Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do żeglarzy!

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Do żeglarzy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 25.03.2004 15:28

Czy są tu jacyś żeglarze, spędający urlop w HR na łódce????
Sądząc po wypowiedziach na forum to wszyscy jadą na "ląd pod stopami".
Czy ktoś z Was spędził urlop w HR na jachcie??? Interesują mnie wrażenia i ew. porównanie z innymi krajami, np. Grecją.
Chorwacja wydaje się być rajem dla żeglarzy i przyznam że nieraz z zazdrością patrzyłem jak ludzie sobie pływają gdzie chcą - na Jadranie to idealny środek lokomocji.
A może żeglarze mają jakiś swój portal, ktoś może wie???
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 25.03.2004 16:24

A oso chozi.
Ja spędzam na łódce bols.
:arrow:
Ermeland
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 09.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ermeland » 25.03.2004 17:41

mi zaproponowano, aby w tym roku udać się na jacht. niestety szczegółów eskapady jeszcze nie znam. niemniej jednak muszę przyznać, że oferta jest niezwykle kusząca. jak każda żeglarska zresztą :lol:

ahoj
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 27.03.2004 20:22

Coraz więcej polskich łódek pływa w Chorwacji.
Inni czarterują w miejscowych firmach, których tu pełno.
Parę lat temu na weekend majowy polskich żeglarzy dowoziły autobusy. Potem w portach między Zadarem a Splitem tylko ich było słychać.
Teraz podrożało, majówki się skróciły to i polaków mniej.
W ostatnim roku w sezonie to już nawet czeskich załóg było więcej niż Polaków.
W tym roku ceny poszły w górę o 10 procent, euro o ponad 10% więc pewnie rodaków znów ubędzie.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.03.2004 20:37

Miałam przyjemność spędzić bajeczny tydzień wakacji na jachcie kilka lat temu końcem września i poczatkiem października ( 1999 r).
Jacht był wyczarterowany z mariny w okolicach Zadaru. Zwiedziliśmy między innymi PN Kornati, dopłyneliśmu do Murter'u, Primośten'u - to z takich znanych i do tych "nazwanych" miejsc.
Wakacje na jachcie nie mogą się równać z pobytem na lądzie( choć ten też jest wspaniały - równiez w ten sposób spędzam urlop w HR).
Sama nie jestem zeglarzem - byłam tylko załogą, przeżyliśmy dwa dni dość sztormowej pogody ( oj mocno wiało lało i ogólnie jak dla mnie było ekstermalnie - burze i te sprawy) ale reszta rejsu to piękna słoneczna i upalna pogoda z cudownymi widokami i delfinami wkoło łodzi.
Polecam taki rodzaj wypoczynku choć jest b. drogi ( dlatego warto wybrać się poza sezonem). :roll:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 27.03.2004 23:38

...polecam...
tylko nie zawsze jest leko dobrac odpowiednia zaloge...moja Ania jak laska z Ustki super sobie radzi na morzu i na jachcie. Ale widziale u innich take zle situacje ze wspolczuje.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 28.03.2004 15:41

Leon napisał(a):...polecam...
tylko nie zawsze jest leko dobrac odpowiednia zaloge...moja Ania jak laska z Ustki super sobie radzi na morzu i na jachcie. Ale widziale u innich take zle situacje ze wspolczuje.

Nie wszyscy polscy żeglarze nie są idałami, ale poziom innych nacji też często jest daleki od ideału.
Polakom "szkodzi" polski system szkolenia żeglarskiego.
Zazwyczaj dopiero na miejscu w Chorwacji uczą się podstawowych manewrów przy wpływaniu i wypływaniu do portu. Na kursach tego nie ma!
ches
Croentuzjasta
Posty: 320
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ches » 28.03.2004 22:19

masz piękną stronę Korala i fajne linki

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone