Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 22.01.2007 19:59

O to mój stary znajomy!

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=9466&postdays=0&postorder=asc&start=17
jest fotka z Murteru.

To jest argument żeby nie szukać piaszczystych plaż ;-)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 22.01.2007 20:44

Ja ukłucie (podwójne - palec i udo po wewnętrznej stronie - Sławek blisko było :lol: :wink: ) przeżyłem - mój stary nick nie forum/viewtopic.php?t=9294&highlight=

:wink: :wink: :wink:

także uważajcie :D ten post był o ile pamiętam ostatnim :wink:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.01.2007 01:11

A no witaj Slawek, zazucilesz kominiarke tak ze cie nie poznale :lol: :lol:
Jezelinie oglandalesz program o nas, to smi sie pobudowali na Ciovo, mamy Marte i Ade oraz trzecie sie ma urodzic lada dzien....
Co do tych rybek to jeszcze sobie nie moge wybaczic ze cie nie uprzedzile...
Na razie....
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007
drakon

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 23.01.2007 09:53

zaczynajac ten temat ,nie chce straszyc TYLKO OSTRZEC.
zajmowalem sie tym tematem przez rok,dotarlem do literatury,
lekarzy/znajacy temat/,instytutu ocenografi pan.
zgadzam sie z Leonem/prz okazji pozdrawiam/ze 90% przypatkow
zdarza sie wetkarza.duzo dzieci lowi male rybki i rodzice powinni
wiedziec ze taka sytuacja moze miec miejsce.
co do zgonow to sie nie zgadzam,lekarze najczesciej stwierdzaja zawal.
toksyny drakona od wiekow byly stosowane jako trucizna/bardzo skuteczna/.rozmawialem na forum rybie oko z osoba ktora rownie
miala duze komplikacje po spotkaniu z drakonem.jad tej ryby /dwie
toksyny/dziala podobnie jak curara-paraliz centralnego ukladu nerwowego,stad te niby zawaly.generlnie chodzi mi o miejsca uklucia
nie nalezy tego bagatelizowac bo za miesiac czy nawet dluzej z uklucia
jak szpilka,robi sie rana/w wielu przypadkach/jak po ugryzieniu przez
psa.zdradliwe jest to ze nie czuc bolu-jad niszczy nerw,stad ta gangrena
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.01.2007 11:36

Witaj Leon!! Widziałem film w tv. Gratuluję rodzinki i nowego domu. Pozdrawiam!!
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 03.03.2007 17:04

witajcie.
myślę że temat będzie b.akualny w sezonie,teraz robicie sobie z tego jaja
w sezonie jest za póżno.
pozdrawiwm mariusz
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 09.04.2007 23:29

...bol czuc i to bardzo....
lothian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.05.2007
Teraz jeszcze ta ryba...

Nieprzeczytany postnapisał(a) lothian » 24.05.2007 12:06

Chłonę całościowo Wasze cenne rady. To będzie mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i Wasze forum jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Miejsce pomogliście wybrać: wyspę, miejscowość, a nawet plażę :D
O minach poczytane, nie będziemy nigdzie zbaczać z dróg, ale jak chronić dzieci przed tą paskudną rybą pauk :?:
Czy ktoś widział rybę pauk w piasku przy Rajskiej Plaży na Rabie? Czy wchodzenie w klapkach do wody i uczulenie dziecka by niczego żywego nie łapało wystarczy? :(
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Teraz jeszcze ta ryba...

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.06.2007 13:51

lothian napisał(a):Chłonę całościowo Wasze cenne rady. To będzie mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i Wasze forum jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Miejsce pomogliście wybrać: wyspę, miejscowość, a nawet plażę :D
O minach poczytane, nie będziemy nigdzie zbaczać z dróg, ale jak chronić dzieci przed tą paskudną rybą pauk :?:
Czy ktoś widział rybę pauk w piasku przy Rajskiej Plaży na Rabie? Czy wchodzenie w klapkach do wody i uczulenie dziecka by niczego żywego nie łapało wystarczy? :(

Miejmy nadzieję, że tak. Ostrosz to naprawdę jadowita ryba. :cry:
http://www.rejsymorskie.net/forum/viewt ... 6f5b0a1524
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 29.08.2007 18:27

Witajcie

Temat który poruszyliście jest na prawdę ważny ponieważ ta rybka na pierwszy rzut oka jest bardzo ładna i wydaje się że nie powinna nikomu zrobić krzywdy. Jednak to nie prawda ponieważ sam złapałem na wędkę taką rybkę i mimo iż czytałem o niej na różnych postach,chciałem wyjąć jej haczyk ręką. Za nim ją dotknąłem ona już mnie rzucając się dotknęła wcześniej. Zaaplikowała mi dwa ukucia kolcami jadowymi. Jedno kolcem skrzelowym drugie kolcem grzbietowym. Wtedy już wiedziałem co się stało.
Bardzo szybko z ran wycisnąłem krew a następnie wyssałem ranki. Ból bezpośrednio po ukuciu nie jest możliwy do opisania ani porównania do innego bólu. Był straszny. Wydaje mi się że jadu się pozbyłem w dużej większości ponieważ ból po kilku minutach ustał, tylko jeszcze przez kilka minut czułem odrętwienie w palcach. Moja rybka miała około 12 cm.

Pozdrawiam
Spyrson
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.10.2007
drakon ostrosz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spyrson » 05.10.2007 01:09

witam panowie widze że mieliście kontakt z tą nie wiem czy moge tak ją nazwać "rybka" może macie jakieś sposoby co zrobić zostałem ukłuty w palec ból niesamowity przez godzine później palec puchnie po 2 dniach przezroczysta banieczka a teraz zaczyna sie czerwienić pomóżcie jakimiś sposobami
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.10.2007 20:50

WLODEK40K napisał(a):sam złapałem na wędkę taką rybkę i mimo iż czytałem o niej na różnych postach,chciałem wyjąć jej haczyk ręką. Za nim ją dotknąłem ona już mnie rzucając się dotknęła wcześniej. Zaaplikowała mi dwa ukucia kolcami jadowymi. Jedno kolcem skrzelowym drugie kolcem grzbietowym. Wtedy już wiedziałem co się stało.
Bardzo szybko z ran wycisnąłem krew a następnie wyssałem ranki. Ból bezpośrednio po ukuciu nie jest możliwy do opisania ani porównania do innego bólu. Był straszny. Wydaje mi się że jadu się pozbyłem w dużej większości ponieważ ból po kilku minutach ustał, tylko jeszcze przez kilka minut czułem odrętwienie w palcach. Moja rybka miała około 12 cm.

Pozdrawiam

Czy było warto? Na Twoim miejscu nieomal natychmiast zerwałabym żyłkę i to możliwie jak najdalej od obiektu. :( :( :( Cóż, incydentalny przypadek. Szczerze Ci współczuję. :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.03.2009 23:47

Odkurzę trochę temat, może ktoś jeszcze poda miejsca w cro, gdzie się natknął na to "maleństwo"?

Złowiłem przeróżne rybki w Cro, może dragona też, ale mam zasadę - jeżeli nie znam ryby, a szczególnie jak jest ona kolorowa, to nie dotykam bezpośrednio dłonią.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.03.2009 09:37

Ja spotkałem w Basce na Krku. Generalnie ostrosz lubi "miękkie" dno i tam na niego najłatwiej trafić. Ostrożność trzeba również zachować przy chodzeniu bez bucików, bo skubańce na dnie siedzą więc w przypadku nastąpienia ... :?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.03.2009 19:19

Rysio napisał(a):...na dnie siedzą więc w przypadku nastąpienia ... :?

Leon pisał, że rybki te są raczej płochliwe...
Leon napisał(a):Jak nurkuje i zbieram cos z dna to ta rybka ucieka jak jej sie zblize na metr lub wyencej.

... ale jak mają piasek i się zagrzebią trochę, to pewno myślą, że są niewidoczne. Tak czy inaczej buciki nie zaszkodzą na bardziej piaszczystych plażach w Cro, a kilka ich jest. (a mówi się, że buciki to tylko przed jeżowcami)

plaze piaskowe w Chorwacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone