Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji bez euro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kjeerownik
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 20.07.2013
Do Chorwacji bez euro?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjeerownik » 20.07.2013 16:00

Cześć wszystkim użytkownikom forum!
W końcu postanowiłem się zarejestrować, po godzinach czytania forum bez rejestracji.

Jadę w sierpniu z Gdańska do Rovinj i wpadłem na pomysł by nie brać euro. Podróżuję autem, tankował będę na cywilizowanych stacjach. Czeską i austriacką winietkę kupię na stacjach benzynowych. Kuny kupię w Polsce bądź wypłacę z bankomatu. Jechałem już na południe Europy (w 2010 r. do Czarnogóry) i wydaje mi się, że na bramkach na autostradzie chorwackiej można było płacić kartą. Prowiant zabiorę pewnie z Polski, a jeśli mi czegoś zabraknie to kupię na stacji/markecie. Być może na pierwszy rzut oka to mało roztropne, bo po drodze mogą wydarzyć się różne historie, ale może jednak..:)?
Beti1111
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beti1111 » 20.07.2013 16:14

Cześć,
właśnie wróciłam z Chorwacji. Jeżeli mogę podpowiedzieć to bardziej opłaca się kupić euro w Polsce i wymienić na kuny w kantorach na miejscu. Jest lepszy kurs niż w Polsce.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2013 16:22

kjeerownik napisał(a):Jadę w sierpniu z Gdańska do Rovinj i wpadłem na pomysł by nie brać euro. Podróżuję autem, tankował będę na cywilizowanych stacjach. Czeską i austriacką winietkę kupię na stacjach benzynowych. Kuny kupię w Polsce bądź wypłacę z bankomatu. Jechałem już na południe Europy (w 2010 r. do Czarnogóry) i wydaje mi się, że na bramkach na autostradzie chorwackiej można było płacić kartą. Prowiant zabiorę pewnie z Polski, a jeśli mi czegoś zabraknie to kupię na stacji/markecie. Być może na pierwszy rzut oka to mało roztropne, bo po drodze mogą wydarzyć się różne historie, ale może jednak..:)?

Wszystko ok, ale..... :wink:
Ojro i tak weźmiesz żeby zapłacić za apartman.
Kilka "lewych" w kieszeni też nie zaszkodzi na wszelki słuczaj.
Kuny wypłacaj z bankomatu, a nie kupuj tu.

Na ten temat zresztą na tym forum jest już "Mała Encyklopedia Walutowa" :lol: ,więc poczytaj.
:wink:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 20.07.2013 16:26

Nie zabieram ze sobą Euro. No, może parę drobniaków.
Wszędzie (stacje, winiety- ale w Czechach trzeba gotówką za winietę, etc.) płacę kartą.
Kuny pobieram z bankomatów w Chorwacji.
Za apartman płacę w kunach. Zawsze uczciwy kurs.
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 20.07.2013 17:48

Beti1111 napisał(a):Cześć,
właśnie wróciłam z Chorwacji. Jeżeli mogę podpowiedzieć to bardziej opłaca się kupić euro w Polsce i wymienić na kuny w kantorach na miejscu. Jest lepszy kurs niż w Polsce.

A jeszcze lepiej to Euro wymienić w bankach Chorwackich. Banki mają wyższy kurs niż kantory.
kjeerownik
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjeerownik » 21.07.2013 15:27

Stela napisał(a):Wszędzie (stacje, winiety- ale w Czechach trzeba gotówką za winietę, etc.) płacę kartą.


A winietkę czeską kupię gdzieś na stacji benzynowej w okolicach Pyrzowic płacąc kartą w ok. 24:00?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone