Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do użytkowników przyczep kempingowych

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.12.2012 09:43

Brok jeżeli mogę Ci coś polecić, to z własnego doświadczenia jeżdzenia przez 10 lat z cepą na kempingi, teraz kamperem, proponuje wpierw wypożyczyć przyczepę na weekend albo trochę dłuższy weekend np. majówkę i przejechać się gdzieś nie daleko żebyś mógł sprawdzić jak Ci się z tą przyczepą jedzie i jak w niej mieszka. Bo może się okazać że na pierwszy raz wybierzesz się na Cro i zamiast relaksu niepotrzebnie się będziesz stresował i denerwował.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 18.12.2012 09:48

aczkolwiek jazda do Cro z przyczepą jest może i uciążliwa ale skolei spędzenie czasu na kempingu w cro wg mnie jest mniej stresujące niż spędzenie majówki na polskim kempingu zwlaszcza jek bedzie chłodno ...
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.12.2012 11:16

Zależy jaki kemp sie w PL wybierze, jeżeli ktoś nie jeździł z przyczepą kempingową do tej pory to dobrze jest się przejechać i zobaczyć jak to się je.
Wiadomo że pobyt w Chorwacji na kempingu w przyczepie, kamperze czy namiocie nie może się równać z tym w PL, ale lepiej przekonać się bliżej domu. Mówię to z doświadczenia, bo już widziałem takich co to się z motyką na księżyc wybrali, a później było zgrzytanie zębami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.12.2012 11:34

Sam pobyt na kempingach w Chorwacji - w namiocie, przyczepie, kamperze to oczywiście pzyjemność, ale jazda z przyczepą , a pożniej jej ustawianie na kempingu wymaga jednak trochę wprawy.

b@rt dobrze radzi :idea:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 18.12.2012 11:47

w Cro zawsze miałem pomocników - woluntariszy z sąsiednich parcel ... w ostatnie wakacje 3 włochów pomagało mi ustawić przyczepę tak żeby było OK, rok wcześniej niemiec mi pomagał ... zawsze się ktoś znajdzie do pomocy, karawaningowcy to pomocna brać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.12.2012 11:51

Mimo wszystko dobrze poćwiczyć jazdę z przyczepą i cofanie, szczególnie jak jedzie się takim zestawem pierwszy raz.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 18.12.2012 11:56

Janusz Bajcer napisał(a):Mimo wszystko dobrze poćwiczyć jazdę z przyczepą i cofanie, szczególnie jak jedzie się takim zestawem pierwszy raz.



święte słowa, poćwiczyć zawsze warto, natomiast ja to mówię poto, żeby nie bać się tego zbytnio - każdy kiedyś pierwszy raz jechał na kemping i każdy miał związane z tym jakieś obawy.
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.12.2012 12:02

I doszliśmy do wspólnego konsensusu :-) kolego poćwicz, i ruszaj na podbój chorwackich kempingów
Brok
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brok » 18.12.2012 22:21

b@rt napisał(a):I doszliśmy do wspólnego konsensusu :-) kolego poćwicz, i ruszaj na podbój chorwackich kempingów


Ano poćwiczyć trzeba będzie, aczkolwiek jakieś doświadczenie w jeździe z większymi przyczepami mam.
Co do kempingów natomiast, to spędzałem urlop w ten sposób ładnych kilka razy i nie zamierzam póki co wracać "na apartamenty", choć nie twierdzę, że było źle :)
Kemping daje jednak duuużo więcej swobody, ale w końcu komu ja to mówię ;) ?
Do tej pory wynajmowałem przeważnie mobile home'y, ale zawsze denerwowałem się gdy chciałem sobie przedłużyć pobyt o 1-kilka dni. Przeważnie okazywało się to niemożliwe - kolejni goście przyjeżdżali. A z przyczepą ... chcę to wracam, nie chcę - zostaję :)
Pozdrowionka dla wszystkich
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 19.12.2012 08:48

No tak do końca to też nie jest, że zostajesz ile Ci się podoba. Na mniejszych prywatnych nie ma problemu, natomiast na większych kempingach gdzie można robić rezerwację też przyjdą i Ci powiedzą że do danego dnia masz miejsce a potem możesz się przenieść na inną parcele gdzie akurat będą mieli ją przez dwa dni wolne. Dla mnie to zawsze oznaczało zmianę kempingu albo wyjazd już do domu. Bo przestawianie się z całym majdanem na 2 dni nie miał dla mnie najmniejszego sensu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2012 09:17

Na dużych kempingach oprócz miejsc rezerwowanych jest strefa wolna :idea:
Ja zawsze tam stawiałem namiot bez potrzeby zmiany miejsca :lol:
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 19.12.2012 09:20

No tylko ja zawsze lubię stawać jak najbliżej wody, a niestety te miejsca o których mówisz są zazwyczaj oddalone od brzegu w głąb kempingu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2012 09:22

Spacer na wakacjch wskazany :lol: :idea:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 19.12.2012 09:26

Swięte słowa Januszu - ja bardzo lubie spacerowac na wakacjach .... ale parcele na kempingu wole mieć w pierwszej lini przy morzu a spacerowac wole gdzie indziej ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2012 09:42

Wszyscy w pierwszej linii się nie zmieszczą :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Do użytkowników przyczep kempingowych - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone