Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

durmitor

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mieszko181
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.09.2006
durmitor

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszko181 » 11.03.2007 16:49

Witam w tym roku w drodze na wybrzeze czarnogorskie mam zamiar zatrzymac sie gdzies w ok gór durmitor ale niestety zbyt wiele o tych górach nie moge znalezc wiec prosiłbym o pomoc. Interesuje mnie gdzie najlepiej przenocowac, jakie sa ceny noclegów i jake trasy przebyc chodzi mi o jakies trudniejsze trasy z duża ekzpozycja
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.03.2007 17:01

Z noclegami w Durmitorze nie mam doświadczenia. Mogę za to polecić super stronę z przeglądem całego Durmitoru, linkami do poszczególnych szczytów i spisem szlaków.
pzdr
mieszko181
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszko181 » 11.03.2007 17:04

A ktora z tras bys polecal ??????????????
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.03.2007 21:33

A np możesz się przejśc z Żabljaka na najwyższy szczyt Bobotov Kuk - teoria mówi, że 5 godzin, myśmy się ciągły bez rozłażenia siedem :lol: no i po drodze pooglądasz gdzie by tu na ekspozycje jeszcze :).
Albo na Mededa - Niedźwiedzia Małego i pewnie na Savin Kuk tez by można i jeszcze w wiele miejsc :). Gdzieś w którymś wątku wkleiłam zdjęcie kawałka mapy po Durmitorze, gdzie były czasy przejść na poszczególnych szlakach. Spróbuję poszukać tej fotki (w image shacku jakos nie umiem odnaleźć), a jak nie, to znajdę mapę i to zeskanuję jeszcze raz.

My spałyśmy na kepmie u Miny. Wklejam fragment o nim ze strony: http://gory.interia.pl/mapy/news?inf=100100539

"Noclegi: liczne kwatery w Žabljaku oferują niezły standard za 5-10 euro od osoby. W miasteczku znajdują się dwa kempingi. Polecamy nowopowstały kemp Milovana Vojinovića, czyli Miszy. Zaplecze socjalne jest bardzo dobre, a za nocleg w namiocie płaci się 3 euro od osoby. Oprócz tego można wynająć domki (sześcioosobowy kosztuje 30 euro za dobę). Na kemping dojeżdża się, skręcając skośnie w prawo z drogi Žabljak - Pašina Voda, kierując się na Motički Gaj. Jadąc asfaltem do końca, dojeżdża się do włości Miszy"
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 12.03.2007 09:21

shtriga napisał(a):Gdzieś w którymś wątku wkleiłam zdjęcie kawałka mapy po Durmitorze, gdzie były czasy przejść na poszczególnych szlakach. Spróbuję poszukać tej fotki (w image shacku jakos nie umiem odnaleźć), a jak nie, to znajdę mapę i to zeskanuję jeszcze raz.


A ja pamiętam gdzie, bo to dla mnie wklejałaś :-)
Tutaj, gdzies w 3/4 strony
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 12.03.2007 11:48

Dziękuję! Wiedziałam, że to ten Twój wątek był - doszłam do 15 strony i się poddałam, a to proszę - na 16 str. było :lol: :lol: :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.03.2007 09:28

Tu jest fajna stronka z mapami, będąc w Durmitorze, korzystalem wlaśnie z wydruków z tej strony :D

http://travel.valek.net/browse.cgi?map=d

Durmitor skala 1:25 000
cvique
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.07.2004
jechalem w druga strone, w zabljaku sa kwatery, wybor jest

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvique » 23.05.2007 09:35

duzy, ceny ok 8 euro. jadna zasadnicza porada - wezcie SUPER DOKŁADNĄ MAPĘ. bez niej stracicie duzo czasu. nie kombinujcie z wyznaczaniem trasy. ps. drogi w serbii sa fatalnie oznaczone.
kuchcik77
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 16.06.2007
tydzień w Zabljaku-transport poszukiwany

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchcik77 » 17.06.2007 00:43

Witam,
Chciałbym wybrac sie w Durmitor. Pociągiem z okolic Cieszyna dałoby radę zmieścić sie w 500 zeta ( Katowice-Zwardoń ok 10pln Skalite- Komarno ok 40zł, Komarom- Kelebia 70zł, Subotica-Belgrad-Zabljak 80 zł. Plus jakies ubezpieczenia, zarcie podrodze, przejściówki, łapówki;)
Jesli chodzioprzejazd autkiem to te mniej więcej 2800km z róznymi opłatami mozna spokojnie zrobic za 1000zeta od autka, zakładając 4 sztuki globtroterów wychodzi troszketaniej niż pociągami..

Dlatego chetnie dołączyłbym się ( z kolezanką) do jakiejs dwuosobowej ekipy chcacej wybrac siędo Czarnogóry w s 2 dekadzie sierpnia.(na jakieś 6-8dni)
Co do noclegów albo kwatery (średnio10e) albo namiot na polu namiotowym ( approx. 5 euro na łeba) albo na dziko w górach- oczywiście wmiejscach do tego wyznaczonych hehe


Zapytanie jest wybitnie sądujace bo wczesniej jadę do Szwajcarii i nie wiem czy nie będę miałdosc chodzenia po górach he he.

Pozdrawiam ,Kuchcik

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone