Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dania - relacje, porady, spostrzeżenia

Duńska monarchia jest najstarszą zachowaną monarchią na świecie i istnieje od ponad 1000 lat. Dania ma 443 wyspy, a tylko 76 z jest zamieszkanych. Dania ma ponad dwukrotnie więcej rowerów (4,2 mln) niż samochodów (1,8 mln). Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone o więcej niż 50 km od morza.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004
Dania - relacje, porady, spostrzeżenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 18.04.2010 20:12

Witam. Po głowie chodzi mi pewnien plan... być może w tym roku zawiatm w Danii a być może ostanie się polskie wybrzeże...kto wie :D
Stąd kilka pytań: czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał przyjemność odwiedzić Danię turystycznie, które rejony warto odwiedzić, gdzie można znaleźć ciszę i spokój, jakie kempingi warto odwiedzić? Oczywiście pewien rekonensans już zrobiłam, jakieś typy są ale jak nauczyłam się już przez lata uwagi Forumowiczów są bezcenne! Będę wdzięczna za sugestie i wszelkie relacje, zdjęcia.
Pozdrawiam. :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.04.2010 20:31

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2010 08:27

ally napisał(a):Witam. Po głowie chodzi mi pewnien plan... być może w tym roku zawiatm w Danii a być może ostanie się polskie wybrzeże...kto wie :D


A jak się nie ostanie to też może być Dania - tylko trochę mniejsza :wink:
http://www.bornholm.pl
http://www.bornholm.modos.pl
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.04.2010 17:18

Z gory przepraszam za brak polskich liter- nie jestem u siebie :oops:

Co prawda nie w formie turystycznej, ale spedzilam w Dani ponad pol roku.
Mieszkalam w Horsens, to jest kawaleczek od Arhus- bardzo ladne miejsce, szczegolnie jak jest juz cieplutko.
Co do Dani jako kraju turystycznego, to mam mieszane uczucia, morze zimne- nawet w srodku lata, ale jest kilka miejsc, ktore warto odwiedzic. Np Legoland ;) czy Kopenhaga (szczegolnie dzielnica: Christiania :twisted: )
Tak na goraco to mi nic do glowy nie przychodzi, ale w razie jakichkolwiek pytan, to prosze sie nie krepowac ;)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.04.2010 17:59

No cóż jeśli chodzi o Bornholm to raczej odpada, coż w Dani ale bez konieczności przeprawy promowej.

Wydaje mi się, że mimo wszystko Dania jest ciekawa... kwestia znajomości tematu i wiedzy gdzie należy pojechać. Dla przykładu podam http://www.google.pl/images?hl=pl&lr=&q ... CBoQsAQwAA

To co wyżej na zdjęciach to moje netowe poszukiwania. Te klify znajdują się na wyspie Mon. Niezwykle ciawe i pikne wydaje się też północno zachodnie wybrzeże Danii w rejonie Aalborg...

Pytam bo być może ktoś jest w stanie polecić ciekawe miejsca. Dania to nie południe Europy ale myślę, że to niezwykle urokliwe miejsce pdobnie jak np. angileksa wieś która również nie bywa upalna ale widoki niezapomniane. Tak więc jeśli ktoś cokolwiek wie lub widział to chętnie poczytam.
(p.s. zwiedzanie Legolandu akurat to nie moje klimaty... :) ale dziękuję za podsunięcie pomysłu)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.04.2010 20:55

ally napisał(a):zwiedzanie Legolandu akurat to nie moje klimaty... :) ale dziękuję za podsunięcie pomysłu)


To było takie moje spełnienie dziecieńcych marzeń ;)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.04.2010 22:03

:mrgreen: napewno, myślę że jeśli będzie po drodze to może się zdecydujemy ale my poprostu szukamy pieknej przyrody, ciszy spokoju... a takie miejsca i owszem ale jako dodatek.
Pozdrawiam serdecznie
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.04.2010 21:26

Hmmm zaciągnęłam języka i podobno Dania to urokliwe miejsce z przepięknymi wrzosowiskami, oczywiście raj dla rowerzystów.

Na razie zaplanowałam dwa miejsca kempingowe :D

kemping nr 1 -> http://foreign.campingmoensklint.dk/eng ... ladsen.asp
kemping nr 2 - >
http://www.svinkloevcamping.dk/Default.htm

:hearts: wygląda zachęcająco
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.04.2010 18:34

ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 27.04.2010 19:41

Ally a może Holandia naprawdę warto :lol:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.04.2010 22:06

ziomek napisał(a):Ally a może Holandia naprawdę warto :lol:


Może kiedyś, napewno. Ale teraz jakoś po głowie chodzi mi ta Dania. Oczywiście ma to swoje źródło i w tym, że ten rok jakoś tak finansowo nie bardzo a tam droga za ddarmo, kempingi w bardzo rozsądnych cenach, blisko :D Stąd spróbuje może...
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 01.10.2010 13:11

ally i jak tegoroczny urlop udał sie wypad do Danii,pytam bo w przyszłym roku planuję tam wakacje.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.10.2010 20:05

Niestety :(
Wakacje nie wypaliły a czas urlopowy spędziłam u rodziców w Beskidach...czasami tak bywa. Z zazdrością czytam tegoroczne relacje :cry:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.10.2010 20:46

ally napisał(a):Niestety :(
Wakacje nie wypaliły a czas urlopowy spędziłam u rodziców w Beskidach...czasami tak bywa. Z zazdrością czytam tegoroczne relacje :cry:


A ja chętnie o Beskidach poczytam ... może zresztą nie tylko ja?





:D :papa:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.10.2010 20:57

Poważnie?Nie wpadłam na ten pomysł bo ... traktuje to miejsce jak drugi dom więc nie kojarzy mi się wakacyjnie hihihi
Więc jak to bywa kursowałam do domu bo a to piec montowali a to coś tam... bo w góry mamy jakieś 60km.Ale troche spacerowaliśmy, mała wyprawa z psami szlakami.Osobiście bardzo lubię Beskidy i polecam bo są bardzo urokliwe, szczególnie tam gdzie nie ma tłumów.

...a korcą mnie bieszczady :)

Powrót do Dania - Danmark



cron
Dania - relacje, porady, spostrzeżenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone