Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

drugie życie butelki PET

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zibek
Croentuzjasta
drugie życie butelki PET

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 28.08.2006 21:09

postaram się opisać -wnioski wysuńmy sami.

Dziś wróciłem z Cro , i najbardziej chyba mnie przeraził widok ludzi grzebiących w śmietnikach , w naszym kraju to rzecz którą widzimy niestety często -bieda rzecz straszna , ale tam pod śmietniki widziałem podjeżdżające auta - co mnie zaskoczyło. Wysiada z auta człowiek ( tubylec) zakłada rękawiczki i wygrzebuje z worków w kontenerach plastikowe butelki typu PET 1,5 l.
Cały świat ma problem jak się ich pozbyć - tu znaleziono recepte -leje sie w te butelki wino może rakije ( osobiście widziałem wino na straganie w butelce z napisem Ustronianka ,Pepsi)
moja 12 letnia córka nazwała to RAK i JA ja dodam od siebie że słyszałem że wino musi leżakowa -tu bukiet trunku powstaje w procesie butelkowania -
APEL Mamo - nie wyrzucaj brudnego pampersa razem z butelką PET - może ona do Ciebie wrócic .
gospodarz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 28.08.2006 21:47

Co do odzyskiwania PETów ze śmietnika może to może częściowe wyjaśnienie znajdziesz w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=13514&highlight=butelki

Nie każde wino musi leżakować nie wiadomo jak długo żeby zdało się do picia.
antek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 28.08.2006 22:01

Wniosek numer jeden:
Trzeba kupić zgrzewke wody i iść kupować wino , rakiję ze swoim petem:)

Wniosek numer dwa:
Najlepiej się maja abstynenci....hihihhihi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2006 15:48

gospodarz napisał(a):Co do odzyskiwania PETów ze śmietnika może to może częściowe wyjaśnienie znajdziesz w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=13514&highlight=butelki
......

To nie tylko częściowe wyjaśnienie, ale myślę gospodarz, że całkowite :lol:
Butelka w skupie kosztuje 0,5 HRK i jest to na tyle atrakcyjna cena, że ludzie grzebią w kubłach i mają z tego zarobek, Państwo ma pomysł na oczyszczanie terenu z PET-ów, a płaci ostateczny konsument, bo ta kwota jest doliczona do ceny - o czym informują napisy na etykietach. Dla mnie jest to logiczne i dobre rozwiązanie.
P.S.
W tym roku jeszcze nie musiałem "dorabiać" do wypoczynku...byłem tym "konsumentem" :wink: :lol:
pj
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pj » 29.08.2006 16:21

Bardzo dobry pomysł , który przydałby się i u nas w Polsce.
zibek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 30.08.2006 22:50

mnie to jednak po prostu obrzydza -jak wyparzysz taką butelke plastikową ?
Piotr Bydgoszcz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bydgoszcz » 30.08.2006 23:14

Widziałem w tym roku Chorwata, jechał samochodem po dach wypełnionym tymi butelkami. Rozmawiałem potem ze znajomą Chorwatką i dowiedziałem się, że tek człowiek wyciąga dziennie ok. 100 euro z tych butelek. Pytałem się, że chyba 100 kun, ale nie, chodziło o 100 euro.
VOID
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 31.08.2006 09:19

Jak to powiadał jeden mądry gościu :): pieniądze leżą na ulicy ......lub w pojemnikach na plastiki :):):)

A my w naszym kaczorlandzie zginiemy przysypani górą plastików :evil:

PS

Pozdrowienia dla krajana z Bydgoszczy :P
e.zetka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 01.09.2006 09:10

Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!
AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.09.2006 09:52

e.zetka napisał(a):Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!

No własnie ! Przecież jak do peta wlejesz Rakiję to żaden drobnoustrój nie ma prawa przetrwać. :wink:
VOID
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 01.09.2006 12:41

e.zetka napisał(a):Ludzie!!! Jakie wyparzanie butelek!!!

no tak ty pewnie tylko je płuczesz w morskiej wodzie :):):):):):):)

miełego :twisted:
e.zetka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 01.09.2006 13:03

I jeszcze wsypuję drobny żwirek, zeby dobrze ją wyczyścić :lol: :lol: :lol:
zzzzzzz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzzzzzz » 01.09.2006 14:01

W tym roku widziałam w Cro pod marketem wielkie kolejki do "mielarki" petów. Ludzie przychodzili z całymi worami, odbierali pieniądze i dopiero szli na zakupy. Pod tym skupem stało też paru Włochów, którzy oglądali to ze ździwieniem, śmiali się i kręcili z tego film. Chyba takie akcje sa im zupełnie obce. We Włoszech wszędzie leżą śmieci.
madzia1981
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 01.09.2006 14:37

[guote]A my w naszym kaczorlandzie zginiemy przysypani górą plastików [/quote]

od Kaczorów to prosze sie odwalić :D :D :D
Już nam nazwę papieru chciał pis zmieniac :P [/quote]
anetka1011
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.09.2006 07:47

Koło mnie na campingu mieszkali Niemcy. Niemka chodziła po okolicznych śmietnikach i zbierała butelki i puszki po piwie. Jak już nazbierała całą przyczepkę, to pogniotła je i pojechali je sprzedać. Byłam w szoku!!!
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021