Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

drugie życie butelki PET

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005
drugie życie butelki PET

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 28.08.2006 21:09

postaram się opisać -wnioski wysuńmy sami.

Dziś wróciłem z Cro , i najbardziej chyba mnie przeraził widok ludzi grzebiących w śmietnikach , w naszym kraju to rzecz którą widzimy niestety często -bieda rzecz straszna , ale tam pod śmietniki widziałem podjeżdżające auta - co mnie zaskoczyło. Wysiada z auta człowiek ( tubylec) zakłada rękawiczki i wygrzebuje z worków w kontenerach plastikowe butelki typu PET 1,5 l.
Cały świat ma problem jak się ich pozbyć - tu znaleziono recepte -leje sie w te butelki wino może rakije ( osobiście widziałem wino na straganie w butelce z napisem Ustronianka ,Pepsi)
moja 12 letnia córka nazwała to RAK i JA ja dodam od siebie że słyszałem że wino musi leżakowa -tu bukiet trunku powstaje w procesie butelkowania -
APEL Mamo - nie wyrzucaj brudnego pampersa razem z butelką PET - może ona do Ciebie wrócic .
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 28.08.2006 21:47

Co do odzyskiwania PETów ze śmietnika może to może częściowe wyjaśnienie znajdziesz w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=13514&highlight=butelki

Nie każde wino musi leżakować nie wiadomo jak długo żeby zdało się do picia.
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 28.08.2006 22:01

Wniosek numer jeden:
Trzeba kupić zgrzewke wody i iść kupować wino , rakiję ze swoim petem:)

Wniosek numer dwa:
Najlepiej się maja abstynenci....hihihhihi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2006 15:48

gospodarz napisał(a):Co do odzyskiwania PETów ze śmietnika może to może częściowe wyjaśnienie znajdziesz w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=13514&highlight=butelki
......

To nie tylko częściowe wyjaśnienie, ale myślę gospodarz, że całkowite :lol:
Butelka w skupie kosztuje 0,5 HRK i jest to na tyle atrakcyjna cena, że ludzie grzebią w kubłach i mają z tego zarobek, Państwo ma pomysł na oczyszczanie terenu z PET-ów, a płaci ostateczny konsument, bo ta kwota jest doliczona do ceny - o czym informują napisy na etykietach. Dla mnie jest to logiczne i dobre rozwiązanie.
P.S.
W tym roku jeszcze nie musiałem "dorabiać" do wypoczynku...byłem tym "konsumentem" :wink: :lol:
pj
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pj » 29.08.2006 16:21

Bardzo dobry pomysł , który przydałby się i u nas w Polsce.
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 30.08.2006 22:50

mnie to jednak po prostu obrzydza -jak wyparzysz taką butelke plastikową ?
Piotr Bydgoszcz
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bydgoszcz » 30.08.2006 23:14

Widziałem w tym roku Chorwata, jechał samochodem po dach wypełnionym tymi butelkami. Rozmawiałem potem ze znajomą Chorwatką i dowiedziałem się, że tek człowiek wyciąga dziennie ok. 100 euro z tych butelek. Pytałem się, że chyba 100 kun, ale nie, chodziło o 100 euro.
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 31.08.2006 09:19

Jak to powiadał jeden mądry gościu :): pieniądze leżą na ulicy ......lub w pojemnikach na plastiki :):):)

A my w naszym kaczorlandzie zginiemy przysypani górą plastików :evil:

PS

Pozdrowienia dla krajana z Bydgoszczy :P
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 01.09.2006 09:10

Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.09.2006 09:52

e.zetka napisał(a):Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!

No własnie ! Przecież jak do peta wlejesz Rakiję to żaden drobnoustrój nie ma prawa przetrwać. :wink:
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 01.09.2006 12:41

e.zetka napisał(a):Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!


no tak ty pewnie tylko je płuczesz w morskiej wodzie :):):):):):):)

miełego :twisted:
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 01.09.2006 13:03

I jeszcze wsypuję drobny żwirek, zeby dobrze ją wyczyścić :lol: :lol: :lol:
zzzzzzz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzzzzzz » 01.09.2006 14:01

W tym roku widziałam w Cro pod marketem wielkie kolejki do "mielarki" petów. Ludzie przychodzili z całymi worami, odbierali pieniądze i dopiero szli na zakupy. Pod tym skupem stało też paru Włochów, którzy oglądali to ze ździwieniem, śmiali się i kręcili z tego film. Chyba takie akcje sa im zupełnie obce. We Włoszech wszędzie leżą śmieci.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 01.09.2006 14:37

[guote]A my w naszym kaczorlandzie zginiemy przysypani górą plastików [/quote]

od Kaczorów to prosze sie odwalić :D :D :D
Już nam nazwę papieru chciał pis zmieniac :P [/quote]
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.09.2006 07:47

Koło mnie na campingu mieszkali Niemcy. Niemka chodziła po okolicznych śmietnikach i zbierała butelki i puszki po piwie. Jak już nazbierała całą przyczepkę, to pogniotła je i pojechali je sprzedać. Byłam w szoku!!!
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone