Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do gazowników w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 24.07.2005 00:05

rzuku napisał(a):A na stacji koło Zagrzebia, to mi jeden kolo 42l wcisnął do zbiornika 45l, jak mu powiedziałem, że przez Austrię jadę, a tam zero plinu :)

Gość po prostu, jak zaczęło odbijać, kolebał samochodem i upchał. Tego myku nie znałem wcześniej. :)
Może być przydatny na tych innych chorwackich stacjach, gdzie mnie gazu nalewają niż w PL.


ja tez taki motyw widzalem w Trogirze gosc tankowal a drugi hustal autem wielozawor az chcialo wyrwac. Jak mnie zawor odbil i powiedzoalem ze jest juz pelno to on stwierdzil ze jeszcze sie kulka na dystrubutorze kreca i to jest " ne puno" czyli nie pelno. 8O
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 24.07.2005 13:12

LPG w Chorwacji to Auto Plin. oznaczenie butla gazowa i gumowy wąż.
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 01.08.2005 18:43

KrissAk66 napisał(a):Stacja BP Lućko to jest ta stacja gdzie kierujesz się na zjazd Zagrzeb Jug, jeżeli jedziesz na Maribor to jest to ostatnia stacja z gazem w Chorwacji przy autostradzie. Nie trudno ją zauważyć, jak każdą stacje TIFON. Gość też potraktował mnie bujaniem. :P :P


A da się na niej zatankowac jadąc w stronę Splitu????? jeśli nie to gdzie można zatankować gazik (całodobowo) po wjechaniu do CRO (od Mariboru)
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 01.08.2005 20:00

Może ktoś podpowie gdzie jest pierwsza całodobowa stacja za Austrią na tarsie do Rijeki (Wiedeń , Maribor, Zagreb, .... Zależy mi aby był dobry zjazd bez jakiegoś błądzenia po mieście.
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 01.08.2005 20:38

Może ktoś podpowie gdzie jest pierwsza całodobowa stacja za Austrią na tarsie do Rijeki (Wiedeń , Maribor, Zagreb, .... Zależy mi aby był dobry zjazd bez jakiegoś błądzenia po mieście.
KrissAk66
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissAk66 » 02.08.2005 00:33

Da się, ale trzeba trochę poszukać i kierować się na zjazd Zagrzeb Jug. Proponuję jednak przejechać bramki w ZAGREB (Lučko) i dalej kierując się na Split, po około 20 do 30 kilometrach (odległości nie jestem pewien) była stacja z gazem całodobowa. Nie do przeoczenia, chyba pierwsza po wjechaniu na A1. Ja osobiście dojechałem do niej z Mikulowa na 36l gazu, i około 10km na etylinie błądząc w Wiedniu :? i jadąc w korku przez Słowenię :x .(Renault Megane 1.6e / 1996r)

Pozdrawiam :D
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 02.08.2005 10:43

KrissAk66 napisał(a):Da się, ale trzeba trochę poszukać i kierować się na zjazd Zagrzeb Jug. Proponuję jednak przejechać bramki w ZAGREB (Lučko) i dalej kierując się na Split, po około 20 do 30 kilometrach (odległości nie jestem pewien) była stacja z gazem całodobowa. Nie do przeoczenia, chyba pierwsza po wjechaniu na A1. Ja osobiście dojechałem do niej z Mikulowa na 36l gazu, i około 10km na etylinie błądząc w Wiedniu :? i jadąc w korku przez Słowenię :x .(Renault Megane 1.6e / 1996r)

Pozdrawiam :D


Serdeczne dzięki :) Tak zrobię. Jeszcze tylko zapytam czy ta stacja ejst przy samej autostradzie czy trzeba z niej jakoś zjechać???? Dzieki. Pozdrawiam.
ewa7770
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa7770 » 02.08.2005 12:34

Tomek O. napisał(a):
KrissAk66 napisał(a):Da się, ale trzeba trochę poszukać i kierować się na zjazd Zagrzeb Jug. Proponuję jednak przejechać bramki w ZAGREB (Lučko) i dalej kierując się na Split, po około 20 do 30 kilometrach (odległości nie jestem pewien) była stacja z gazem całodobowa. Nie do przeoczenia, chyba pierwsza po wjechaniu na A1. Ja osobiście dojechałem do niej z Mikulowa na 36l gazu, i około 10km na etylinie błądząc w Wiedniu :? i jadąc w korku przez Słowenię :x .(Renault Megane 1.6e / 1996r)

Pozdrawiam :D


Serdeczne dzięki :) Tak zrobię. Jeszcze tylko zapytam czy ta stacja ejst przy samej autostradzie czy trzeba z niej jakoś zjechać???? Dzieki. Pozdrawiam.


Jest to stacja przy samej autostradzie,PETROL,dobrze widoczna tablica z cenami paliwa[gaz 3.05]nie przeoczysz Nie czekaj z tankowaniem do samego konca ,bo nie na kazdej stacji jest gaz. A np. na stacji przed Trogirem w sobote wieczorem gazu juz nie bylo
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 02.08.2005 14:28

Dziekuje Ewo za odpowiedz. Chce zatankować gazik na jakiejś "sprawdzonej" stacji żeby sie nie wpakowac na jakąś minę np bardzo zły gaz albo oszustów...
KrissAk66
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissAk66 » 02.08.2005 21:45

Jest tak jak pisze Ewa, gaz jest OK, ja osobiście w Chorwacji nie spotkałem się z naciąganiem i próbami oszustwa, ale tankowałem na firmowych stacjach.
Pozdrawiam i życzę bezstresowej jazdy! :D
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005
stacje z LPG w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 02.08.2005 22:47

Witam,
2 września jadę pierwszy raz. :D (już niedługo) :D
Proszę info z wykazem stacji sprzedających LPG wg PZM

Miasto Adres czynne w godzinach
dni robocze soboty niedziele
Zagreb Radnička cesta 216 07-19 07-13 07-13
Zagreb Jarnovićeva 07-19 07-13 07-13
Karlovac Bogovićeva bb 08-18 08-18 nieczynna
Karlovac B. p., Banija bb (kod naplatnih kućica) 00-24 00-24 00-24
Varaždin Koprivnička bb 07-19 08-18 nieczynna
Bjelovar Motel, b. p. INA-e, Križevačka cesta 00-24 00-24 00-24
Križevci B. p. INA-e, Tomislavova ulica bb 07-19 07-19 nieczynna
Slavonski Brod Kumičićeva 151 07-19 07-19 nieczynna
Osijek B. p. INA-e, Trpimirova bb 07-20 07-20 07-1330
Osijek Čepinska cesta bb 00-24 00-24 00-24
Rijeka Šoići bb 0730-19 08-18 nieczynna
Rovinj Gripole bb 06-22 06-22- 06-22
Pula Industrijska 17
Buje Stančina bb 09-16 09-16 nieczynna
Pazin M. Belušića bb 07-18 07-18 nieczynna
Labin Pulska bb 07-18 07-18- nieczynna
Zadar Bibinje bb 08-14 08-13 nieczynna
Kaštel Sućurac Put sv. Jure bb
Šibenik Ražine - istok, b. p. INA-e,
Južna magistrala bb 06-21 06-21 06-21
Dubrovnik Komolac bb 07-19 07-19 nieczynna
Metković Mlinska 11 07-19 07-19 nieczynna

pozdrawiam wszystkich
Andrzej

ps wkleiłem to z WORDA (podane w tabeli) -wyszedł balagan.Za póżno aby nad tym popracować,ale kwintesensje informacji można wyciągnąć :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2005 11:10

zawis napisał(a):Uważać na stacji Petrol w Karlovacu (tuż przed bramkami na A1)!!!

Tankując tam gaz (PLIN) dystrybutor pokazuje cały czas 0.00. Po moich uwagach gość stwierdził, że: "all OK" - że przy kasie mi pokaże ile weszło gazu.
Przy kasie wyszło jakieś zamieszanie, goście z obsługi wymienili sie uśmieszkami, cosik pogadali miedzy sobą i pokazałi mi wynik nijak spawdzający się do mojego tankowania.
Wciskał mi że weszło mi ponad 30 l gazu ( co byłoby niemożliwością -nigdzie na HR nie udało sie zatankować więcej niż 26-28 l gazu do mojej butli).
Po mojej uwadze "wyszukano" i przedstawiono mi inny wynik: 26 litrów. W to juz byłem skłonny uwierzyć i zapłacić.
Kilka godzin później znajomi tankowali w tym samym miejscu i ich także "przerysowali" na kilka litrów gazu.
A i jeszcze jedna uwaga co do gazu na Chorwacji.
Zauważyłem, iż dystybutory mają u nich strasznie niskie ciśnienie i o wiele mniej wchodzi gazu do butli.
W Polsce wchodzi mi do pustej butli ok. 32 l. gazu, w Cro wchodziło średnio 26 l. Tak więc planując podróż i kolejne tankowania trzeba brać ten czynnik pod uwagę.

pozdr
:lol: Witam,byłem w cro na gazie i nie było ok.,żadnych przekretów,a kołysanie wychodziło na dobre (wiecej wchodziło).LPG górą!
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 06.08.2005 15:56

no tak jest ok z gazem właśnie wróciłem a na zagrzebiu można zapytać policjanta przed bramkami na split to powiedzą gdzie jechać, na ten tifon na jug łatwo trafić i zaraz za bramkami w strone split koło 20 km też jest stacja lpg przy autostradzie i jak ktoś jedzie koło trogir to też jest. wystarczy popytać. wszędzie bardzo mili ludzie na ich stacjach ale w czechach to myslałem że mnie babsztyl zabije jak kasowała za gaz (mikulov)...... jak ktoś mnie weźmie na wycieczke to pokaże gdzie zatankować :lol:
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005
Gaz W Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 07.08.2005 22:32

Czy komuś udało się kiedykolwiek zatankować w Austrii?? Kiedyś znalazłem stronę co traktowała o stacjach z gazem w całej niemal Europie (niestety nie pamiętam) i było tam napisane, że w Austrii są takowe. Na przykład w GRAZ'u podobno gdzieś jest. Może ktoś znalazł i tankował. Pozdrawiam, RadaR.
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: Gaz W Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 08.08.2005 14:48

RadaR napisał(a):Czy komuś udało się kiedykolwiek zatankować w Austrii?? Kiedyś znalazłem stronę co traktowała o stacjach z gazem w całej niemal Europie (niestety nie pamiętam) i było tam napisane, że w Austrii są takowe. Na przykład w GRAZ'u podobno gdzieś jest. Może ktoś znalazł i tankował. Pozdrawiam, RadaR.

Ja tankowałem na A2 jakieś 100 km za wiedniem, stacja AGIP-u. Mają tam LPG. Trzeba uważać aby nie przeoczyć tej stacji bo wjazd do niej jest lekko "zakamuflowany" przez drzewa :wink:
A w Grazu też jest "podobno" stacja z gazikiem ale nie korzystałem z niej
pozdr
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone