Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dania 2009. Pobaw się Lego, mój drogi kolego.

Duńska monarchia jest najstarszą zachowaną monarchią na świecie i istnieje od ponad 1000 lat. Dania ma 443 wyspy, a tylko 76 z jest zamieszkanych. Dania ma ponad dwukrotnie więcej rowerów (4,2 mln) niż samochodów (1,8 mln). Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone o więcej niż 50 km od morza.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.02.2011 08:38

Ja to znam tylko z opowiadań córki.
W zamierzchłych czasach, gdy jeszcze do gimnazjalnej szkoły chodziła, wystartowała w konkursie "Kangura" ... i za zaszczytne miejsce w nagrodę tam pojechała.

Dziecko było wniebowzięte !
To i Wasze zapewne też.

:)

Teraz widzę, że nie mogło być inaczej - no bo jak i Wojtek się bawił !
Chętnie pooglądam jak Wam tam było !

:lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.02.2011 08:54

Pół roku mieszkałam, uczyłam się i pracowałam w Danii i mam bardzooo miłe wspomnienia z tego kraju.
Z największą przyjemnością będę zaglądać do relacji :)

A w Legolandzie najbardziej nam się podobały armatki wodne ;)

Obrazek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.02.2011 15:59

Nie byłem w Legolandzie ale tak jak Roxi pracowałem w Danii. No i imprezowałem, bo to praktyka studencka była :lol: Kurna jak dawno to było, lato '96. Najlepsze wspomnienie to Brondby-Widzew, jak pan Turek wreszcie skończył ten mecz - już gdzieś wspominałem na forum. Poczytamy i popatrzymy :)
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 23.02.2011 16:17

Klocki Lego to ulubiona zabawka moich synów. Do dziś pamiętam, jak świetnie ja również się bawiłam, układając z nimi kolejne zestawy.

Z przyjemnością więc będę tutaj zaglądać, wspominając zamierzchłe czasy... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2011 16:28

Witaj, Kaszubski!
Pisz, pisz, niczego nie pomijaj, bo my też jesteśmy miłośnikami Lego, a ja od czasu krótkiej wycieczki do Szwecji i Danii marzę o Skandynawii.

Póki co- nie stać nas na nią. :cry:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.02.2011 16:33

Ja z kolei, jeśli chodzi o kraje skandynawskie, "zaliczyłam" tylko tydzień w Szwecji - w Sztokholmie i okolicach. I podobnie jak moja przedmówczyni i imienniczka :D, zachwyciłam się...
Chętnie pooglądam Waszą Danię. Domek już bardzo mi się podoba :D
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 23.02.2011 16:42

też chętnie odwiedzę z Tobą Danię......a dom bardzo mi sie podoba .....przypomina mi czasy gdy pracowałam u Niemca ogrodnika w latach 90 :D bardzo podobny :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 23.02.2011 17:46

Ok.

To dzisiaj początek wypadu do Świata Lego.
Obrazek


Atrakcji jest tam całe mnóstwo.............dzieci w szoku...............dorośli dziecinnieją.
Obrazek

Każda budowla z klocków, to podobno dość wierna kopia. Przy każdej jest też informacja, z ilu elementów została zrobiona. Kilkaset tysięcy klocków, to przy średniej budowli. :lol:
Obrazek

Obrazek

Kaczki były organiczne :lol:
Obrazek


Oczywiście wszystkie statki, samoloty i inne pojazdy poruszają się.

8)
Ostatnio edytowano 10.02.2012 20:47 przez kaszubskiexpress, łącznie edytowano 1 raz
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 23.02.2011 17:54

W parku jest cała masa różnego rodzaju kolejek, z których można oglądać atrakcje, wszystkie jakby bardziej dostosowane do maluchów, więc bioderka ocierały się o kolegę (fuj), ale i zdarzało się, że i o koleżankę : )))
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Postaram się jeszcze coś wieczorem wrzucić.
Miłego oglądania.

Dla tych, którzy wybierają się do Legolandu, propozycja wynajęcia domku w Danii nie będzie dużo bardziej kosztowna, ale o tym później.

8)
Ostatnio edytowano 10.02.2012 20:51 przez kaszubskiexpress, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.02.2011 17:54

Ło matulu - kaczki mutanty!
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 23.02.2011 18:52

O, jak miło popatrzeć :D I deszcz nie pada ...

Pod koniec lipca też roku 2009, wracając znad polskiego morza, zrobiliśmy takie małe kółko do duńskiego Legolandu. Był to "ostatni" dzwonek dla naszych dzieciaków, aby było to dla nich atrakcją. I było ...

Jednak wszystkim najbardziej w pamięci utkwił ... deszcz. I stosunek Duńczyków do tego deszczu. Otóż od rana, po dojechaniu na parking, zaczęło padać. I padało do godzin popołudniowych. Większość czasu lało potężnie, a czas bez jakichkolwiek opadów nie był dłuższy niż 1 godzina.
Deszcz przestał padać jak wyjechaliśmy z Billund :? .

Najlepsi jednak byli Duńczycy. Myślę, że w Polsce przy takiej pogodzie wszyscy pokłóciliby się totalnie. A tam nic ... W kurtkach przeciwdeszczowych, pelerynach lub bez nich, w strugach deszczu, z uśmiechem, bez kompleksów i stresu. Niesamowite przeżycie.
Arlena88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arlena88 » 23.02.2011 20:53

Dania i Legoland? Chyba tu jeszcze o tym nie było. Chętnie pooglądam, bo nigdy nie byłam w Skandynawii. Ciągnie mnie raczej na południe Europy. Ale nie mówię nie :).
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.02.2011 22:33

Kurka te budowle na zdjęciach to wydają się być jakby prawdziwe 8O
Gdyby nie było w tytule tematu o Legolandzie to bym łyknął że to prawdziwe....... :lool:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 23.02.2011 23:42

Roxi jeśli masz jeszcze zdjęcia z krainy piratów, to wklejaj, ja byłem zajęty walką z niemcami, więc zdjęć nie robiłem.
Była taka pogoda, że przeciwdeszczówki nie były potrzebne, szybko schło na nas.

Kilka zdjęć z krainy wód.
Obrazek

i zaraz po
Obrazek

Obrazek

8)
Ostatnio edytowano 10.02.2012 20:54 przez kaszubskiexpress, łącznie edytowano 1 raz
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 23.02.2011 23:53

Kuzyn zdecydowanie powinien popracować nad brzuszkiem, bo mu się woda do "łajby" nalewa. :D
Obrazek

Żonka z kolei powinna zacząć jeść, bo ją małolaty przeważają. :lol:
Obrazek

Płynąc tymi plastikowymi łódeczkami podziwiamy budowle z Lego.
Ten kawałek parku jest rewelacyjny.


8)
Ostatnio edytowano 10.02.2012 20:57 przez kaszubskiexpress, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dania - Danmark



cron
Dania 2009. Pobaw się Lego, mój drogi kolego. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone