Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.11.2007 13:48

Karkonosze - wspomnienie z maja

1. Karpacz - Wang
Obrazek

2. Śnieżka - widok z drogi na Polanę
Obrazek

3. Szlak z Polany do Samotni
Obrazek
Obrazek

4. Mały Staw
Obrazek

5. Samotnia
Obrazek

6. Z Samotni do Strzechy Akademickiej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7. Zejście ze Strzechy Akademickiej do Karpacza dawnym torem saneczkowym
Obrazek
Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.11.2007 20:40

Dla kajakarzy, co się już w tym temacie ujawnili, :D , rzeka Zbrzyca:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.11.2007 20:41

[quote="be-ja"]Anetko zdjęcia piękne obiekt jak z Dysneylandu bajeczny. Wybiorę się tam z żoną [będzie to niespodzianka] w maju Lub czerwcu

Polecam, naprawdę warto.Wiosną na pewno będzie prześlicznie.W zamku można także nocować, ale niestety bez dzieci (ze względu na mieszczące się tam Centrum Terapii Nerwic)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.11.2007 20:44

AnetaA napisał(a):
be-ja napisał(a):Anetko zdjęcia piękne obiekt jak z Dysneylandu bajeczny. Wybiorę się tam z żoną [będzie to niespodzianka] w maju Lub czerwcu

Polecam, naprawdę warto.Wiosną na pewno będzie prześlicznie.W zamku można także nocować, ale niestety bez dzieci (ze względu na mieszczące się tam Centrum Terapii Nerwic)

Polećcie to AndrzejowiJ...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.11.2007 21:05

Sławomir Wocial napisał(a):
AnetaA napisał(a):
be-ja napisał(a):Anetko zdjęcia piękne obiekt jak z Dysneylandu bajeczny. Wybiorę się tam z żoną [będzie to niespodzianka] w maju Lub czerwcu

Polecam, naprawdę warto.Wiosną na pewno będzie prześlicznie.W zamku można także nocować, ale niestety bez dzieci (ze względu na mieszczące się tam Centrum Terapii Nerwic)

Polećcie to AndrzejowiJ...

Widzę to :wink: masz na imię Sławek? Jarek i Marcin przy jednym biurku siedzą :D A jaki region Polski Ty polecasz ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.11.2007 21:11

Praca umożliwiła mi pływanie po Brdzie i Krutyni - to mogę polecić. Polecam też Krynice Zdrój bo znam to miasto. Mało podróżuje po Polsce, więc w tym temacie nie mam wiele do powiedzenia. Bardziej tu czytam aby sie czegoś dowiedzieć...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.11.2007 00:15

Trochę zawstydził :oops: mnie RobCRO, pokazując w swojej relacji Chojnik - bo on z daleka, a ja mam tak blisko i do tej pory nie pokazałam tego miejsca... A przecież byłam tu tyle razy :) .

Dla uzupełnienia wspaniałej opowieści Roberta, dorzucę trochę zdjęć z podejścia na Chojnik z innej strony, niż jego "zdobycie" zamku.
Jest to podejście zielonym szlakiem przez Piekielną Dolinę tzw. Ścieżką Kunegundy (szlak odgałęzia się u podnóża góry od czerwonego szlaku, którym schodził RobCRO) i tuż pod szczytem z Przełęczy Żarskiej za znakami żółtymi.

Ze zdjęć pewnie będzie trudno odgadnąć, że robiliśmy je dzień przed Sylwestrem :D . No cóż, taka była zima w ubiegłym roku :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziedzińce zamkowe pokazał :roll: Robert na pięknych zdjęciach w swojej relacji. My na tej wycieczce zrezygnowaliśmy z wejscia do środka, bo tego dnia były tam dzikie tłumy :cry: :twisted: No cóż, taki termin :) , a na dodatek ze względu na brak śniegu na piesze wycieczki ruszyli też tłumnie narciarze :!:
Ostatnio edytowano 19.03.2010 10:44 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 10.11.2007 10:42

Dangol, super fotki

...u Ciebie Chojnik jakby nieco inny niż mój...ja ubolewałem nad faktem, że niebo było takie szare, ba często nawet padał deszcz i nie było jak "przymierzyć się" do strzelania lepszych zdjęć...a do środka wejść warto. Szczególnie potem na wieżę, skąd jak pisałem widok jest cudowny...z mapy wiem, że jest inny szlak, moja gospodyni w Karpaczu proponowała mi nawet, aby wysiąść w razie czego w Podgórzynie i stamtąd iść na Chojnik.

PS Na Dolnym Śląsku macie dużo takich architektonicznych "perełek"...kiedyś u Makłowicza widziałem Grodziec, może byłaś tam??? Gdyby był tam lepszy dojazd, to pewnie już bym tam był... :D Jest też Zamek Czocha...dużo tego dobrego...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.11.2007 11:23

RobCRO napisał(a):...a do środka wejść warto. Szczególnie potem na wieżę, skąd jak pisałem widok jest cudowny...

...kiedyś u Makłowicza widziałem Grodziec, może byłaś tam??? Gdyby był tam lepszy dojazd, to pewnie już bym tam był...


Oczywiście, na Chojniku wewnątrz jest fantastycznie :D . Byłam tam kilka razy, w bardziej sprzyjających (mało ludzi) okolicznościach, więc z przyjemnością można było tam dłużej pobyć 8). Raz nawet trafiliśmy na jakiś turniej miejscowych rycerzy - w pełnym rynsztunku i na koniach :D , ale to było w czasach 'kliszowych' aparatów, więc nie mam jak tego tu pokazać :cry: .

Grodziec też jest niezwykły :D , ale baa.a..aaardzo dawno tam nie byłam. Jakieś 20 lat temu spaliśmy tam z ekipą moich znajomych w wielkiej sali w bardzo spartańskich warunkach - ale za to w nocy można było się pobłąkać po całym zamku i zabawić się w duchy na wieży :lol: . Nie wiem, czy dziś tam jest możliwość takiego noclegu :?:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.11.2007 12:11

Karkonosze zimą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.03.2010 10:45 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.11.2007 12:26

I jeszcze kilka zimowych zdjęć ze Śnieżki i okolic. Niestety nie są to moje zdjęcia :cry: , lecz jednego z moich przyjaciół :P , ale warto je pokazać, bo Karkonosze są na nich takie, jakie lubię najbardziej 8), tak będzie już wkrótce :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 13.03.2010 17:49 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.11.2007 12:55

Ja chcę taki śnieg w Warszawie, szybko :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.11.2007 09:16

Piękności te Karkonosze zimą :D. A ja chcę w góry :!: Szybko :!:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.11.2007 13:15

Mogę polecić jeszcze Szczeliniec nad Karłowem. Byłem tam na obozie wysokościowym... Fajne rejony na rower. Przyjemnie tez sie na Szczeliniec wbiega, tylko trochę ślisko...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.11.2007 13:52

dangol napisał(a):I jeszcze trochę zimowych zdjęć ze Śnieżki i okolic. Niestety nie są to moje zdjęcia :cry: , lecz jednego z moich przyjaciół :P
Piękne zdjęcia Karkonoszy. Jeśli przyjaciel publikuje w Internecie jakieś albumy, to ........... pokaż linki. W taką mroczną pogodę miło pooglądać i pomarzyć przy kawce.
Pozdrowienia z Bielska, również zaśnieżonego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone