Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jod nad morzem w Cro

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek.23
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.05.2006
Jod nad morzem w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek.23 » 05.07.2006 14:59

Witam!
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy w Cro nad morzem jest JOD , tak jak w Polsce?
Pozdrawiam.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 05.07.2006 15:05

Podobno mało ale chętnie bym też się dowiedział z pewnego źródła.
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 05.07.2006 16:10

Witam.

Kiedyś też zadałem takie pytanie :wink:

forum/viewtopic.php?t=4232&highlight=

Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.07.2006 20:34

WoYo napisał(a):Witam.

Kiedyś też zadałem takie pytanie :wink:

forum/viewtopic.php?t=4232&highlight=

Pozdrawiam


Był również inny post w którym chyba Leon, Uzasadniał ,że w CRO jest jodu wiecej niż nad Bałtykiem. Że Adriatyk jest bardziej słony a to ma ścisły związek z jodem.
Teraz autentyczna historia. Mieszkałem kiedyś "kupę" lat nad Bałtykiem. Dzieci sie tam urodziły. Przeprowadziłem sie na podkarpacie. Młodszy syn miał okres że ciągle chorował na anginę. Lekarka, po ktoryms z kolei przepisaniu antybiotyku zaproponowała ...." może by państwo wyjechali z maluchem nad morze" . Miała na mysli oczywiście Bałtyk. Jak sie dowiedziała, że właśnie od pół roku mieszkamy tutaj a przedtem cały czas nad tym morzem to .... trzeba było widzieć jej minę. z tego co wiem, jod korzystnie wpływa na płuca. Wiem również, ze bardzo dużo ludzi mieszkających stale nad morzem choruje właśnie na płuca. Jod jest dobry lecz niektórym pomaga, innym niekoniecznie lub działanie ma wręcz odwrotne.
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 07.07.2006 15:17

Moja żona ma astme a dzieci sa alergikami.
W tamtym roku byliśmy nad bałtykiem i jak brali leki i te swoje wdychacze tak brali. w tym roku nad adriatykiem prze cały okres pobytu zapomnieli co to sa leki. Zaczeli brać dopiero po powrocie do kraju. Mnie osobiście powietrze bardziej "pachnialo morzem" nad jadrankiem.
brodatty
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) brodatty » 09.07.2006 14:38

woka napisał(a):
WoYo napisał(a):Witam.

Kiedyś też zadałem takie pytanie :wink:

forum/viewtopic.php?t=4232&highlight=

Pozdrawiam


Był również inny post w którym chyba Leon, Uzasadniał ,że w CRO jest jodu wiecej niż nad Bałtykiem. Że Adriatyk jest bardziej słony a to ma ścisły związek z jodem.
Teraz autentyczna historia. Mieszkałem kiedyś "kupę" lat nad Bałtykiem. Dzieci sie tam urodziły. Przeprowadziłem sie na podkarpacie. Młodszy syn miał okres że ciągle chorował na anginę. Lekarka, po ktoryms z kolei przepisaniu antybiotyku zaproponowała ...." może by państwo wyjechali z maluchem nad morze" . Miała na mysli oczywiście Bałtyk. Jak sie dowiedziała, że właśnie od pół roku mieszkamy tutaj a przedtem cały czas nad tym morzem to .... trzeba było widzieć jej minę. z tego co wiem, jod korzystnie wpływa na płuca. Wiem również, ze bardzo dużo ludzi mieszkających stale nad morzem choruje właśnie na płuca. Jod jest dobry lecz niektórym pomaga, innym niekoniecznie lub działanie ma wręcz odwrotne.


Dobre ;)
Całe, życie mieszkam nad morzem a jako dziecko miewałem często anginy. Teraz jako dorosły niemal nie choruję. Co do jodu to chyba nie przedawkuje z nim nad Adrtykiem (jeśli jest go więcej jak mawia Leon)? To nie Uran w końcu nie? :)

Pozdrawiam.

PS Za to moja znajoma z Wrocka pewnie miło przyjmie troche jodu na płuca, szczególnie, że fajeczki pali :)
*justa*
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *justa* » 12.07.2006 20:50

mpapu napisał(a):Moja żona ma astme a dzieci sa alergikami.
W tamtym roku byliśmy nad bałtykiem i jak brali leki i te swoje wdychacze tak brali. w tym roku nad adriatykiem prze cały okres pobytu zapomnieli co to sa leki


Wydaje mi się, że każdy organizm reaguje inaczej. Ja też jestem alergikiem i nad polskim morzem czuję się świetnie :-) Nie potrzebuje tam żadnych lekarstw.

Pozdrawiam :-)
Ostatnio edytowano 18.07.2006 22:43 przez *justa*, łącznie edytowano 1 raz
kamil99
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil99 » 12.07.2006 21:38

mpapu napisał(a):Moja żona ma astme a dzieci sa alergikami.
W tamtym roku byliśmy nad bałtykiem i jak brali leki i te swoje wdychacze tak brali. w tym roku nad adriatykiem prze cały okres pobytu zapomnieli co to sa leki. Zaczeli brać dopiero po powrocie do kraju. Mnie osobiście powietrze bardziej "pachnialo morzem" nad jadrankiem.


Też jestem alergikiem i zaobserwowałem, ze gdy tylko wyjeżdżam nad morze wszelkie dolegliwości ustępują. Coś w tym jednak jest:)
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 18.07.2006 13:31

kamil99 napisał(a):Też jestem alergikiem i zaobserwowałem, ze gdy tylko wyjeżdżam nad morze wszelkie dolegliwości ustępują. Coś w tym jednak jest:)


Mam to samo, czasem kichne, ale na tym się kończy.
Jadąc do Cro zabarłem zapas Zyrtecu, bo nie wiedziałem jak mój nos przyjmie te wszystkie roślinki - okazało się że przez 2tyg nawet nie kichnąłem :)
Niestety po powrocie już na drugi dzień chusteczka poszła w ruch, a zaraz potem zyrtec :(
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 18.07.2006 13:56

Ja tam fachowcem od alergii nie jestem, ale tu akurat mi się wydaje, że to nie chodzi o obecność jodu w powietrzu, tylko o brak pyłków, grzybów i innych alergenów w tymże. W pasie nadmorskim większość powietrza pochodzi znad morza, więc jest ono wolne od w.w. cudów...

PozdraV
J.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 26.07.2006 07:01

Jacunio napisał(a):Ja tam fachowcem od alergii nie jestem, ale tu akurat mi się wydaje, że to nie chodzi o obecność jodu w powietrzu, tylko o brak pyłków, grzybów i innych alergenów w tymże. W pasie nadmorskim większość powietrza pochodzi znad morza, więc jest ono wolne od w.w. cudów...

PozdraV
J.



Oooo właśnie miałem o tym napisać.
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 31.07.2006 16:45

wojtek.23 napisał(a):Witam!
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy w Cro nad morzem jest JOD , tak jak w Polsce?
Pozdrawiam.


co do małej jego ilości to ja jednak stawiam na informacje Leona, o których więcej tutaj:

forum/viewtopic.php?p=113412&highlight=zasolenie+wody#113412

pozdrawiam!:]

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jod nad morzem w Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone