Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK "Valalta" 2014 - sezon naturystyczny (Rovinj)

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
silpar
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) silpar » 02.01.2014 23:35

Czy bywalcy Valalty moga nam podpowiedziec jakie sa "+" i "-" mieszkania w apartamentach (myslimy o SA lub LSA) lub mobilhomach (chyba bysmy wybrali SUN2)?
Myslimy nad tygodniowym pobytem z 2 letnim dzieckiem.
Pozdrawiamy!
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 03.01.2014 00:31

Witam Was, jak dla mnie bardziej intymnie i dużo spokojniej jest w apartamentach, są starsze więc i zieleń troszkę bujniejsza w około i dla dziecka bezpieczniej, a co to typu to zależy ile kto musi mieć przestrzeni życiowej.
Natomiast mobile maja jedna zaletę że mają klimatyzacje ale przy plastikowych ścianach to w upalne dni trudno by było przeżyć, natomiast w apartamentach jak nie ma lipcowego upału po 28 stopni w nocy to jest bardzo miło.
Oczywiście na miejscu można poprosić o apartament bardziej zacieniony lub od wschodu to słońce tak nie świeci przez cały dzień, ale to zależy w jakim miesiącu się wybieracie...
Jeszcze jedną różnica jest to że w apartamentach masz samochód na zacienionym parkingu w odległości do 100 metrów a w mobilach masz koło domku i nie wiadomo co lepsze..., czasem trzeba się przejść po coś ale za to nie śmierdzi gumą, benzyną itp.
Bardziej szczegółowo o mobilach się nie wypowiem bo nigdy tam nie spałem ale może inni się wypowiedzą, czy sprzątają tam codziennie jak w apartamentach, czy jest zmiana ręczników, pościeli i jak często...
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 03.01.2014 00:39

Kolega Jaron może coś podpowie bo ma świeże doświadczenia z mobilem :D , :papa:
baczek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) baczek » 03.01.2014 17:46

Pierwszy pobyt w Valalta bodaj 2010 mieliśmy apartament bez klimy i nasza wówczas 1,5 roczna córka strasznie się męczyła, dziecko cały czas mokre, słabo spała, potówki i ogólnie duszno, kolejne lata mobilehome lux, rewelacja chociaż trzeba wziąć to pod uwagę że jest to przyczepa, warunki i sprzątanie OK, przy LUX zieleń i infrastruktura na zadawalającym poziomie. W tym roku rozważamy ponownie apartamenty ale tylko z klimą. A całość ośrodka na bardzo wysokim poziomie. Pzdr.
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 03.01.2014 18:43

Witam. Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi, nie pozostaje mi nic innego jak podzielić się własnymi odczuciami na temat pobytu w Mobilach. Ja osobiście zajmowałem 4 osobowy (2+2)- 24m powierzchni. Nie przeszkadzał mi samochód,który stał obok domku, nie ma mowy o smrodzie spalin, czy gumy. Jest bardzo intymnie, do kolejnego domku jest kilka ładnych metrów, oprócz tego wokół jest pas zieleni, który skutecznie chroni nas przed ew. wzrokiem innych urlopowiczów. Przed domkiem jest spory placyk, na którym śmiało można rozłożyć duże leżaki i jeść posiłki przed domem przy dość sporym stole. Na wszystko jest tam miejsca naprawdę dosyć. No i oczywiście wspomniana klimatyzacja, która w pewnych momentach dnia jest nieoceniona. Panie, które zajmują się sprzątaniem zaglądały do nas codziennie, oczywiście dyskretnie bo pod naszą nieobecność. Codziennie też były zmieniane ręczniki. Co do pościeli chyba nie ale tak co dwa-trzy dni także była świeżutka. Wszystko super. Nie ma się do czego przyczepiać. Gorąco polecamy. Również w tym roku zarezerwowaliśmy z żoną mobilhoma. I na pewno nie będziemy nawet przez sekundę żałować.
Pozdrawiamy i namawiamy.
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 03.01.2014 19:07

Przesyłam kilka fotek naszego mobilhoma
Załączniki:
DSC05241.jpg
DSC05240.jpg
DSC05239.jpg
DSC05238.jpg
DSC05237.jpg
DSC05235.jpg
DSC05232.jpg
DSC05010.jpg
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 07.01.2014 00:56

Jaron, zazdroszczę Wam tej klimatyzacji...,my we dwoje z żoną bez dzieci (dorosłe), to branie dużego mobila jest trochę bez sensu, no i dla nas trochę za drogie, bo jak wszystko zliczę a mnie jeszcze dochodzi nie mała opłata portu, opłata miejsca dla przyczepy podłodziowej i auto mi dużo pali :D , to rozsądek bierze górę... wybieram czerwiec bo wiem że w lipcu piekło i żar z nieba się leje, a w czerwcu wystarczy polski wiatrak :D
ale, przez lata widzę jak ten ośrodek pięknieje i się zmienia, to klimy też się doczekam w apartamencie.
pozdrawiamy
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 07.01.2014 18:40

Muszę przyznać, że zastanawialiśmy się przed dokonaniem rezerwacji na tegoroczne wakacje, czy zarezerwować mobila czy apartament? Chodziło przede wszystkim o względy finansowe. Jedziemy tylko we dwoje i apartament by nam wystarczył. Różnica w cenie wychodziła chyba 22 eur na dzień. Nie jest to mało. W ubiegłym roku byliśmy w mobilku i baaaardzo nam się podobało. Nie byliśmy przekonani do apartamentów, bo nie wiedzieliśmy jak tam jest. Jak byś miał jakieś fotki z apartamentu a przede wszystkim przed apartamentem, to wrzuć na forum. W tym roku przy wyborze kwatery kierowaliśmy się nie klimatyzacją, a właśnie przestrzenią przed domkiem. Jak widać na ostatnim zdjęciu jest tak intymnie. Nie siedzi ci nikt zaraz za plecami tylko jesteśmy odgrodzeni takim pasem zieleni. Można posiłek zjeść na powietrzu , bo jest duży stolik, można pospać na leżakach i nikomu nie rzucasz się w oczy. Przechodziliśmy często koło bungalowów i nie bardzo nam się podobało. Kwatera od kwatery oddzielone tylko murkiem.... to nie to :)
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 08.01.2014 00:52

Niestety nie mam zdjęć z apartamentu, a przynajmniej takich które można publikować na forum :D , ale są przecież na stronie Valalty...
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 16.01.2014 15:58

Czy jest już gdzieś dostepny cennik na 2014? Lub ile wynosiło wynajecie obojetnie czego ale dla dwóch osób za dobe?
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 16.01.2014 21:57

Jest już cennik na 2014 na stronie Valalty
Kasia25
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia25 » 22.01.2014 15:20

Orientuje się ktoś z was czy są miejsca na tym campingu w których można legalnie się rozbić bezpośrednio przy brzegu morza? Chodzi mi o tzw free-zone maksymalnie blisko brzegu.... Byłam kiedyś z mężem na tym campingu (o ile się nie mylę) spodobał nam się basen itp... ale nie podobała nam się "wolna strefa" - a zazwyczaj w tej strefie szukamy miejsca na namiot.. i wybraliśmy Ulike. Jednak może źle szukaliśmy?
pozdrówki!
baczek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) baczek » 22.01.2014 20:34

Chyba nadal tak jest że nad samym brzegiem nie da rady, kiedyś na Naturist Camping Istra byla taka możliwość dosłownie do wody mieliśmy jakieś 8m, a teraz ktoryś raz będzie valalta ze względu na poziom ośrodka :hut:
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 22.01.2014 21:04

Przegladam ten cennik ale ciezko mi sie doliczyć, jesli komus to łatwo przyjdzie to mógłby mi podliczyc: 2 osoby, namiot, samochód osobowy ile za dzien? Wielkie dzięki z góry :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2014 00:23

Abi napisał(a):Przegladam ten cennik ale ciezko mi sie doliczyć, jesli komus to łatwo przyjdzie to mógłby mi podliczyc: 2 osoby, namiot, samochód osobowy ile za dzien? Wielkie dzięki z góry :wink:

W najdroższym okresie - doba na FKK Valalta - 51 euro
11.5 euro x 2, parcela 26 euro , taksa klimatyczna 2 x 1 euro :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FKK "Valalta" 2014 - sezon naturystyczny (Rovinj) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone