Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Draśnice 2011 - mieścinka nieodkryta

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 01.03.2012 14:28

No wiesz co 8O ............takie rybki pokazujesz :lol: , przed obiadem :wink: i pomidorki, mniam :lol:
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 01.03.2012 16:11

Zapomniałem jeszcze pochwalić się widokami jakimi delektował się nasz samochodzik :lol:
Obrazek
pawell*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 18.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawell* » 01.03.2012 17:05

ja mimo wszystko ze po obiedzie to tymi rybkami narobiłeś mi smaka... ale coz na takie cuda to do września trzeba czekać :)
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 01.03.2012 20:15

Przysiadam w czytelni i czekam na ciąg dalszy
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 01.03.2012 20:48

andy_n napisał(a):Zapomniałem jeszcze pochwalić się widokami jakimi delektował się nasz samochodzik :lol:
Obrazek


Ah, zazdroszczę widoczku :D Musiałeś pamiętać o zaciąganiu hamulca, żeby nie zachciało mu się popływać w Jadranie :lol: :wink:
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 01.03.2012 21:57

trevia napisał(a):Musiałeś pamiętać o zaciąganiu hamulca, żeby nie zachciało mu się popływać w Jadranie :lol: :wink:

Tak, z tym hamulcem ręcznym to rok temu była niezła heca :?
Okazało się, że tuż przed wyjazdem do CRO, delikatnie "pogorszył" mi się hamulec ręczny. Po przyjeździe do Draśnic, tego hamulca już prawie nie miałem. :?
Mimo to mobilek stał na tego typu parkingach i co gorsza byliśmy na sv. Jure i tam też chwilę parkował. Ależ wtedy ja miałem cykora.
Po powrocie do Polski usterke usunąłem i od tej pory, hamulec postojowy to podstawa.
Domelozo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domelozo » 01.03.2012 22:17

Witam

Czy w Draśnicach znajduje się jakiś targ ze świeżutkimi owocami morza oraz rybkami? :) I jakie są mniej więcej ceny apartamentów w sierpniu 2+0.

Pozdrawiam.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 01.03.2012 22:25

Domelozo napisał(a):Czy w Draśnicach znajduje się jakiś targ ze świeżutkimi owocami morza oraz rybkami:) I jakie są mniej więcej ceny apartamentów w sierpniu 2+0

Według mojej wiedzy targu rybnego w w Draśnicach nie ma.
Można podejść wczesnym rankiem do rybaków wracających z połowów i u nich nabyć świeżą rybkę.
My, w lipcu 2011 za apartament 2+2 płaciliśmy 50 EUR. Niestety nie znam cen 2+0.
Domelozo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domelozo » 01.03.2012 22:29

Przyjemnie, że można nabyć świeżą rybkę z rana, ale kto ją później wypatroszy ?? :) Korzystając z okazji, czy z Draśnic jest możliwość udania się do Dubrovnika jakimś autobusem z samego rana i wrócić wieczorem, tzn. czy są organizowane tam takie wyjazdy np. z biura turystycznego, a może są niezależne autobusy PKSy :)
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 01.03.2012 22:38

O wyjazdach zorganizowanych przez biuro turystyczne nie słyszałem, choć nie wykluczam.
Natomiast na wysokości Draśnic, na drodze nr 8 (Jadranka) jest przystanek ichniejszego PKS-u, którego trasa w większości przypadków prowadzi do samego Dubrownika. Autobusy zatrzymujesz poprzez machnięcie ręką a za bilet płacisz u kierowcy.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 01.03.2012 23:00

Kilka fotek z wyjazdu do Makarskiej

Jadranka w okolicach Tucepi
Obrazek

Na wzgórzu ponad portu w Podgorze znajduje się pomnik 'Galebova krila' (Skrzydła mewy)
Obrazek

W Makarskiej załapaliśmy się na mały meczyk
Obrazek

W oczekiwaniu na pizzę
Obrazek
W tej restauracji obsługiwał super kelner, znający chyba wszystkie języki świata :wink: A skusił nas do swojej knajpki, przekupując nasze dzieci lizakami. Robił to bardzo przekonująco i absolutnie nie nachalnie.

Jachciki w porcie
Obrazek
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 01.03.2012 23:28

Brawo. Chyba mnie zachęcileś do zmiany wakacyjnych planów. Może jakieś namiary na apartament - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :lol:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 02.03.2012 11:52

Wygląda na to, że te Draśnice to malutka i spokojna miejscowość.
Mi by odpowiadała ale zastanawiam się czy dla dzieci 8 i 12 lat jest tam wystarczająco atrakcji. Z kolei Makarska czy Podgora to tłumy i tam nie chcę jechać. Zastanawiam się nad Igrane. Byłeś, przejeżdżałeś andy_n?
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 02.03.2012 12:30

Dubrownik

Po przyjeździe do Draśnic, przez kilka pierwszych dni nasz wypoczynek ograniczał się jedynie do pokonywania trasy dom-plaża-dom 8)

Jednak taki stan nie trwał długo. Postanowiliśmy pojechać do Dubrownika, aby zmierzyć się z tymi otoczonymi mitami murami miasta.
Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy uprzedzali nas, abyśmy koniecznie wyjechali bardzo wcześnie rano, tak aby we wczesnych godzinach porannych wejść na mury. Później jest totalna patelnia i możemy tej zabójczej trasy nie pokonać.

OK. Tak też zrobiliśmy. Ok 6 rano, wyspani i spakowani ruszyliśmy do Dubrownika. Tyle tylko, że od samego początku wszystko szło niezgodnie z planem.
Otóż całą drogę jechaliśmy w ....deszczu :evil:
Jedziemy, jedziemy, Dubrownik coraz bliżej a deszcz jak siąpił tak siąpi.

Mimo niesprzyjającej pogody problem z zaparkowaniem oczywiście był.
Po kilku "kółeczkach", wjechałem w jakąś boczna uliczkę i tam znalazłem wolne miejsce parkingowe. Niby parkomat w okolicy był, ale zaparkowane samochody żadnych kwitków nie miały.
Obrazek

Taki mieliśmy widok z parkingu
Obrazek

i kawałek dalej
Obrazek
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 02.03.2012 12:41

Dżejan napisał(a):Wygląda na to, że te Draśnice to malutka i spokojna miejscowość. Mi by odpowiadała ale zastanawiam się czy dla dzieci 8 i 12 lat jest tam wystarczająco atrakcji.

Wszystko co napisałeś to prawda. Co do atrakcji, to oczekuj bardziej "naturalnych" atrakcji. Moi chłopcy mieli 5 i 7 lat i dla nich było OK.

Dżejan napisał(a):Z kolei Makarska czy Podgora to tłumy i tam nie chcę jechać. Zastanawiam się nad Igrane. Byłeś, przejeżdżałeś andy_n?

Powiem tak: Makarską jako miejsce wypoczynku, całkowicie odrzucam. Miejsce na okazjonalny przyjazd, obiad i spacer - czemu nie.
Podgora i Tucepi to miejscowości pośrednie pomiędzy Draśnicami i Makarską.
W Igrane niestety nie byłem (widziałem tylko z góry :P ), ale mogę przypuszczać że to mniej więcej liga Podgory.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Draśnice 2011 - mieścinka nieodkryta - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone