Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!!

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.01.2012 09:09

MWN napisał(a):Tyle razy tędy jeździłem i nie widziałem, proszę jakieś foto, opis...


Proszę bardzo :wink:

Lato ...
Obrazek

Zima ...
Obrazek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.01.2012 11:17

dzięki; to jakaś bardzo boczna droga. Auta tam jeżdżą?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.01.2012 11:44

MWN napisał(a):dzięki; to jakaś bardzo boczna droga. Auta tam jeżdżą?


Nie taka całkiem boczna. Od tunelu do Boraka jest całkiem nowiutki asfalt :lol: .
A do tego jakie widoki :hearts:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.01.2012 13:19

MWN napisał(a):dzięki; to jakaś bardzo boczna droga. Auta tam jeżdżą?

Chyba boczna bo odchodzi w bok. Oznakowana drogowskazem, asfaltowa droga. Jedyna jaka w tym rejonie prowadzi do Borka.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 12.01.2012 13:36

Ja przyznam, że bywszy na Peljesacu szukałam Boraka i szukając go nie znalazłam. Ale trafiłam tam zupełnie przypadkiem, szukając wina. Z głównej drogi przez Peljesac, jadąc w stronę Trpanj od wschodu, w Potomje są tablice w lewo do winiarni Dingac (trzeba zjechać z głównej w boczną drogę), jak pojedzie się w stronę takiej winiarni to po prawej stronie będzie widać tunel, za tunelem jest już kierunkowskaz na Borak. Jest nieźle schowana miejscówka przyznam...
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 12.01.2012 18:02

mysza73 napisał(a):
MWN napisał(a):dzięki; to jakaś bardzo boczna droga. Auta tam jeżdżą?


Nie taka całkiem boczna. Od tunelu do Boraka jest całkiem nowiutki asfalt :lol: .
A do tego jakie widoki :hearts:

mysza73 !
extra zdjęcia tunelu !
Ale ten ostatni post !!!!!!!
Jestem załamany, taka atrakcja (super zjazd do Borka) zaasfaltowana ?!
Powinni obniżyć ceny apartmanów ! :lol:
Arlena88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arlena88 » 12.01.2012 21:29

Mam pytanie. Poczytałam o Borku, pooglądałam fotki i kusi mnie by tam pojechać. Niestety o terminie urlopu zazwyczaj dowiaduję się w ostatniej chwili :twisted: (cała firma ma wtedy wolne). Dlatego temat wcześniejszej rezerwacji odpada.

Czy jest w ogóle jakaś szansa, że na przełomie czerwca i lipca znajdę tam coś w ciemno czy raczej nie ma szans? Myślę jeszcze ewentualnie o Zuljanie, może tam będzie łatwiej?
Arlena88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arlena88 » 16.01.2012 16:23

Ponawiam pytanie. Czy ktoś próbował jechać w ciemno do Borka? Albo rezerwować w ostatniej chwili, powiedzmy tydzień przed wyjazdem? Szczególnie interesuje mnie druga połowa czerwca albo początek lipca.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 16.01.2012 17:44

W drugiej połowie czerawca jakas szansa jest , jak nie znajdziesz w Borku to spokojnie znajdziesz miejsce w Żuljanie w tym terminie .

Lipiec , sierpień i początek września w Borku rezerwowany jest praktycznie najpóźniej w styczniu , potem zostaje tylko jakis fart typu ktos rezygnuje w ostatniej chwili....
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 22.01.2012 22:22

Sarka Koucka jeszcze kilka miejscówek poleca !
www.dovolenavchorvatsku.cz
piszemy do niej po polsku !
Artek
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artek » 15.04.2012 00:49

Czy orientujecie sie czy konoby w Boraku sa czynne w czerwcu,
pest
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pest » 13.05.2012 20:40

Odświeżam stary temat bo chyba bez sensu zakładać nowy. Już są dwa duże i kilka pomniejszych o Borku.

Bocian napisał(a):Obrazek
To plaża 1 w Borku, bardziej uczęszczana, drobne kamienie, płytko.
...
Ta druga plaża to mniejsza plaża pośród skałek z drobniutkim żwirkiem, zejście po schodach, z tego co pamiętam


Czy oprócz wymienionych dwóch plaż (malowniczych nota bene) można znaleźć odosobnione miejsca gdzie da się rozłożyć w dwie-cztery osoby. Zawsze szukamy ustronnych zatoczek nawet kosztem wygody - piasek żwirek nie jest potrzebny ale płaska skałka i dość łagodne zejście byłyby wskazane. Znajda się takie miejsca? Na żadnym zdjęciu nie zauważyłem a mapa google mało szczegółowa żeby wychwycić.
Mamy na oku kwaterę znajdującą się w części zwanej Dingac (od strony Trstenika) a stamtąd w dodatku dalej do wskazanych plaż więc pytanie tym bardziej zasadne.
W alternatywie myślimy o Trsteniku i znalezieniu plaży dla siebie pomiędzy nim a Zulianą. Ale klimat Borka bardziej nam odpowiada. Czy trafnym będzie porównanie go do Sveta Nedjelja na Hvarze?
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 17.05.2012 18:44

pest napisał(a):Odświeżam stary temat bo chyba bez sensu zakładać nowy. Już są dwa duże i kilka pomniejszych o Borku.

Bocian napisał(a):Obrazek
To plaża 1 w Borku, bardziej uczęszczana, drobne kamienie, płytko.
...
Ta druga plaża to mniejsza plaża pośród skałek z drobniutkim żwirkiem, zejście po schodach, z tego co pamiętam


Czy oprócz wymienionych dwóch plaż (malowniczych nota bene) można znaleźć odosobnione miejsca gdzie da się rozłożyć w dwie-cztery osoby. Zawsze szukamy ustronnych zatoczek nawet kosztem wygody - piasek żwirek nie jest potrzebny ale płaska skałka i dość łagodne zejście byłyby wskazane. Znajda się takie miejsca? Na żadnym zdjęciu nie zauważyłem a mapa google mało szczegółowa żeby wychwycić.
Mamy na oku kwaterę znajdującą się w części zwanej Dingac (od strony Trstenika) a stamtąd w dodatku dalej do wskazanych plaż więc pytanie tym bardziej zasadne.
W alternatywie myślimy o Trsteniku i znalezieniu plaży dla siebie pomiędzy nim a Zulianą. Ale klimat Borka bardziej nam odpowiada. Czy trafnym będzie porównanie go do Sveta Nedjelja na Hvarze?

Dodam zapytanie.
Czy betonowe tarasy, których kilka można zobaczyć na zdjęciach, należy traktować jak prywatne plaże najbliższych apartamentów, czy można z nich również korzystać nie narażając się na złośliwe uwagi ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.05.2012 19:36

Tak jeśli chodzi o Dingač to jest to rejon, dio, Pelješca. Wszystkie te domy są w Borku. Jak tworzyłem tamten post , miałem mylne info :) Tam gdzie ja jeżdżę, gdzie są te 3 domy i tam gdzie są te plaże to Borak.
Co do odosobnionych miejsc to wydaje mi się, że takich nie ma. Domy sa w linii brzegu i każda skałka do kogoś "należy". Aby do niej dojść, należałoby dojść przez dom :) Jeśli ten dom ma dojście nad morze to tam masz swoją plażę. Co to za willa? Jeśli chodzi o plaże w okolicy Trstenica to masz tu
http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm
Klikaj na kółeczka.
Betonowe tarasy które widać na tych zdjęciach to dachy garaży łódek. Każdy po nich łazi i raczej siary nie ma, z tym, że zaznaczam, że ja tam nie plażuję.
Ostatnio edytowano 17.05.2012 19:46 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.05.2012 19:37

Mogę wkleić kilka zdjęć jeśli chcecie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone