Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kefalonia 2007

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Kefalonia 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.06.2007 22:21

Pessada
Obrazek
Obrazek
Assos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Xi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Melissani(ten palec)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
okolice Argostoli
Obrazek
Zdjęcie z klasztoru Kipourion
Obrazek
Myrthos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spartia - tu mieszkaliśmy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 24.06.2007 02:39 przez KOL, łącznie edytowano 9 razy
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.06.2007 22:24

:wink:
Ostatnio edytowano 14.08.2012 16:25 przez KOL, łącznie edytowano 4 razy
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004
Re: Kurcze nie wiem dlaczego nie widać zdjęć

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 23.06.2007 23:21

KOL napisał(a):Kurcze nie wiem dlaczego nie widać zdjęć

Nie ma ,,Kefalonii'' nie ma zdjęć. :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.06.2007 09:02

O żesz ja Cię przepraszam 8O , ale cudownie 8O
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Jeszcze trochę zdjęć

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.06.2007 10:39

Agios Gerasimos
Obrazek
Obrazek
Argostoli
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lassi
Obrazek
Obrazek
Agios Georgios
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Xi
Obrazek
Spartia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fiscardo
Obrazek
Obrazek
Melissani
Obrazek
Kipourion
Obrazek
Obrazek
Assos
Obrazek
Obrazek
Myrthos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 11.07.2007 12:21

pięknie ...
byliście samolotem?
autem chyba za daleko?;-) ale chcę tam jechać we wrześniu właśnie ...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 13:25

Byliśmy samochodem.Polecam
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 19.07.2007 15:43

pięknie, powiedz KOL bo widze foty z kefalonii i z zakyntos, i nie wiem ktrórą wyspę polecasz? zalezy nam na spokoju, pieknych widoczkach i odpoczynku? jak ceny noclegów na tej wyspie?
pzdr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 16:23

Niki* napisał(a):pięknie, powiedz KOL bo widze foty z kefalonii i z zakyntos, i nie wiem ktrórą wyspę polecasz? zalezy nam na spokoju, pieknych widoczkach i odpoczynku? jak ceny noclegów na tej wyspie?
pzdr


Tutaj wszystkie zdjęcia są z Kefalonii.Jutro wkleje zdjęcia z Zakynthos z tamtego roku w Twoim wątku o tej wyspie.Trudno powiedzieć którą wyspę wybrać, Kefalonia jest o wiele większa i na pewno więcej czasu zajmuje jej zwiedzenie. Na pewno na Kefalonii trudno spotkać Polaków bo na Zakynthos jest w tym roku boom. Na szczęście są to w większości turyści "zorganizowani" i mieszkaja w turystycznych molochach. Ja optowałbym za pobytem na Kefalonii z i jedno albo dwudniowym wypadem na Zante i na Ithakę, tak jak zrobiłem w tym roku. Za noclegi płaciłem na Kefalonii 40 euro za cztery osoby i dziecko
http://www.nerissa-apartments.com/
Tylko raz spotkaliśmy kogoś na plaży ale to był przełom maja i czerwca.
Ostatnio edytowano 14.08.2012 16:29 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.07.2007 14:54

KOL napisał(a):Za noclegi płaciłem na Kefalonii 40 euro za cztery osoby i dziecko
http://www.nerissa-apartments.com/
Tylko raz spotkaliśmy kogoś na plaży ale to był przełom maja i czerwca.

W sezonie (sierpień) te 40Euro trzeba niestety pomnożyć przez 3 :!: a z wolnymi mniejscami nie jest łatwo bo Kefalonia (na szczęście) nie jest zagłębiem turystycznym typu Kreta czy Rodos więc gdy w sierpniu przyjeżdżają tam Włosi (mają promy od siebie bezpośrednio na wyspę) to wolnych miejsc autentycznie brakuje.
Ale ogromnym plusem takich miejsc jest właśnie to że nawet w szczycie sezonu w sierpniu nie ma tam tłumów a na licznych plażach jest pełny luz:
Obrazek
Powyżej jedna z lepszych plaż na Kefalonii - w miejscowości Skala
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 22.07.2007 15:10

Widoki 1sza klasa no i te ... ceny, warte przemyślenia :wink:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 22.07.2007 15:58

Ja w sezonie (sierpień) płacę 45EUR za dwuosobowe studio na Kefalonii.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.07.2007 16:10

MCR napisał(a):Ja w sezonie (sierpień) płacę 45EUR za dwuosobowe studio na Kefalonii.

Dla 2-ch osób przy wcześniejszej rezerwacji to normalna cena. Ale za apartament 4-osobowy (rodzina) trzeba dać min. 2 x tyle za dobry standart (klima, taras, widok na morze etc.) A jadąc w ciemno bez rezerwacji w sierpniu może być ciężko poniżej 100Euro za 4 osoby. No i oczywiście lokalizacja też ma wpływ na cenę - większe miasteczka (Argostoli, Lixuri, Poros, Sami), są droższe od wiosek. Najdrożej jest w Fiskardo.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 22.07.2007 16:14

http://www.viglavillage.com/main.htm
max 80 eur w szczycie, bardzo dobry standard, przepiękna okolica, blisko do Argostoli
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.07.2007 18:02

MCR napisał(a):http://www.viglavillage.com/main.htm
max 80 eur w szczycie, bardzo dobry standard, przepiękna okolica, blisko do Argostoli

Wygląda super. Problem jest tylko taki że takie oferty na sierpień trzeba rezerwować i to z dużym wyprzedzeniem bo na ten okres chętnych nie brakuje. Ja niestety decyzję o wyjeździe zwykle podejmuję w ostatniej chwili a scenariusz co do trasy i czasu dobieram na bieżąco. I gdy wylądowałem koło 20-go sierpnia ubiegłego roku na Kefalonii niczego poniżej 100Euro nie dało się znaleść. Z tego co wiem to poza sierpniem tego problemu nie ma więc jeśli ktoś może to warto tam jechać wcześniej (lipiec, czerwiec) ew. we wrześniu choć wtedy zaczyna się tam "pora deszczowa" - Wyspy Jońskie mają specyficzny klimat. Na miejscu warto zakupić przewodnik dostępny w kilku popularnych językach ("Kefalonia i Itaka") i dobrą mapę (polecam Freytag&Berndt) żeby wiedzieć co i jak bo wyspa ma bardzo wiele atrakcji nie tylko nad morzem. Jesli masz solidną brykę (skalisto-kamienna "nawierzchnia") i dobrą orientację w terenie (brak drogowskazów) to polecam przejazd przez rezerwat przyrody wiodący główną granią wyspy - górami Ainos - droga prowadzi główną granią przez sam wierzchołek powyżej 1600 m n.p.m - widoki i wrażenia niezapomniane:
Obrazek
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone