisać od razu na forum, to zamiast worda,
pisz w notatniku) - nie będzie tych "krzaków", jak je zwie Zebik,
Pozdrawiam!! :)
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 18.02.2010 22:06

mutiaq napisał(a):A zdjęcia będą? :D 8)
(jak nie chcesz pisać od razu na forum, to zamiast worda,
pisz w notatniku) - nie będzie tych "krzaków", jak je zwie Zebik,
Pozdrawiam!! :)


no fotki bedą, ale na stronce swojej tylko wrzucę.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2010 13:55

No ale to 19 st. to trochę przesada.. Wedle DHMZ najwyższe zmierzone temperatury wczoraj to Dubrovnik 18, Hvar 17, Makarska 16 czy 15.....
Jednak južina się trafiła....
Pozdrawiam
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 19.02.2010 14:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):No ale to 19 st. to trochę przesada..


Nie mówię ile prognozują tylko ile mi wskazuje termometr w liczniku (a wskazuje dobrze-sprawdzalem).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2010 14:09

Więc jak tam? Które trasy i drogi zaliczyłeś dzisiaj? Pogoda się trzyma?
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 19.02.2010 14:09

Dzisiaj zdązylismy przed deszczem machnąć 63km po Jadrance.
Tak juz od Tucepi na dół w kierunku Ploce to ruch samochodowy jest mały.
Kilka fotek wrzucilem:
http://www.zst.sosnowiec.pl/mtb/zdjecia/2010zimacro/cro1/index.html
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2010 14:14

RafałSC napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):No ale to 19 st. to trochę przesada..


Nie mówię ile prognozują tylko ile mi wskazuje termometr w liczniku (a wskazuje dobrze-sprawdzalem).


Ja też nie mówię o prognozach tylko o zmierzonych wczoraj wartościach w stacjach meteo krajowego zakładu meteorologii...
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2010 14:15

Niezłe widoki... Vošac w śniegu, pomarańczowe pomarańczki :).

Wybieracie się na drogę Makarska - Vrgorac?
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 19.02.2010 14:22

Interseal napisał(a):Więc jak tam? Które trasy i drogi zaliczyłeś dzisiaj? Pogoda się trzyma?


Droga w kierunku Vrgorac zachęcała mnie dzisiaj, ale chłopaki chcą spokojnie zacząć, ale w najblizszym czasie jak będzie pewna pogoda to uderzymy na pewno 8)
Narazie kręcimy się na Jadrance.
Ja dzisiaj 63km a chłopaków troche deszcz zmoczył ale wykręcili 92km.
Fajnie się tu jezdzi bo asfalt niezle "niesie", średnia prędkość wychodzi w granicach 30km/h , sam nie wiem dla czego.....?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2010 15:04

RafałSC napisał(a):
Droga w kierunku Vrgorac zachęcała mnie dzisiaj, ale chłopaki chcą spokojnie zacząć, ale w najblizszym czasie jak będzie pewna pogoda to uderzymy na pewno 8)


Ciekawe jak droga na Sv. Jure? Wysoko jest pewnie śnieg, ale może do "goprówki" na Ravna Vlaska udałoby się Wam wspiąć...? :)

RafałSC napisał(a):
Fajnie się tu jezdzi bo asfalt niezle "niesie", średnia prędkość wychodzi w granicach 30km/h , sam nie wiem dla czego.....?


Nie znam się na tym... ale pamiętam że nawierzchnia nowa albo porowata lepiej "niesie" aniżeli stary, wyślizgany asfalt. (mniejsza powierzchnia tarcia?)

Pozdrawiam!
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 21.02.2010 21:49

No dzisiaj był konkret : 110km w 4 godziny.
Po wczorajszych ulewach dziiaj pogoda byla ok, od południa swieciło słońce. Rano temperatura ok. 11ej 10stC, ale w górach jak wyjechalismy na 700m n.p.m to spadla do 6,5stC.
Najpierw ruszylismy w końcu sprawdzić ten podjazd z Makarskiej przez góry do Vrgorac'a. No i tak droga jest super, fajne widoki na riwierę makarską. Podjazd nie jest jakiś trudny. Nie jest stromo, ale jest dosyc długi. W sumie z wysokości Makarskiej (ok. 30-50 m n.p.m) musimy się dostać na wysokość około 700 metrów. Po drodze w lewo odbijała droga na Sv. Jurę - ale to kiedy indziej sprawdzimy na jaką wysokość bedzie się dało podjechać.
Podjazd zrobilismy wciagu 45 min z Makarskiej. Potem skręcilismy w prawo na Vrgorac. Super zjazd, mozna bylo wykręcic ponad 70km/h!
Nawierzchnia bardzo dobra, w niektórych miejscach trochę nierowności tak że trzeba było uważać. Samochodów bardzo mało.
Widać było prace przy budowie autostrady.
W Vrgoracu skrecilismy w prawo w kierunku na Ploce. Przed nami kolejny zjazd a w dole malownicza dolina. Zdecydowanie polecam ją obejrzeć. Takie rozlewiska wodne w okolicach rzeki Maticy.
Następnie droga powili wznosi się aż do Ploce. Po drodze mijamy Bacinskie Jeziora no i wypadamy na Jadrankę.

zdjęcia z dzisiajszego dnia:
http://www.zst.sosnowiec.pl/mtb/zdjecia/2010zimacro/cro2/index.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2010 22:09

Witam!

Noooo ... super zdjęcia. Całkiem inne, niespotykane. Brak ludzi i nisko i ostro operujące słońce.

Ja rzuciłem szosówką w kąt zaraz po średniej szkole - sentyment pozostał... za przeproszeniem żal dupę ściska :)

Ciekawe co dalej...?

Pozdrawiam.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 21.02.2010 22:50

Interseal napisał(a):Witam!

Noooo ... super zdjęcia. Całkiem inne, niespotykane. Brak ludzi i nisko i ostro operujące słońce.

Ja rzuciłem szosówką w kąt zaraz po średniej szkole - sentyment pozostał... za przeproszeniem żal dupę ściska :)

Ciekawe co dalej...?

Pozdrawiam.


No wiesz, nigdy nie jest za późno na sport, szczególnie dla rekreacji... :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wyjazd/trening kolarski w lutym do CRO.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone