Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Było, minęło, czyli Hrvatska 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Było, minęło, czyli Hrvatska 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.09.2007 20:10

Czas zacząć spisywać przemyślenia pourlopowe, zanim człowiek zapomni co i jak było :wink:

Pływadełko

Pobudka skoro świt. Fajny mi świt 2.30 w nocy z czwartku na piątek. O trzeciej rano 24 sierpnia zamykamy bramę posesji i jedziemy na południe, ku słońcu tak kochanej Chorwacji. Prom ma wyruszyć o 20.00, ale należy być 2 godziny przed wypłynięciem. Po drodze może człowieka spotkać wiele przygód a i na wariata nie pojadę. Zapas czasowy powinien wystarczyć. Trasa standardowo, czyli Zwardoń, Bratislava, Węgry, kawałek Słowenii no i Chorwacja. Już w Bratysławie wiemy, że jeśli obędzie się bez przygód będziemy ze sporym zapasem. Drogi ubywa szybko, tak że przed 11.00 witam się z celnikiem "dobar dan". Autostrada prawie pusta, lewy pas i chwilę po 14 tej jesteśmy na parkingu przystani promowej w Rijece. Wjeżdżając od razu zostajemy zapytani, dokąd zamierzamy płynąć i otrzymujemy za szybę stosowną karteczkę z wydrukowanym napisem Korcula, co ma zapewnić sprawność i prawidłowość załadunku samochodów.

Obrazek

Co tu robić :?: Temperatura w cieniu 30 stopni, córcia po podróży zmęczona i trochę marudna, krótki spacer i zakup biletów na prom. Tu ciekawostka, bo o ile już nawet w osiedlowych spożywczakach czasem można płacić w euro, o tyle za bilety na prom wyłącznie w kunach lub kartą. Wybieramy tą drugą opcję. Koszt dla naszej trójki w kabinie z oknem i autka, po dodaniu wszystkich kosztów bankowych = 1021 PLN

Siedziba Jadroliniji gdzie kupuje się bilety, to żółty budynek z zielonkawym dachem. Jeden z okazalszych w Rijece.

Obrazek

Na razie tyle bo się odzwyczaiłem od klawiatury :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2007 20:17

Rysio napisał(a):Czas zacząć spisywać przemyślenia pourlopowe, zanim człowiek zapomni co i jak było :wink:
Na razie tyle bo się odzwyczaiłem od klawiatury :wink:

Siemanko Ricardo :lol: mam nadzieje, że nie dasz długo na siebie czekac z cdn... 8)
Pozdrav :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.09.2007 21:22

No no Rysiu, nie czkało się Tobie dzisiaj? Bo myślałam to Tobie :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.09.2007 22:05

No to Rysiu mam nadzieję,że się do tej klawiatury spowrotem szybko przyzwyczaisz :D :D

Madzia -no ja normalnie zazdrosny jestem... :D :D :D :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.09.2007 07:40

Nooooo Rysiek :D Nie odpoczywaj za długo przed ciągiem dalszym :D:D:D

Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2007 07:43

Kolejny cromaniak po urlopie :hut: witam
Ciekawe ile Rysio przed Zlotem opisze - ale trzeba przyznać, że rozpoczął relację "z marszu" :lol:
rentier
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rentier » 17.09.2007 10:11

Janusz Bajcer napisał(a):Kolejny cromaniak po urlopie :hut: witam
Ciekawe ile Rysio przed Zlotem opisze - ale trzeba przyznać, że rozpoczął relację "z marszu" :lol:

a kiedy i gdzie ? odbędzie się zlot CRomaniaków :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.09.2007 10:17

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.09.2007 10:21

Bilety już mamy, więc czas na relaks. Pierwsza w tym roku ekspresso so slagom, podana z wodą mineralną z lodem, dla małej soczek i rozsiadamy się w wygodnych fotelach w kawiarni coś tam z Buddą w nazwie.

Obrazek

Mamy wrażenie, że czas stanął w miejscu. Wszystko pozałatwiane, kawa wypita a jeszcze nawet 16 tej nie ma :? Łazimy więc po nabrzeżu gdzie wiatr przynosi trochę ochłody, jednak tam słońce dość mocno przygrzewa, chowamy się więc w uliczki, gdzie domy przynoszą cień, tam znów wiatru nie ma :? Marudzimy a tu ludzie muszą pracować :)

Obrazek

Parę fiszek z Rijeki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziewczyny szczegółowo oglądają Marka Pola, czy jakichś dziur nie ma i czy bezpiecznie będzie nim w rejs wyruszyć. Mały bo mały, ale w końcu ponton w bagażniku jest, więc można go w razie czego zawczasu nadmuchać :wink:

Obrazek

Z wyglądu jednak okazuje się bardzo solidny, no i wielkością zdecydowanie przewyższa wszystko co kręci się w porcie i wokół niego, to nas trochę uspokaja :wink:

Obrazek
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 17.09.2007 11:43

Wspomnienia wracają, też byliśmy dużo wcześniej a szwendanie po centrum Rijeki w upale to słaba przyjemność. Pamiętam ten niesamowity kontrast - wsiadasz na łajbę w hałaśliwej i takiej trochę austriackiej Rijece a wysiadasz np. w Stari Gradzie (my płynęliśmy na Hvar) - palmy i pelnia egzotyki plus święty spokój. Piękna sprawa taki rejs :)
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 17.09.2007 18:39

witaj wczasowiczu :D , pisz w wolnych chwilach,których niestety mało, :cry: będę czytać
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.09.2007 19:38

Kajuta, rejs nocą , romantyczne fale za oknem ... Pięknie się zapowiada :)
I moje wspomnienia odżywają, kiedy to nasz prom z Ankony do Starego Gradu , o nazwie Ivan Zajc, zepsuł się i jednym promem o nazwie Dubrovnik płynęli "zdublowani" pasażerowie i moje marzenia o romantycznej kajucie skonczyły się na twardej podłodze :D
A jak Wam poszło ?
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 18.09.2007 09:08

Z niecierpliwością czekam na cd. :)
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 19.09.2007 12:45

No i masz Ci los, akurat mam mało czasu, a Rysio się zaczyna rozkręcać... kiedy ja to przeczytam? :wink:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 19.09.2007 19:26

Rysio, relacja zapowiada się fajnie, ale pisz, pisz, pisz bo dwie doby bez kolejnych relacji wytrącają bardzo pozytywną atmosferę z czytania :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Było, minęło, czyli Hrvatska 2007
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone