Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DIVNA znaczy cudowna, piękna...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes106
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.08.2012
DIVNA znaczy cudowna, piękna...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 23.08.2012 14:58

Mój debiut na CRO.PL
Poniżej przedstawiam kilka fotek z plaży, która położona jest pomiędzy Trpanj i Dubą Peljeską na półwyspie Peljesacz. Miejsce to za namową mojego kolegi odwiedziliśmy podczas tegorocznych wojaży po Bałkanach.
Pozostawiam do oceny indywidualnej...
Załączniki:
DSC_0944.JPG
DSC_0942-001.JPG
DSC_0933.JPG
DSC_0938.JPG
DSC_0910.JPG
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 23.08.2012 15:02

Cudownie , pieknie !!!!A gdzie się zatrzymaliście w apartamentach ?
Prezes106
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 23.08.2012 15:10

Zatrzymaliśmy się w Orebicu, także dojazd do plaży to ok. 20 minut, ale było warto.
Kwaterę znaleźliśmy na miejscu: Vela Jożo Roso ul. A.G.Matosa 29, mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.08.2012 19:04

20 minut z Orebica? Jeździliśmy tam prawie codziennie, ani razu w 20 minut się nie udało. Mi z Borje licznik pokazywał 25 km, po tych drogach tego w 20 minut nie jestem w stanie zrobić.

Plaża jest piękna, wysoko w moim rankingu, jednak w tym roku zdecydowanie przegrała z plażą nieco dalej, w Dubie. A to głównie za sprawą ilości ludzi na plaży. Głowa przy głowie, ręcznik na ręczniku - odpuszczaliśmy, to nie dla nas. Niemniej plaża piękna.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 27.08.2012 09:04

A jakieś zdjęcia z Duby można gdzieś na forum zobaczyć? Jakie w ogóle plaże polecacie na Peljesacu? Wybieramy się tam za tydzień:)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.08.2012 22:07

Aldonka napisał(a):20 minut z Orebica? Jeździliśmy tam prawie codziennie, ani razu w 20 minut się nie udało. Mi z Borje licznik pokazywał 25 km, po tych drogach tego w 20 minut nie jestem w stanie zrobić.

Plaża jest piękna, wysoko w moim rankingu, jednak w tym roku zdecydowanie przegrała z plażą nieco dalej, w Dubie. A to głównie za sprawą ilości ludzi na plaży. Głowa przy głowie, ręcznik na ręczniku - odpuszczaliśmy, to nie dla nas. Niemniej plaża piękna.


35 minut zajmowała nam droga z Kuciste.

Tłumy na plaży ?....Byliśmy trzy razy i nie powiem że byliśmy tam sami , ale jakiegoś wielkiego ścisku nie odnotowałam.Mieliśmy sporo miejsca dla siebie , przeżyliśmy tylko raz kilkugodzinną inwazję Czechów. Tłumy to widziałam w tym roku w Makarskiej i Zivogosce Blato.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 10:15

Oto parę zdjęć i opinie. Divna Uvala jest oczywiście piękna i najpuściej jest tu w czerwcu.

Obrazek

Sama Duba Peljeska nie kładzuie mnie na kolana:
Obrazek

Widok z góry sv. Elias:

Obrazek

Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.

Obrazek

Moim zdaniem sama najsłynniejsza Trstenica w Orebicu nie jest zła. bo ma doskoanłe dno do snorelowania. natomiast ta w Zulijanie położona jest niemal w porcie, więc jaki szpas?

Standardowe (kamieniste) są plaże w Trpanj.
Dosyć płytkie i rozległe są plaże w Loviste. Może ktoż jeszcze pomoże?
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 10:51

Dziękuję za odpowiedź :)
Myśleliśmy właśnie o Zulijanie jeżeli chodzi o zakwaterowanie, więc plaża tam szczególnie nas interesuje :)
A poza tym najbardziej interesują nas miejsca do plażowania bez turystów (jedziemy z psem i nie chcemy, żeby komuś przeszkadzał)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.08.2012 11:30

Divna to jak dla mnie jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji... nie licząc tych na Cresie i Metajny :)

Jeżeli masz więcej zdjęć, to proszę o dodanie ;)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 11:41

Dodam jeszcze w Kuciste, jeszcze za Perną jadąc z Orebica, tyle, że tam chyba zawsze jest nieco więcej ludzi z uwagi na centrum wszystkich zakręconych: parasailing, windsurfing. Nie mam pewności, ale sudentów może tu ciągnąć nawet we wrześniu.

Dla mnie najpiękniejsza jest ta między Tucepi i Makarską, ale pytanie dotyczyło Peljesaca.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 12:26

Zdjęcia są cudowne :)
Mi osobiście plaże wyspy Brac się podobały (choć nawet we wrześniu przepełnione turystami) a słynny Złoty Róg moim zdaniem lekko przereklamowany
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 13:55

Divna przestała już dla mnie być najpiękniejsza, a to za sprawą tłumów.

Sorry Iwona75 ale dla mnie to co działo się w tym roku na Divnej to już są tłumy. Jak jest w Makarskiej - nie wiem, unikam jak ognia i mniemam, że moja noga tam nigdy nie postanie.

MWM napisał(a):Moim zdaniem sama najsłynniejsza Trstenica w Orebicu nie jest zła

Poważnie mówisz 8O Dla mnie to jedna z najgorszych plaż na jakich byłam.

W sumie to jednak dobrze, że każdy lubi co innego.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 14:29

Aldonka to podrzuć coś ciekawego - Twoim zdaniem - na Peljesacu. Jak już pisałam jeżeli chodzi o plaże to zależy nam na mało zaludnionych miejscach
inka 777
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 25.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 28.08.2012 14:42

Piękne zdjęcia
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 15:39

sieka napisał(a):Aldonka to podrzuć coś ciekawego - Twoim zdaniem - na Peljesacu. Jak już pisałam jeżeli chodzi o plaże to zależy nam na mało zaludnionych miejscach

My zamiast Divnej wolimy kolejna plażę w kolejności - w Dubie Peljeskiej. Sama miejscowość na kolana nie powala, ale plaża jest piękna i zdecydowanie mniej zaludniona niż Divna.
A poza tym mamy swoją małą "prywatną" plażę w Borje gdzie mieszkamy.

[quote=MWM"]Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.
[/quote]
Można wiedzieć z kiedy są te dane?
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
DIVNA znaczy cudowna, piękna...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone