Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla tych co w ciemno !!!

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005
Dla tych co w ciemno !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 14:22

Po atakach terorystycznycj w Egipcie najazd Włochów na Chorwację!!!
Skandynawowie i Anglicy też atakują!!!
NAKON TERORISTIČKOG NAPADA NA EGIPAT DOMAĆE TURISTIČKE
AGENCIJE ZASUTE MOLBAMA SUSJEDA ZA SVAKI NOVI KREVET
HRVATSKA OBALA MOŽE PRIHVATITI
SAMO 1,25 MILIJUNA TALIJANA
Osim smještajnim kapacitetima, dolasci u našu zemlju ograničeni su i vezama između dviju obala, pa su tako za sljedeća četiri tjedna gotovo sva mjesta na brodovima popunjen
SPLIT - Uoči udarnog turističkog vikenda u kojemu se tradicionalno iz Italije na odmor diljem Europe i sjevernih obala Afrike upućuje gotovo 50 posto svih talijanskih turista, Hrvatska se našla u velikom "problemu". Naime, prvih dana feragosta svoj dolazak na hrvatsku obalu Jadrana najavilo je potpuno neočekivano mnogo više talijanskih turista nego ih Hrvatska može primiti. Razlog za to, naravno, leži u posljednjim terorističkim napadima na Egipat, Tursku i Španjolsku zbog kojih je svoje putovanje na Crveno more i obale Nila storniralo oko 100.000 Talijana. I dok je lani na početku feragosta Hrvatska zabrinuto promatrala egipatski turistički boom iz Italije koji je u tu zemlju odveo desetke tisuća naših prekomorskih susjeda, ove godine je situacija potpuno obrnuta. Zbog straha za sigurnost na odmoru, Talijani u posljednji trenutak mijenjaju smjer putovanja, a ako je suditi prema informacijama iz talijanskih putničkih agencija i njihovih predstavništava u Hrvatskoj, izbor putovanja u posljednji trenutak najčešće se završava na Hrvatskoj.
Kako su naša ljetovališta i bez neugodnih situacija u konkurentskim zemljama u sljedeća četiri tjedna očekivala ugostiti oko 800.000 Talijana koji su uglavnom već rezervirali svoj smještaj, hrvatski turistički radnici u ovom trenutku ne vide mogućnosti značajnijeg povećanja njihova broja s obzirom na ograničene turističke kapacitete u Hrvatskoj.
— Radi se o punoj špici turističke sezone, za koju su već odavno gotovo sva mjesta u hotelima i privatnom smještaju rezervirana, a hrvatski turistički kapaciteti nisu takvi da bi mogli podnijeti značajnije povećanje broja gostiju. Ostaje svojevrsna rezerva u privatnom smještaju koji je na početku feragosta i planirao primiti individualne i nenajavljene talijanske goste. Međutim, tu se ne radi o velikim brojkama jer svi koji se ozbiljno bave iznajmljivanjem već su odavno popunili svoje apartmane za kolovoz. U kolikim problemima su se našle talijanske agencije, najbolje svjedoči i podatak da je jedna od najvećih tamošnjih agencija Columbus zbog storniranja putovanja u Egipat poslala zahtjev hrvatskim hotelijerima da traže i plaćaju unaprijed po modelu "puno za prazno" svaki krevet koji im se stavi na raspolaganje. Mi ćemo svim kanalima informiranja proslijediti Talijanima informaciju o našim smještajnim mogućnostima, a istodobno ćemo apelirati i na domaće turističke djelatnike da prime što je moguće više tih gostiju. Međutim, mogućnosti su nam limitirane, a najgore što bi nam se moglo dogoditi zbog te nenadane situacije jest da se ona kod nas zloupotrijebi kroz podizanje cijena što nipošto ne bi bilo poslovno — kazao nam je Zdenko Mičić, državni tajnik za turizam.
I domaće turističke agencije doslovno su zasute faks i e-mail porukama u kojima ih partneri iz Italije mole za svaki novi krevet. Međutim, Hrvatska je spremna ove godine prihvatiti oko 1,25 milijuna Talijana od kojih je jedan dio svoj odmor već proveo u Hrvatskoj i do novih kreveta je vrlo teško doći. Italija je i prije posljednjih terorističkih događanja koja su značajno uzdrmala i njezine sigurnosne pozicije na turističkom tržištu bila u problemima s punjenjem svojih turističkih kapaciteta. Naime, kako je svjetski turizam u posljednje dvije godine zbog nesigurnosti izgubio oko osam milijuna međunarodnih putnika, sama Italija ugostila ih je jedan milijun manje i zbog toga lanjske godine zaradila 1,5 milijun eura manje. U ovoj godini vrlo su ofenzivno krenuli u promidžbu u koju su uložili trostruko veća sredstva nego lanjske godine, odnosno 76 milijuna eura, u nadi kako će se njihova pozicija na međunarodnom turističkom tržištu popraviti. Posljednja događanja, na žalost, najavljuju kako bi taj veliki novac u susjednoj Italiji većim dijelom mogao biti bačen uzalud.
Osim smještajnim kapacitetima, dolasci u Hrvatsku ograničeni su i brodskim vezama između dviju obala, koje doduše nikada nisu bile brojnije i s kvalitetnijim brodovima. Međutim, usprkos tome za sljedeća četiri tjedna gotovo su sva mjesta na brodovima popunjena pa će Talijanima biti vrlo teško dobiti brodsku kartu za Hrvatsku.

Ružica MIKAČIĆ

Podgora: Najezda Skandinavaca

PODGORA - Ovo će ljeto u Podgori biti zapamćeno po prvoj poslijeratnoj najezdi Skandinavaca, popularno prozvanih Vikinzima. Unatoč odličnoj popunjenosti turističkih kapaciteta u lipnju, prošlog je tjedna bila primjetna neugodna "rupa", no, čini se da ju je subotnja smjena gostiju ipak popunila. Kako čujemo od mještana, Skandinavci rado troše, ostavljaju dobru manču i vole se zabavljati. Guštaju u dobroj spizi, kažu Podgorani, pa se napokon većina hrane u mjestu konzumira pod tendom, umjesto pod suncobranom na plaži.
Zamjetan je i povratak gostiju iz Srbije i Crne Gore, pa štekati kafića i restorana ponekad po trenutačno okupljenoj kombinaciji jezika i narječja znaju podsjetiti na dane prošle države. Bijela žala Podgore ovog su ljeta čista i krcata, a potraga za mjestom za ručnik pravi je lov na blago, koji otežavaju preko noći ostavljeni ručnici, deke, štramci i što sve još ne. Zabave na plaži ne nedostaje, pa se osim kupanja i ronjenja može uživati na skuterima, "bananama" i ostalim jurilicama.
Najveća je gužva u mjestu u ranim večernjim satima, kada turisti, nakon plažnih i gastronomskih užitaka, traže malo zabave. Osim koktela i suvenira, ovoga su vikenda kao dodatnu atrakciju dobili i noćne utakmice vaterpola, koje se između dalmatinskih klubova odigravaju pred prepunim gladalištem.

Tea SUMIĆ
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 27.07.2005 14:26

Prot złaź ze słońca :lol:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 27.07.2005 14:41

no, jeszcze te kilka milionów Polaków i Cro się zapadnie, to znaczy zadepczą...
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 14:49

tu też tłok!!!

Na Plitvičkim jezerima dnevno 5.000 gostiju
Objavljeno prije sat vremena


NACIONALNI park Plitvička jezera dnevno posjeti oko 5.000 gostiju, a vikendom broj posjetitelja se udvostručuje.

U prvih 26 dana srpnja donja i gornja jezera razgledalo je 143.322 posjetitelja, što je 13,3 posto više od istog razdoblja lani.

Zanimanje stranih i domaćih gostiju za Plitvice raste, pa će se u idućih mjesec dana za posjet Parku tražiti karta više, ističe glasnogovornica Nacionalnog parka Danijela Gvojić.

Dobre rezultate bilježe i u Novalji na otoku Pagu. U turističkim naseljima od Metajne do Jakišnice i Luna, po podacima Turističke zajednice Grada Novalje, na dan boravi 10.500 gostiju, čemu treba dodati više od 20.000 vikend gostiju.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 27.07.2005 15:11

Szczerze mówiąc spodziewałem się takiego obrotu sprawy :( mam nadzieję tylko że się nie przyzwyczają i za rok pojadą gdzieś indziej :wink:
DeBeScIaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 341
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeBeScIaK » 27.07.2005 15:40

No właśnie teraz po tym ataku terrorystycznym na Egipt to wszyscy walą do Grecji albo do Chorwacji i to już nie jest takie piękne (tłoczno i drogo)

Przez ostatnich kilak lat jeżdziłem do Bułgarii płaciłem za apartament po 5-6 Lewa za osobe (lewa po ok. 2,40zł) a w tym roku 12-15 Lewa i strasznie tłoczno a jak sie pojedzie w ciemno to są problemy ze znalezieniem kwater.

W tym roku pierwszy raz zdecydowałem się jechac do Chorwacji. Wybieram sie w okolice Splitu i Sibenika. Czy może mi ktoś powiedzieć czy można śmiało jechać tam w ciemno i mniej więcej jakie są ceny za apartament? Jade w przyszłym tygodniu. Wiem że w sierpniu jest drożej (jak wszędzie) No ale cóż nie mogłem inaczej urlopu zaplanować.

Zgóry dzięki za pomoc.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 27.07.2005 15:51

DeBeScIaK napisał(a):W tym roku pierwszy raz zdecydowałem się jechac do Chorwacji. Wybieram sie w okolice Splitu i Sibenika. Czy może mi ktoś powiedzieć czy można śmiało jechać tam w ciemno i mniej więcej jakie są ceny za apartament? Jade w przyszłym tygodniu. Wiem że w sierpniu jest drożej (jak wszędzie) No ale cóż nie mogłem inaczej urlopu zaplanować.

Zgóry dzięki za pomoc.


Znaleźć się na pewno znajdzie - problemem może być: czas szukania, odległośc od morza, cena i warunki socjalne. Wiadomo, że w kolejność zajętości apartamentów zależy od: odległości od morza, ceny, wyposażenia. Ta kolejność ustalona została na podstawie badań klientów pewnego biura podróży :) Jeśli wyczerpią się miejsca przy morzu, w tych odleglejszych wzrasta cena - to logiczne. A najazd zachodnich turystów sugeruje, że naprawdę tanio (czyt. na przeciętną polską kieszeń) raczej się nie znajdzie...

Plumek
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 20:02

Nie oddamy Chorwacji!!!
Naprzód Polacy do boju. :wink:
No kurcze włosi są tacy rozkrzyczani,że nie będzie słychać morza. :D
Marsz marsz Dąbrowski.....
:D :D :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2005 20:06

Procie ale to chyba nie Twój problem, bo do Chorwacji się tradycyjnie nie wybierasz. Wirtualnie pewnie tak :lol: .

Pozdrawiam
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 20:12

krakuscity napisał(a):Procie ale to chyba nie Twój problem, bo do Chorwacji się tradycyjnie nie wybierasz. Wirtualnie pewnie tak :lol: .

Pozdrawiam

Tyś tak samo gupi jak Finestra!!!Sorry za szczerość.
Pozdrawiam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2005 20:45

Sorry za szczerość -ja się nie obrażam Platonie, Procie, Cezarze000, DJ Bobo i człowieku o wielu nickach, bo wiele razy była między nami wojna ale Finestra wcale nie jest głupi i Ty o tym wiesz. Mimo wielu różnych opini ja do Niego nic nie mam, on pisze to co ma na myśli, lecz nie wszystkim się to podoba. . Ja go nie bronię bo on sam się zawsze obroni, tak jak Darka1, którego wielu z Was nie lubi. On sie też na dobre zmienił i każdy to widzi. Ciebie też kiedyś wszyscy piętnowali, ale miała być już zgoda więc zapomnijmy o starych animozjach. Było minęło i nie prowokuj mnie do nowej "wojny".
Pozdrawiam - jeszcze.
Forumowiczów a szczególnie tych " nowych" to nie interesuje.
Wracajmy do tematów na forum. Zgoda :?:
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 21:02

krakuscity napisał(a):Sorry za szczerość -ja się nie obrażam Platonie, Procie, Cezarze000, DJ Bobo i człowieku o wielu nickach, bo wiele razy była między nami wojna ale Finestra wcale nie jest głupi i Ty o tym wiesz. Mimo wielu różnych opini ja do Niego nic nie mam, on pisze to co ma na myśli, lecz nie wszystkim się to podoba. . Ja go nie bronię bo on sam się zawsze obroni, tak jak Darka1, którego wielu z Was nie lubi. On sie też na dobre zmienił i każdy to widzi. Ciebie też kiedyś wszyscy piętnowali, ale miała być już zgoda więc zapomnijmy o starych animozjach. Było minęło i nie prowokuj mnie do nowej "wojny".
Pozdrawiam - jeszcze.
Forumowiczów a szczególnie tych " nowych" to nie interesuje.
Wracajmy do tematów na forum. Zgoda :?:

Wojna!!!!
Finestra czy Darek 1 ,bardzo podobni są w pisaniu.Finestra bardziej finezyjna a darek 1 dalej bardziej wsiok,ale cel mają wspólny.
Ale gupi są jak Ty.(nie mylić z głupi)
Dlatego wojna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.07.2005 21:10

Widzę Prot, że się nie zmieniłeś. Masz wielu nieprzyjaciół na forum. No cóż jeszcze widocznie nie dorosłeś i pielucha ci wystaje z majtek. Nie będe przypominał , że prostota twojegu umysłu dała się we wznak wielu na forum, którzy teraz cię poprostu olewają nie powiem czym.

A jednak po raz kolejny zyczę ci zdrowia tylko, że na rozum to juz za póżno. Wiecej się do ciebie chłopcze nie odzywam bo jesteś zbyt prymitywny. Dobranoc
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2005 21:14

Mówią, że mądry głupiemu ustąpi i chyba mają rację. Procie, Platonie, DJ Bobo, Cezarze 000lub mniej niż zero czyli człowieku o wielu nickach daj już sobie spokój. Po co Ci ta wojna, jesteś po czterdziestce a zachowujesz sie jak dziecko. I co na to powiedzą nowi forumowicze. Daj już spokój. :twisted:

Pewnie teraz śmieją się z nas.
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 27.07.2005 21:24

darek1 napisał(a):Widzę Prot, że się nie zmieniłeś. Masz wielu nieprzyjaciół na forum. No cóż jeszcze widocznie nie dorosłeś i pielucha ci wystaje z majtek. Nie będe przypominał , że prostota twojegu umysłu dała się we wznak wielu na forum, którzy teraz cię poprostu olewają nie powiem czym.

A jednak po raz kolejny zyczę ci zdrowia tylko, że na rozum to juz za póżno. Wiecej się do ciebie chłopcze nie odzywam bo jesteś zbyt prymitywny. Dobranoc
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Dla tych co w ciemno !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone