Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 16:33

Danusiu,zostaliśmy ,mało tego byliśmy zadowoleni :)
Heterko,jeśli chcesz coś zamieścić,proszę bardzo,nie ma sprawy :) Mnie tak naprawdę żadna plaża nie urzekła w Czarnogórze,nawet w Sv Stefanie ,najbardziej podobało nam się w Perazica Do.Ale tak jak pisałam,już sobie wyrobiłam zdanie i zwiedzać Czarnogórę tak,bardzo chętnie,ale plażować i leniuchować to tylko w Chorwacji :wink:

Pod wieczór zjawił się w końcu Ilja ,zastał nas siedzących przy laptopie i oglądających po raz kolejny apartman ,który okazał się nieco inny niż na stronce.Ilja to starszy pan,dobrze mówiący po angielski,niezwykle sympatyczny.Od razy zorientował się chyba o co chodzi.Pytam go dlaczego nie ma aneksu kuchennego i klimatyzacji,on odpowiada ,że ja nie zarezerwowałam apartmana tylko pokój 3 osobowy 8O ,że klimatyzacja jest,ale w innych pokojach ,a tu nie potrzebna bo są grube mury.Trochę nosem pokręciłam ,ale cena była niska ,a co do klimy okazało się ,że miał rację.Wcale nie odczuwaliśmy w tym pokoju gorąca.Było w sam raz.
Miałam pralkę,ciepłą wodę,czystą pościel,wygodne łóżka,internet ,no to zostaliśmy.Potem co wieczór Ilja zaglądał do nas i gawędziliśmy trochę,ale nie był nachalny ,spytał czy czegoś nie brakuje,gdzie byliśmy ,podrzucił jakieś mapki,foldery ,mówił dobranoc i wyjeżdżał,bo nie mieszkał w tym domu.Mile wspominamy,choć wolałabym lepsze troszkę warunki :) A zdjęcia na stronce były robione w apartmanach Ilji na górze domu ,oraz u jego brata w domu obok :/
Aha ,z gotowaniem było tak,że byliśmy przygotowanie jeśli chodzi o kuchenkę,patelnię,garnki,bo potem wybieraliśmy się na kemping ,więc pichciliśmy w pokoju,czasem tak,ze korki wywalało :oczko_usmiech:
Potem już wiedziałam,że jak gotuję ,to nie mogę suszyć włosów :lol:

Kiedy już się trochę zadomowiliśmy i odpoczęliśmy ,pojechaliśmy na spacer zobaczyć męski klasztor prawosławny Monaster Gradište ,a potem jeszcze jeden Monaster Reževići .Kiedy byliśmy przy tym drugim, z góry ujrzeliśmy ładną plażę,postanowiliśmy się tam udać i wykąpać .Okazała się to plaża Perazica Do .Bardzo fajna i ta nam najbardziej przypadła do gustu .
Załączniki:
DSC_0007.JPG
w oddali Sv Stefan
P6290124.JPG
P6290114 (2).JPG
P6290103.JPG
P6290101.JPG
P6290100.JPG
P6290094 (2).JPG
P6290090.JPG
P6290089.JPG
P6290087.JPG
P6290086.JPG
Razevici
P6280056.JPG
P6280052.JPG
Gradiśte
Ostatnio edytowano 17.11.2014 16:46 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.11.2014 16:42

andeo napisał(a):już sobie wyrobiłam zdanie i zwiedzać Czarnogórę tak,bardzo chętnie,ale plażować i leniuchować to tylko w Chorwacji :wink:

Całkowicie się z Tobą zgadzam. :wink:

A czy mogę niedyskretnie zapytać, jaka jest cena takiego pokoju w Petrovacu? Tylko z ciekawości, bo tam na pewno się nie wybieram - choć niedawno właśnie jeden znajomy usiłował mnie namówić na super apartament w domu z basenem właśnie w Petrovacu i nie mógł zrozumieć, dlaczego nie chcę tam spędzić całego urlopu... :mrgreen: :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 16:50

Muszę przyznać ,że nie mam pamięci do cyferek i specjalnie notatek też nie robię,ale wydaje mi się ,że wyszło,niecałe 30 euro za 3 osoby na dobę .Do końca nie jestem pewna ;)musiałabym jeszcze poszperać na pewno gdzieś by się znalazła kartka z bookingu .W każdym razie można sobie zerknąć na Booking Krš Medinski,jak to wyglądało .Ja nie robiłam fotek ,bo nie specjalnie było czego ;)
Ostatnio edytowano 17.11.2014 16:57 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.11.2014 16:54

Masz historię na bookingu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.11.2014 16:59

Dzięki za info. Rzeczywiście niedrogo.

Plaża w Perazica Do też mi się podobała - w zasadzie jako jedyna z zobaczonych w Czarnogórze. Te domki przy niej mają swój urok...
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 17:03

Tak ,pamiętam,rozmawiałyśmy o niej ,jak dla mnie, mimo tej budowy plaża miała swój urok :)

No i jest już 5 dzień naszej wycieczki.
Dziś wybieramy się do Mauzoleum Niegosza .Znajduje się ono w masywie górskim Lovćen,na szczycie Jezerskim .Wejścia pilnują dwie potężne Czarnogórki z marmuru ,trzeba zapłacić za wejście,nie pamiętam ile ,ale nie dużo.Grobowiec Niegosza znajduje się z tyłu mauzoleum w krypcie .Wszystko jest z marmuru, a nad pomnikiem przywódcy widnieje złote sklepienie,robi wrażenie 8O
Na Jezerskim Vrhu jest wspaniały punkt widokowy i dla tych widoków tu przyjechaliśmy .Jest pięknie!
Najwyższy szczyt Lovćen to Štirovnik ,niedostępny dla turystów.
W dniu kiedy tam byliśmy, był niesamowity upał ,więc przejście tunelem dawało ochłodę :) Na zdjęciu jest również parking,nie jest on duży i niektóre auta parkowały wzdłuż ulicy.
DSC_0031.JPG
DSC_0025.JPG
DSC_0023.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0056.JPG
DSC_0054.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0036.JPG
DSC_0062.JPG
DSC_0059.JPG
DSC_0058.JPG
P6290015.JPG
P6290011.JPG
P6290010.JPG
DSC_0074.JPG
DSC_0070.JPG


Troszkę kolejność mi się pomieszała,ale mam nadzieje ,że wybaczycie ;)
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 17.11.2014 20:23

Ah ta Czarnogóra!
Byłem obok petrovaca w Buljaricy tj ok 5 km od niego,sama plaża w Petrovacu porażka ,ludzi mnóstwo a u nas było super duża plaża i mniej turystów, taka trochę "dziura" ale spoko. Czarnogóra jest piękna i taka dzika, jeszcze nie oblegana przez turystów oprócz ruskich którzy wykupują co się da. Na pewno wybiorę się tam jeszcze jeśli wyląduję na peljesacu. Pozdrawiam.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.11.2014 20:34

w końcu jakaś nowa relacja :wink:
i to z Czarnogóry
będę zaglądać :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 21:52

szery napisał(a):Ah ta Czarnogóra!
Byłem obok petrovaca w Buljaricy tj ok 5 km od niego,sama plaża w Petrovacu porażka ,ludzi mnóstwo a u nas było super duża plaża i mniej turystów, taka trochę "dziura" ale spoko. Czarnogóra jest piękna i taka dzika, jeszcze nie oblegana przez turystów oprócz ruskich którzy wykupują co się da. Na pewno wybiorę się tam jeszcze jeśli wyląduję na peljesacu. Pozdrawiam.

Witaj!
Tak wiem gdzie jest Buljarica ,też byliśmy na tej plaży ,ale nie robiłam fotek :)

Kasiu i Krzysiu hej! miło mi będzie jak będziecie zaglądać :papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 17.11.2014 22:46

emi13214 napisał(a):Ja przyznam szczerze najdroższy obiad w czasie moich wakacyjnych wyjazdów jadłam właśnie w Czarnogórze. Może stąd moja niechęć do tego kraju, ale była to Budva, część przy plażowa i zamówiliśmy rybkę ( dorada), sałatkę szopską oraz po piwku. Za dwie osoby zapłaciliśmy 40 euro!!!:(. Jedzenie było dobre, ale cena powaliła nas na kolana.
Budva chyba mi obrzydziła Czarnogórę, bo był tam taki tłok i generalnie wrażenie brudu dookoła, że stwierdziłam iż więcej tam nie pojadę.
Nie neguję całej Czarnogóry, ale na razie mnie tam "nie ciągnie".
Tym nie mniej chętnie poczytam, może kiedyś jeszcze mi się odmieni.


no to fatalnie trafiliście, bo Budva jest chyba najdroższą miejscowością w Czarnogórze, a to ze względu na tłumy rosjan :evil:
rzeczywiście można się zrazić 8O
my dosyć często (jak na nas) jedliśmy w knajpkach i ceny były niższe niż w cro :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.11.2014 23:22

andeo napisał(a):O godz 20tej dojeżdżamy na most.Dostajemy sms od właścicieli kampu ,że czekają na nas na moście ..miło .
Rozglądamy się,podziwiamy widok z mostu i odnajdujemy Mirę i jej męża Drażka :) Mówią ,że mamy jechać za nimi,ponieważ trudno dojechać na kamp ,nie znając drogi.Tak też robimy ,wąską ścieżynką ,ostro w dół zjeżdżamy


ha, ha, ha a my stojąc na moście patrzyliśmy sobie w dół na te domki i myśleliśmy jaki stamtąd musi być widok i że to ciekawe miejsce na wypoczynek :D

andeo napisał(a):Jadę dalej z relacją

no strasznie lecisz, w pierwszej chwili pomyślałem że przeoczyłem Twoją relację przez ostatni tydzień, a tu jest dopiero drugi dzień na forum

czuję się trochę jak u siebie, ale miło zobaczyć coś innym okiem i z innego kąta, ciekawe uzupełnienie,
zdjęcie z góry na Sv. Stefan rewelacja

no i super pogoda na Lovcenie :D widoki miód, my niestety nie byliśmy

teraz przekonałem się i utwierdziłem, że muszę tam jeszcze wrócić
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 23:32

Cześć Dejvid ! już zastanawiałam się kiedy tu zajrzysz ;)
Fajnie,że się podoba .To prawda ,na Jezerski Vrh warto wejść dla tych widoków ,ale i tak widoczność mogłaby być lepsza :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.11.2014 00:45

Super fotki, :D tylko nie mogę nadążyć bo mi prąd wyłączyli :evil:
......a przecież na wyborach byłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.11.2014 08:54

andeo napisał(a):...pichciliśmy w pokoju,czasem tak,ze korki wywalało :oczko_usmiech:
Potem już wiedziałam,że jak gotuję ,to nie mogę suszyć włosów :lol:


To nie wiedziałaś o tym, że tak się dzieje?
W Chorwacji to normalka...




:lol: :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 18.11.2014 10:59

Lontnikwsk spokojnie ,nadrobisz ,nie zamierzam się stąd zwinąć :) Fajnie ,że jesteś częstym gościem :smo:

Vjetar no nie wiedziałam,bo jak może pamiętasz ,albo i nie ,w tamtym roku nie musiałam gotować, ani w Chorwacji ,ani Czarnogórze :mrgreen:
Korki były starego typu ,więc była zabawa ,raz wywaliły i stwierdziliśmy ,trudno,podłączymy do innego gniazdka,zanim Ilja nam naprawi ,bo Korki były ukryte gdzieś na zewnątrz domu ...
no i było wszystko ok,dopóki nie wróciliśmy z wycieczki i okazało się,że nie mamy ciepłej wody,bo korek ,który wyskoczył był m.in od bojlera :roll: .Ale nie poddaliśmy się,zostało szybciutko naprawione i potem już było ok :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone