Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

DIVNA znaczy cudowna, piękna...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes106
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 23.08.2012 15:58

Mój debiut na CRO.PL
Poniżej przedstawiam kilka fotek z plaży, która położona jest pomiędzy Trpanj i Dubą Peljeską na półwyspie Peljesacz. Miejsce to za namową mojego kolegi odwiedziliśmy podczas tegorocznych wojaży po Bałkanach.
Pozostawiam do oceny indywidualnej...
Załączniki:
DSC_0944.JPG
DSC_0942-001.JPG
DSC_0933.JPG
DSC_0938.JPG
DSC_0910.JPG
kemilia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 23.08.2012 16:02

Cudownie , pieknie !!!!A gdzie się zatrzymaliście w apartamentach ?
Prezes106
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 23.08.2012 16:10

Zatrzymaliśmy się w Orebicu, także dojazd do plaży to ok. 20 minut, ale było warto.
Kwaterę znaleźliśmy na miejscu: Vela Jożo Roso ul. A.G.Matosa 29, mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.08.2012 20:04

20 minut z Orebica? Jeździliśmy tam prawie codziennie, ani razu w 20 minut się nie udało. Mi z Borje licznik pokazywał 25 km, po tych drogach tego w 20 minut nie jestem w stanie zrobić.

Plaża jest piękna, wysoko w moim rankingu, jednak w tym roku zdecydowanie przegrała z plażą nieco dalej, w Dubie. A to głównie za sprawą ilości ludzi na plaży. Głowa przy głowie, ręcznik na ręczniku - odpuszczaliśmy, to nie dla nas. Niemniej plaża piękna.
sieka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 27.08.2012 10:04

A jakieś zdjęcia z Duby można gdzieś na forum zobaczyć? Jakie w ogóle plaże polecacie na Peljesacu? Wybieramy się tam za tydzień:)
Iwona75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.08.2012 23:07

Aldonka napisał(a):20 minut z Orebica? Jeździliśmy tam prawie codziennie, ani razu w 20 minut się nie udało. Mi z Borje licznik pokazywał 25 km, po tych drogach tego w 20 minut nie jestem w stanie zrobić.

Plaża jest piękna, wysoko w moim rankingu, jednak w tym roku zdecydowanie przegrała z plażą nieco dalej, w Dubie. A to głównie za sprawą ilości ludzi na plaży. Głowa przy głowie, ręcznik na ręczniku - odpuszczaliśmy, to nie dla nas. Niemniej plaża piękna.

35 minut zajmowała nam droga z Kuciste.

Tłumy na plaży ?....Byliśmy trzy razy i nie powiem że byliśmy tam sami , ale jakiegoś wielkiego ścisku nie odnotowałam.Mieliśmy sporo miejsca dla siebie , przeżyliśmy tylko raz kilkugodzinną inwazję Czechów. Tłumy to widziałam w tym roku w Makarskiej i Zivogosce Blato.
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 11:15

Oto parę zdjęć i opinie. Divna Uvala jest oczywiście piękna i najpuściej jest tu w czerwcu.

Obrazek

Sama Duba Peljeska nie kładzuie mnie na kolana:
Obrazek

Widok z góry sv. Elias:

Obrazek

Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.

Obrazek

Moim zdaniem sama najsłynniejsza Trstenica w Orebicu nie jest zła. bo ma doskoanłe dno do snorelowania. natomiast ta w Zulijanie położona jest niemal w porcie, więc jaki szpas?

Standardowe (kamieniste) są plaże w Trpanj.
Dosyć płytkie i rozległe są plaże w Loviste. Może ktoż jeszcze pomoże?
sieka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 11:51

Dziękuję za odpowiedź :)
Myśleliśmy właśnie o Zulijanie jeżeli chodzi o zakwaterowanie, więc plaża tam szczególnie nas interesuje :)
A poza tym najbardziej interesują nas miejsca do plażowania bez turystów (jedziemy z psem i nie chcemy, żeby komuś przeszkadzał)
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.08.2012 12:30

Divna to jak dla mnie jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji... nie licząc tych na Cresie i Metajny :)

Jeżeli masz więcej zdjęć, to proszę o dodanie ;)
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 12:41

Dodam jeszcze w Kuciste, jeszcze za Perną jadąc z Orebica, tyle, że tam chyba zawsze jest nieco więcej ludzi z uwagi na centrum wszystkich zakręconych: parasailing, windsurfing. Nie mam pewności, ale sudentów może tu ciągnąć nawet we wrześniu.

Dla mnie najpiękniejsza jest ta między Tucepi i Makarską, ale pytanie dotyczyło Peljesaca.
sieka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 13:26

Zdjęcia są cudowne :)
Mi osobiście plaże wyspy Brac się podobały (choć nawet we wrześniu przepełnione turystami) a słynny Złoty Róg moim zdaniem lekko przereklamowany
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 14:55

Divna przestała już dla mnie być najpiękniejsza, a to za sprawą tłumów.

Sorry Iwona75 ale dla mnie to co działo się w tym roku na Divnej to już są tłumy. Jak jest w Makarskiej - nie wiem, unikam jak ognia i mniemam, że moja noga tam nigdy nie postanie.

MWM napisał(a):Moim zdaniem sama najsłynniejsza Trstenica w Orebicu nie jest zła

Poważnie mówisz 8O Dla mnie to jedna z najgorszych plaż na jakich byłam.

W sumie to jednak dobrze, że każdy lubi co innego.
sieka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 15:29

Aldonka to podrzuć coś ciekawego - Twoim zdaniem - na Peljesacu. Jak już pisałam jeżeli chodzi o plaże to zależy nam na mało zaludnionych miejscach
inka 777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 28.08.2012 15:42

Piękne zdjęcia
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 16:39

sieka napisał(a):Aldonka to podrzuć coś ciekawego - Twoim zdaniem - na Peljesacu. Jak już pisałam jeżeli chodzi o plaże to zależy nam na mało zaludnionych miejscach

My zamiast Divnej wolimy kolejna plażę w kolejności - w Dubie Peljeskiej. Sama miejscowość na kolana nie powala, ale plaża jest piękna i zdecydowanie mniej zaludniona niż Divna.
A poza tym mamy swoją małą "prywatną" plażę w Borje gdzie mieszkamy.

[quote=MWM"]Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.
[/quote]
Można wiedzieć z kiedy są te dane?
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019