Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

E75 cieszyn-zilina

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kacpros
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2008
E75 cieszyn-zilina

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacpros » 05.08.2008 17:30

Witam, szukam pomocy w odpowiedzi na pytanie czy odcinek drogi E75 między cieszynem a ziliną jest płatny. Szukałem na forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2008 17:39

kacpros napisał(a):Witam, szukam pomocy w odpowiedzi na pytanie czy odcinek drogi E75 między cieszynem a ziliną jest płatny. Szukałem na forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Nie żartuj na tym forum o trasie Cieszyn - Zilina i dalej do Bratysławy napisano już więcej niż niż ci co tę trasę wymyślili poszukaj trochę.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 05.08.2008 21:23

zebik napisał(a):
kacpros napisał(a):Witam, szukam pomocy w odpowiedzi na pytanie czy odcinek drogi E75 między cieszynem a ziliną jest płatny. Szukałem na forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Nie żartuj na tym forum o trasie Cieszyn - Zilina i dalej do Bratysławy napisano już więcej niż niż ci co tę trasę wymyślili poszukaj trochę.

No cóż, albo dysgooglia, albo problem czytania ze zrozumieniem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2008 21:27

zebik napisał(a):
kacpros napisał(a):Witam, szukam pomocy w odpowiedzi na pytanie czy odcinek drogi E75 między cieszynem a ziliną jest płatny. Szukałem na forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Nie żartuj na tym forum o trasie Cieszyn - Zilina i dalej do Bratysławy napisano już więcej niż niż ci co tę trasę wymyślili poszukaj trochę.

Nie przesadzaj, więcej napisano o 86-ce :):)
Nie jest płatny. Amen.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2008 21:30

Sławomir Wocial napisał(a):
zebik napisał(a):
kacpros napisał(a):Witam, szukam pomocy w odpowiedzi na pytanie czy odcinek drogi E75 między cieszynem a ziliną jest płatny. Szukałem na forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Nie żartuj na tym forum o trasie Cieszyn - Zilina i dalej do Bratysławy napisano już więcej niż niż ci co tę trasę wymyślili poszukaj trochę.

Nie przesadzaj, więcej napisano o 86-ce :):)
Nie jest płatny. Amen.


No tak bo o 86 -ce napisano już poradnik
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 06.08.2008 19:07

Ale tam zdaje się od zeszłego roku jest tunel do przejazdu którym upoważnia winieta na autostrady. Tunel jest przy obwodnicya Cadca. Zdaje się , że o tym jest tu napisane http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s. W każdym bądź razie przed wjazdem do tulelu stał gliniarz i zatrzymywał pojazdy zdaje się te które nie miały winiety nalepionej, bo do mnie się nie przyczepił.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 06.08.2008 19:58

z tym tunelem to chyba żart takich głupot nie słyszłam
policja zatrzymuja za brak świateł
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007
Bez opłat

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 06.08.2008 20:40

Bez obawy. Na tym odcinku nie ma żadnych opłat. To sprawdzone.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.08.2008 21:30

Toranaga napisał(a):Tunel jest przy obwodnicya Cadca. Zdaje się , że o tym jest tu napisane http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s. W każdym bądź razie przed wjazdem do tulelu stał gliniarz i zatrzymywał pojazdy zdaje się te które nie miały winiety nalepionej, bo do mnie się nie przyczepił.


Faktycznie tam jest napisane:
D3 obchvat mesta Čadca (tunel Horelica).
Za to mapy interaktywne na w/w stronce nie pokazują obwodnicy jako odcinka płatnego.

Ale to jest w Słowacji - dalsza droga prowadzi do Bratysławy więc winietę i tak trzeba mieć...

Toranaga napisał(a):A W każdym bądź razie przed wjazdem do tulelu stał gliniarz i zatrzymywał pojazdy zdaje się te które nie miały winiety nalepionej, bo do mnie się nie przyczepił.


Tam namiętnie łapią za prędkość (trzeba patrzeć na znaki wyświetlane na tablicach) i "niemanie" świateł.
Ostatnio edytowano 06.08.2008 21:45 przez jdubowski, łącznie edytowano 1 raz
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 06.08.2008 21:35

Co do tunelu na wysokości Cadcy, to z tej stronki słowackich autostrad wyraźnie jednak wynika, że podlega on opłacie. Jeśli zatem ktoś nie potrzebuje za Żyliną winietki, musi jechać starą drogą przez centrum Cadcy, co w sumie nie jest takie straszne, gdyż jest tam całkiem miła knajpka, jadąc od Zwardonia po prawej stronie za starówką.
kacpros
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2008
Re: Bez opłat

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacpros » 06.08.2008 21:46

jimmi napisał(a):Bez obawy. Na tym odcinku nie ma żadnych opłat. To sprawdzone.


wielkie dzięki za pomoc :D :D :D
jak widać niektórych stać na orobine bezinteresownej pomocy a nie tylko na krytyke.
pozdrawiam.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 07.08.2008 08:31

Proponuję dokładniej czytać posty - dziękujesz bowiem za informację nie do końca zgodną z prawdą.
Jak napisano wyżej obwodnica Cadcy jest na pewno płatna, a na stronie słowackich autostrad wymieniony jest jeszcze jeden odcinek przed Żyliną (Strażov), gdzie potrzeba winietki. To chyba kwałek dwupasmówki przed samą Żyliną, jadąc od północy.
Natomiast rzeczywiście absolutnie bezpłatny jest odcinek Cieszyn - granica CZ/SK Mosty u Jablunkova.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 07.08.2008 08:39

Wracałem 28 lipca tym kawałkem przez Czechy i odniosłem wrażenie, że lepiej było jechać przez Zwardoń - roboty na drodze kolejka przez remontowanym wiaduktem i prawie cały czas teren zabudowany. Zasugerowałem się tym, że od Cieszyna do Bielska mamy w Polsce kawałek dobrej drogi ekspresowej (!!!). Zaznaczam, że nie znam stanu drogi Zwardoń - Żywiec - Bielsko w tym roku, ale w ubiegłym jechało mi się nieżle.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 07.08.2008 09:21

Od Żywca do Zwardonia sporo już otwarto nowych odcinków, a do przyszłego roku prawie całość (oprócz obwodnicy Węgierskiej Górki) ma być skończona.
Ostatnio edytowano 07.08.2008 09:26 przez Dr Seselj, łącznie edytowano 1 raz
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 07.08.2008 09:22

Ja wracałem tą samą drogą 25 lipca i miałem podobne odczucia - sporo się traci na tym odcinku.
Na szczęście kolejkę TIR-ów przed wiaduktem ominąłem jadąc starą drogą przez miasteczko Mosty u Jablunkova (prowadzą tam drogowskazy na objazd dla samochodów osobowych).
Natomiast jadąc z Polski bardzo źle jest oznaczony zjazd z obwodnicy Czeskiego Cieszyna na Żylinę, w związku z czym jadąc w nocy do Chorwacji przejechałem go i pojechałem już przez Czechy (fakt, że od granicy PL/CZ do Frydka Mistka jet już skończona droga ekspresowa).
Następnym razem pojadę chyba jednak przez Zwardoń.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone